Bela olan şovalye itemi fener

• Konuyu başlatan DeletedUser59045
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser59045

Ziyaretçi
İyi Günler KlanlarForum üyeleri
32. Dünyada oynayan biriyim bi Şikayetim ve önerim var
Tamam anlıyorum her dünyanın bir başka özelliği vardır ama 32. dünyadaki şovalye itemleri arasında bir dengesizlik var
tüm hepsi güçleri %20 %30 arttırırken FENER iteminin mancınık üstündeki gücü 10 KAT arttırması sizcede saçma değil mi ?
hadi bi ayrıcalıklı item diyeim %50 olsun veya %100 yani 2 kat arttırsın ama 10 kat arttırması sizcede gereksiz bir fazlalık değilmi
konuya gelin birde şu açıdan bakalım
3000 puanlık tek köylü bir kişi 200-300 mancınık basıp sonra çevresindeki 70.000 lik 100.000 lik kişilere taciz atışında bulunabiliyor veya orda gereksiz bir şekilde gelişemeden oyununa devam etmeden kalabiliyor
ben diyorum ki bu gereksiz derecedeki güçlü itemin gücünün biraz kısıtlanması
siz nasıl düşünüyorsunuz acaba ?

Bir ikinci olarak kusura bakmayın eklemeyi unuttum
mancınık şovalye ile atıldığında şovalye hızında gittiği için yine oyunda savaşsırasında düşük puanlı köylere karşı bir hezimet oluyor
yani
zaten moral şans ve defans sur yeteri derecede etkilersen buna birde 10KAT şeklinde defans ve mancınığın hızını arttırması
çok gereksiz bir güç bence

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Bu öneri değerlendirilecek ve bir altyapı çalışmasıyla birlikte neler yapabileceğimize bakacağız.

DeletedUser

Ziyaretçi
Sana gelende ayni sekilde fenere geliyor. Orasida var yani

DeletedUser59045

Ziyaretçi
Evet arkadaşlar
Şovalye zaten mancınığın 15 saatte gittiği yere süreyi 5 saate düşürüyor ( isteyen girip bakabilir )
ee birde fener olduğunu düşünürsek bölgede köyler gereksiz derecede bir güç artımına gidiyor
diğer itemler %20 %30 arttırırken
kat bazında 10 kat arttırması yani savunma 100 ken 1000 yapması çok gereksiz bir güç
şahsen benim arkadaşımda fener var adam dibimde ama yinede haksızlık olduğunu değiştirmiyor bu
inşallah bu konuda EN YAKIN ZAMANDA bir düzenleme eşitleme gelecektir

önerilerim nedenleri ile birlikte
1- nedeni:eğer illa bir itemin farkı olucaksa yani bir item diğerlerinden ayrılarak kendini belli etmeli ise
önerim:fener gücü 2 kat arttırsın

2-nedeni:eğer itemin diğerlerinden farkının olması olmaması önemli değil ise
fener ağıratlının savunma gücünü %30
mızrak ve kılıçlıların ortak savunma gücünü %20 arttırsın

3-Eğer bu itemin bi ışık gibi olması kurtarıcı gibi olması gözüküyorsa yani savaşta taktikleride hesaplayıp ona göre feyk atıp fenere denk gelmeden saldırma diyorsanız
hafif atlı gücünü arttıran mızrağı %20 %30 değil de 7 kat arttırsın
böylelikle fener 10 kat hafif atlı 7 kat arttırarak yine fenerin önemi bi tık arttırılmış olunabilir

DeletedUser59045

Ziyaretçi
savunmada tamam işime geliyor'da saldırı yaparken
zevk alınmıyor oyundan
mesela taktik ile 14 saat uzaklıktaki bir köye misyoner attım
mislerin girmesine 1 saat kala köye mancınık çektiler nedenini araştırdığımda ise şovalye ile atıldığı için şovalyenin hızında gitmiş mancınıklar
böylede gereksiz güçte saçma bir item yani

ByRevolution

Yasaklı
Oyun hayatımda çok, çok az fener işime yaramıştır. Ama şikayetçi hiç olmadım. Fenerli orduyu kesmek daha zevkli arkadaş. Full hafif abanıyorsun güm :)

Bilmedenoldu*

Yasaklı
kullanabiliyorsan fener iyidir abi, kaldırılması ya da güç azaltılmasına karşıyım. bunun da nedenleri var tabii;

şimdi klan olarak düşünmeyelim, normal bir oyuncu olarak düşünelim, savunma oynuyor arkadaş:

savunma basımı çok uzun sürüyor. bir full savunma basarken, 2 full saldırı basılabiliyor neredeyse. tabii ki mız ağır yaparsan, bu süre biraz daha azalıyor ama ağır basmak da zahmetli.

bu nedenle savunmacılar oyunda her zaman geri planda kalıyor. savunma oynuyorsan köylerin gidecektir, bu çok net:)

ama savunma oynuyorsan ve fenerin varsa, baya direnebilirsin. hatta köy vermezsin. bence savunma oynayanlar için güzel bir dengeleme eşyası.

klan olarak düşünelim;

klandaki fenerleri doğru şekilde kullanıyorsanız, birçok savaşta geri düşmezsiniz. buna emin olun:) ama kullanamıyorsanız, gelip burada fener çooook kötü yeeeaa dersiniz, bunu da kabul edin.

bence fener iyidir, fenere girip çok patlasam da, sonuç olarak onlarda da fener var, bizde de, değişen bir şey yok. önemli olan kullanabilmek.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bu konuda çalışmalarımız var. Şu anda mevcut olan şövalyenin ve eşyalarının dengeli olmadığının farkındayız. Çalışmalarımız sonuçlanıncaya kadar bu konu altından genel olarak şövalye ve eşyaları hakkında yorum yapmaya devam edebilirsiniz.

DeletedUser46014

Ziyaretçi
Fener bu oyunun heyecanıdır :) Kimler patladı o fenerlerde :D Bence kalsın oyunun eğlencesi olan bir eşyadır.

Lütfen oyunun orjinalliğini bozmayın.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Fener bu oyunun heyecanıdır :) Kimler patladı o fenerlerde :D Bence kalsın oyunun eğlencesi olan bir eşyadır.

Lütfen oyunun orjinalliğini bozmayın.

Fenerin gücü diğer eşyalara göre orantısız. Bu yüzden bu dengeyi sağlamak gerekiyor. Şövalye olan bir dünyada tüm oyuncuların tek amacı fener bulmak oluyor. Bu da aslında Şövalyenin istediğimiz şekilde kullanımını sınırlayıp standart bir kalıba girmesine neden oluyor.

Bengam

Ağır Atlı
Fenerin gücü diğer eşyalara göre orantısız. Bu yüzden bu dengeyi sağlamak gerekiyor. Şövalye olan bir dünyada tüm oyuncuların tek amacı fener bulmak oluyor. Bu da aslında Şövalyenin istediğimiz şekilde kullanımını sınırlayıp standart bir kalıba girmesine neden oluyor.

sayın storm bence cozum feneri aldırmak değil yeni bir eşya katılması olabilir.

Bengam

Ağır Atlı
işte şöyle yapalım diyorum :) bir öneri sadece

fenerle oynamak yerine fenere çözüzm olacak bir eşya eklenmesi mümkünmüdür