Birlik Yöneticisi

• Konuyu başlatan DeletedUser39300
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser39300

Ziyaretçi
Birlik Yöneticisinde bilindiği üzere bir şablon uyguladığımızda çiftlik kapasitesi dolduğunda veya şablon miktarına ulaşıldığında köyün şablonu siliniyor ve sürekli kontrol gerektiriyor. Bunun geliştirilmesi biz kullanıcılar açısından iyi olacaktır sürekli köylerin birlik yöneticisindeki şablonları kontrol etmek zorunda kalmayız. Bunu sağlamanız için önerim bir köye birlik yöneticisinden şablon uyguladığımızda o köyün şablonu biz değiştirene veya silene kadar o şablonda kalması ile olabilir. Yani şablondaki miktara ulaşıldığında yada çiftlik kapasitesi dolduğunda bile şablon sabit kalıp asker eksilmesi veya çiftlikte yer açılması durumunda tekrar otomatik asker basımına devam etmesidir . Bu ve benzer geliştirmeler bizim oyuna verdiğimiz emeği azaltmayacak sadece bazı boşa zaman kayıplarımızı önleyecektir.

DeletedUser53464

Ziyaretçi
otomatikleştirecek birşey olmaz mı bu peki tolga ?

bende şuan bu sorunu yaşıyorum dediğin şey aklıma geldi ancak sanki çok fark yapar arada gibi geliyo

düşünsene operasyon yiyosun ordun kesilmesine rağmen sen bakmasanda verdiğin şablon doğrultusunda basılmaya devam ediyor :D

DeletedUser39300

Ziyaretçi
işte sürekli o bakmaları önleme adına güzel bir geliştirme olmaz mı zaten zaman kaybından doğacak asker kaybı 300 400 dür en fazla fakat hergün kontrol etmek bizlere baya zaman kaybettiriyor birçok insan bütün köylere aynı şablonu uygulamıyor çnkü bir köye a şablonu diğer köye b diğeri hafif ağırlıklı c diğeri ağır atlı d vs e f g gidiyor böyle ve her seferinde kontrol edip tekrar o şablonu uygulamak can sıkıyor bence olursa güzel bir geliştirme olur fakat eleştiriyede açık tabi premiumun avantajını abartıyorlar vs gibi tepkilerde gelebilir.

Trafik

Kılıç Ustası
Bu bencede gelsin 7 tane şablon var yap yap bitmiyor :) Hatta gereksiz askeri açığa alma özelliği de eklenebilir troll

DeletedUser49458

Ziyaretçi
bot'tan farkı ne olacak?
premium puan ile alınıyor olması mı?

DeletedUser

Ziyaretçi
Şu anki haliyle bot değil, sadece "asker kapasitesi dolunca şablon silinmesin" özelliği eklenince mi bot olacak :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Olum mantıklı öneriler ve geliştirmeler gelmeye başladı la helal tolga :D

DeletedUser49458

Ziyaretçi
Şu anki haliyle bot değil, sadece "asker kapasitesi dolunca şablon silinmesin" özelliği eklenince mi bot olacak :)

şu anki halini de bot olarak değerlendirebilirsin istersen

ama eğer senin ordu kaybını sen online değilken yeniliyorsa sen buna ne demek isterdin?

beni negatif olarak mı düşünürdün?
kafasına göre konuşan biri olarak mı?
ne dediğini bilmez mi?

DeletedUser53464

Ziyaretçi
şu anki halini de bot olarak değerlendirebilirsin istersen

ama eğer senin ordu kaybını sen online değilken yeniliyorsa sen buna ne demek isterdin?

beni negatif olarak mı düşünürdün?
kafasına göre konuşan biri olarak mı?
ne dediğini bilmez mi?

hatırladığım kadarıyla yanlış olmasın deposu dolan köylerin madenlerini stok yöneticisi vasıtasıyla deposu boş olan köylere aktarması olayının otomatikleştirilmesine güzel demiştiniz :) yanlışım varsa düzeltin.

Aynı olayı yine sen inaktifken hatta sadece hesap yöneticisi aldığın için yapıyordun. herhangi bir talimatta vermiyordun :) Kimse kusura bakmasın ama hesap yöneticisi demek parayla bot almak demektir :D

Trafik

Kılıç Ustası
Online olmakla ilgisi yok zaten online olsanda altın basıyorsun vs maden kalmıyor tak durduruyor asker basımını ilk başta neyse ama 100lerce köy olunca göremiyorsun askerin durduğunu birde güvencen var hesap yöneticisini açtım asker basılıyor bir bakıyorsun basılmamış...

Bencede güzel bir öneri bir köyü atıyorum ağır köyü olarak işaretledin hep o şablonu kullansın.

DeletedUser39300

Ziyaretçi
Birlik yöneticisi zaten otomatik asker basıyor yani bunu paralı bot olarak değerlendirebilirsiniz tabi ama benim önerim olan birşeyin biraz geliştirilmesi 100 200 köy olduğunda her köyün şablonunu hergün tekrar ayarlayamazsın insan bir süre sonra sıkılır ha emek nerede kaldı dersen insanları hergün oyuna bağlamak ne kadar doğru ? Bu geliştirme olmasa birlik yöneticiside olmasa ben yine askerimi basarım ama insanlar oyunun bu tür kısımlarına çok fazla zaman ayırmasın bırakalımda bazı şeyleri hesap yöneticisi halletsin bizde onlardan zaman arttırıp reel hayatımızada zaman ayıralım emeğimizide savaşlarda yağmalarda verelim bu tür zaman kayıplarında değil tabi benim düşüncelerim bunlar :)

DeletedUser53464

Ziyaretçi
yok tolga dediğin öneri gerçekten ihtiyaç duyulan bir kısım. En azından şu şekilde geliştirilebilir.

köy için belirlediğimiz şablonu belli aralıklarla kontrol edecek birkaç ekleme yapılsa bizde konrol aralığını girsek en azından tamamen bizim dışımızda bi otomatiklikten ziyade biraz daha uzun zamana yayılacak bir işlem olur ki kullanabilenle kullanamayan arasında uçurum oluşturmasın diye ;)

DeletedUser50380

Ziyaretçi

Böyle bi durum varsa kesinlikle olmamalı. Yavaş yavaş böyle geliştirmeler sonunda oyunda premiumu bota çevireceksiniz.

Bkz: Knight online koxplar çıka çıka patch atıodu. Baktı sonu gelmiyor kendi koxpunu yaptı oyun içinde ver parayı kullan.

Bunu bu oyuna benzetebilirsiniz. Botlarla işimizi bitiremedik daha oyun artık bot yapacak hale geldi.

Herne olursa olsun o özellik biz gece saat 3 de kalkıp yarım saat uğraşıyor ve sen özellik sayesinde rahat rahat uyuyorsan burda hata vardır. Premium veya başka şeyler sadece kolaylaştırmalı. Yaptığımız işi yapmamalı. İşi daha kolay yapmamızı sağlamalı ben böyle düşünüyorum.

DeletedUser53464

Ziyaretçi
bu oyunda aynen oraya gidiyor işte :D

etiketleme ile alakalı envanter herkeste yok diye sistem kendi envanterini üretti ve premium hesap karşılığında kullanabilirsin dedi :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Valla bence herkesin sıkıntısını çektiği bir konuda öneri gelmiş teşekkür ediyorum... 400-500 köyle oyun oynuyoruz sayısız gruplandırmamız var öneriyi sunan arkadaşında dediği gibi sürekli yöneticiye girip güncellememiz gerekiyor.. Oyuna sürekli çok işe yarar güncellemeler geliyor. Stok yöneticisi, dinamik gruplar gibi... Bu konuda da bir düzenleme yapılması bence harika olur