Bela olan şovalye itemi fener

• Konuyu başlatan DeletedUser59045
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser45265

Ziyaretçi
arkadaşlar fenerin güç azalmasının kötü bişey olcağını düşünüyorum açıkçası :) hiçbir eşyası olmadan sadece şövalyenin olduğu dünyalar güzel ama eşyası varsa fener epey bi renk katıyor

Bilmedenoldu*

Yasaklı
fenerin gücünü düşürmek yerine saldırı eşyalarının gücü arttırılabilir. bu durumda da hafif atlı eşyası ile fenere giren arkadaşlar avantaj kazanmış olabilir. diğer türlü savunmacıları direkt olarak yem ediyorsunuz farkında mısınız? o zaman savunma basımında ağır atlının masrafları da düşsün, basım süresi de düşsün, millet rahat rahat mız-ağır basabilsin.

1 full saldırı ordusu bilmem kaç günde basılırken,
1 full savunma ordusu bilmem kaç gün daha uzun sürelerde basılıyor.

bunu göz önüne almak lazım.

Luciferr

Dük
gürz un sahmerdanlar ustundek,i gucu ne kadar arttırdıgı hakkında fikrım yok lakın fener kadar etkılı değil bana kalırsa gürz fenerin antısıyse bi nebzede olsa bence guc dengelemesını yapabilmek ıcın gurzun gucu arttırabilir.

Alarmdan bi arkadasımız fenerin iyi kulanılması yönunde dogru bir tespit yapmıs. w30 da 30 kısılık bir klanda ilk etapta sadece 3 fener cıkmıstı ve ne kadar muazzam sekılde kullanıldıgını anlatsam destan olur. ama iyi bir operasyon kurgusunda fener sadece 1 köyu korur. Bunuda unutmamak lazım. Fener olmazsa oyunun sadece ilk 15-20 gunluk sürecinden sonra mancıgına olan ilginin fazlasıyla azalmasından dolayı bence fenerin gucunu tartısmak yerine antisi olan gürzü tartısmak daha mantıklı olur.

Oyunun mantığı gereği şövalye özeldir ve şövalyeli orduda özeldir normal bence. Üstelik fenere takip olarak karolun gürzü var gayet etkili bir eşya yeterli şahmerdan sayısı ile istediğimiz köyün surunu sıfırlayabiliyoruz bu ciddi bir etken.

Diğer yandan oyunda genel olarak Savunma konumundaki savaş sahibi oyuncu daha üstündür kale sahibidir şartlar onun lehinedir saldırmak daha zorlu bir iştir mantıkende öyle olması gerek değilmi.1 Çiftlik savunma ordusu ile 1 Çiftlik saldırı ordusuda birbirini tam olarak dengelemiyor yoketmiyor buda haksızlık olsa gerek o halde öyle şeymi olur saçmalık bence. Üstelik Fener ile sadece 1 köy korunabiliyor unutmayalım lütfen ve fener destek durumunda ikende hareketsiz olduğu için hiçbir işe yaramıyor.
Benım oyunun başında istediğim tek şey karolun gürzü oluyor genelde şansızlık ki zor cıkıyor oda ne iştir anlamadım :)

Bence şövalye eşyaları arasında bir dengesizlik var doğru bu dengesizlik şöyle ki sadece fener ve gürz arasında geçen ölümüne rekabetten ibaret herşey :) Diğer eşyalarıda bu yarışa dahil etmek ve çöp eşya sıfatından kurtarmak mantıklı gibi..

DeletedUser

Ziyaretçi
Fener bu oyunun heyecanıdır :) Kimler patladı o fenerlerde :D Bence kalsın oyunun eğlencesi olan bir eşyadır.

Lütfen oyunun orjinalliğini bozmayın.

katılıyorum ve arttırıyorum. eşim, dostum hatta kendim patlarken bile gülmüşümdür fener'de. bu oyunun en büyük troll'üdür kendisi. bizi ondan ayırmayın :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Asiret klanlarına karsi tek klan oynayan veya az kisi olanların da umududur

DeletedUser59045

Ziyaretçi
oyunun orjinalliği mi bozulmasın ?
bu oyun ilk kurulduğu zamanlarda şovalye diye birşey varmıydı veya bayraklar ?

DeletedUser24418

Ziyaretçi
bayraklar bence kalsın..
bayrak isteyen herhangi bir dünyada köyünü kaybetsin gitsin casual dünyada oynasın 2 3 ay istemediği kadar bayrak kasar zaten..niye bayrak bu kadar sevilmiyor anlamış değilim.

yada şovalye çoğu kişinin işine gelen bir alet.özellikle de fener.feneri bulunca bas mancınık savun köyünü şimdi burada fener bulamamış olan kişiler fenere takıldı onun için laf ediyorlar :) ama adım gibi biliyorum kendileri de fener savunması yapıyor bulunca.o zaman fener savunması yapmayın kardeşim siz de

Yazı uzun fakat zevkle okuyacağınızı umuyorum :)

Bakınız diğer eşyalar ne güzel mantık çerçevesinde fakat mancınıkla fenerin ne alakası var eşya simge resmi meşale ateşidir sanırım baya iyi meşaleymiş aletheia ne olaki bu kadar özel olsun dedim :)

Sonrasında sırf bunu merak ettiğim için inceledim zamanında bunu geliştiren yazılımcı arkadaşımızın düşüncesini merak ettim :) aletheia felsefik bir terimdir ve eski yunancada hakikat doğruluk anlamına gelmektedir.Kelimeyi ilk ortaya cıkaranlar parmenides ve herakleitos'tur ayrıca Heidegger bunu ayrıntılı olarak varlık ve zaman eserinde inceliyor.Net anlamı ise "ortaya çıkarılmış hakikat" anlamındadır.

yunanca'da "lethe", üstünü örtme, unutma, hatırlamama anlamlarına gelmek olarak kapatma anlamına gelir. lethe kavramınaın başına "a-"nın eklenmesiyle kavram, "görünür kılma", açığa çıkarma anlamlarına dönüşür. dolayısıyla aletheia görünür kılmak anlamına gelmektedir. fakat bu, kavramı tüm mahiyetiyle açığa çıkarmak için yetmeyen bir tanımdır. zaten tam burada heidegger ve friedlaender bu kavramın özne ile ilişkisi yüzünden tartışmaya başlar.

heidegger kavramın çıkışında, kelimenin özneyle değil, varolanlarla ilgili olduğunu ve platon ile kavramın özne ile bağlantılı hale getirildiğini söyledi. friedlaender'e göre ise bu kavram zaten ta ilk çıktığında özne ile ilişkiliydi dedi.

Sonuç itibariyle heidegger için bu kavram "gizli, örtük olanı -geçici süreliğine- ortaya, açığa çıkarma; görünür kılma; gizlenmiş olanı görünür hale getirmek" anlamındaydı.

--------------------------------

Konuyu oyunumuzda köye indirgersek ve kurgularsak;

Aletheia fenerimiz söz konusu köy halkının içindeki hakikatin ortaya cıkmasıdır. Simgesi olan Meşale ateşi bilgesel ve felsefik olarak aydınlanmanın ve herkesin bu ışıkta hakikati görmesini simgeler ve köyde olan askerler için aşırı cesur - azimli -gözü kara topraklarını feda etmemek uğruna herşeyi yapan aydınlanmış kişisel haline gelirler.

Bence çok anlamlı ve güzel eee hal böyle olunca eşyanın etkiside ismine yakışır olmuş :) Aslında bu eşya Savunma gücünü simgeliyor. Tarihtede öyle değilmdir. Nece azlar nece çoklara üstün gelmiştir.

Eşya bence mantıklı ve oyunun mantığına gayet uygun değiştirmemelidir, Olacaksa bir denk eşya olabilir mantıken Savunmada bir adanmışlık eşyası varsa böylesine etkiye sahip, saldırıda da böylesine bir etki yapabilecek bir eşya mantıklıdır.

Tabi yazması kolay önemli olan bu konu altında şövalye eşyalarının yeni hallerini ve özelliklerini herkesin kendi mantık çerçevesinde yazması gerek ki yaratıcı fikirler biraraya gelsin.

Fakat yönetici arkadaşların dikkat etmesi gereken nokta şudur bana göre;

Şövalye eşyalarında dengeyi sağlarken bayraklarla arasındaki dengeyi iyi tutturmak gerek, bayrakların eşyadan daha önemli olduğu yada eşyalarla eşit olduğu premiuma dönük bir oyun sunulmasın oyuncuların büyük kısmını zorlayacaktır hoş olmaz. Sonuc itibarı ile şövalye eşyası ücretsiz ve oyun mantığına göre özeldir şövalyenin anlamı kalmaz- şövalye oyuncunun kendisini simgeler oyun içerisinde birim olarak bu nedenle üstün olmalı herhangi bir bayraktan.Çoğu oyuncu bu eşyalar olmadığı için bazı worldlerde oynamadığınıda biliyoruz demekki önem veriliyor gözönünde bulundurun lütfen.Zor iş gerçekten kolay gelsin çalışmalarınızda.

DeletedUser614

Ziyaretçi
Mantıklı geldi.
Yalnız Yunanca kısmını çok araştırmasaydın. Yunanistan'da arkadaş vardı sorardık ona :D

DeletedUser

Ziyaretçi
bayraklar bence kalkmalı
hiç bir adalet sistemine uygun değil
renk kattığı doğru ama uyduğu yanlış
şövalyeler farklı özellikler katmak yerine
fener i olan şövalye fark katıyor dediği gibi adminin
oyunun sistematiğine baktığım zaman
şahmerdan gürzü %200 olmalı veya %150 olmalı
istatiksel olarak inceleme yapılırsa çözüm görülecektir

stilci

Baltacı
Fenerin böyle bir etkisi olmasından dolayı her klanda multi hesaplar oluşuyor, sırf fener var diye klanlarda şişme oluyor haketen iyi bir dengeleme getirilmeli..

Şövalye eşyalarından işte en güçlüsü fenerse atıyorum bu paladin başka bir oyuncuya atıldığında daha etkisi 100 degilde 60 kat olsun sadece bulanın kendine etki fazla olsun bu şekilde hem tek başına savunma oynayan kişi yavaş gelişiminden dolayı kolay saldırı oyuncularına karşı kolay lokma olmamış olur hemde bi nebzede olsa ortalama olmuş olur

DeletedUser1833

Ziyaretçi
Artık bu konu maziye kaldırıla bilir yeni sistem şahane:)

DeletedUser49458

Ziyaretçi
erdem3451'e katılıyorum.

Mancınık adaletsiz gibi duruyor gerçekten ama oyuna da bir farklılık kattığı kesin.
İşin özünde bir mancınık sadece 1 köyü koruyabilir.
Bu da uygun strateji ile altedilebileceğini gösteriyor.
Eğer olmasa muhtemelen savaşlar çok daha tekdüze hale gelecektir. olay tamamen kantitatif hale gelir. bunu iyi düşünmek lazım.

ama savaşı dengelemek amacıyla aynı güçte bir saldırı eşyası çok mantıklı.