Bazı Dipnot Olacak Destek Konuları

• Konuyu başlatan DeletedUser68447
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser68447

Ziyaretçi
Merhabalar

Arkadaşlar yıllar öncesi w19'da oynadım fakat değişen bir çok şey var gibi.. Bazı yenilikleri küt diye aktaracak arkadaşlar lazım :)

Şövalyede ki Beceri Kitabı işlevini pek anlamadım. Kaç hak var? Her kademede 4 seviye var hepsini tamamlayıp mı diğerine geçeceğiz yoksa 2. seviye bir bk varken direkt ona başlayabiliyor muyuz? Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam w19'da premium kazanma yoktu. Bu konuda da tüyolarınızı aktarırsanız pek makbule geçer :))

Dediğim gibi uzunca bir zamandan sonra tekrar başladım. Yardımcı olursanız sevinirim.

DeletedUser61081

Ziyaretçi
işsiz güçsüz olan biri , sen 32 dünya sonra oyuna döndün diye sana yardımcı olacaktır .. ;)

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Merhabalar

Arkadaşlar yıllar öncesi w19'da oynadım fakat değişen bir çok şey var gibi.. Bazı yenilikleri küt diye aktaracak arkadaşlar lazım :)

Şövalyede ki Beceri Kitabı işlevini pek anlamadım. Kaç hak var? Her kademede 4 seviye var hepsini tamamlayıp mı diğerine geçeceğiz yoksa 2. seviye bir bk varken direkt ona başlayabiliyor muyuz? Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam w19'da premium kazanma yoktu. Bu konuda da tüyolarınızı aktarırsanız pek makbule geçer :))

Dediğim gibi uzunca bir zamandan sonra tekrar başladım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdi ilk olarak şövalyeden başlayalım. Şövalye'de 3 ayrı yetenek seti var. 1. yetenek seti Saldırı kısmı ile, 2. yetenek seti köy gelişimi kısmı ile, 3. yetenek seti savunma kısmı ile ilgili. Her yetenek setinin 4 ayrı kategorisi var. Saldırı yetenek seti'nde ilk kategoride baltalar, ikinci kategoride hafif atlılar, üçüncü kategoride mancınıklar, dördüncü kategoride de şahmerdanlar güçlendirilebilir. Diğer 2 yetenek setinde güçlendirebileceğin bölümler o ekranda yazıyor zaten.

Öncelikle her şövalyenin maksimum seviyesi 30'dur. Şövalye her seviye aldığında 1 adet rastgele yetenek kitabı verir. Totalde 30 yetenek kitabı verildiği gibi, yine bir şövalyeye maksimum 30 adet yetenek kitabı okutabilirsin. İlk kategoriye şövalye birinci seviye iken kitap okutabilirken, ikinci kategori beceri kitabı okutabilmek için en az 8 seviye, üçüncü kategori için en az 16 seviye, dördüncü kategori için en az 24 seviye olması gerekmektedir. Bir üst kategoriye beceri kitabı okutabilmek için bir alt seviyede en az 1 beceri kitabı okutmak gerekmektedir. Örneğin, şövalye 8 levelse ve balta güçlendirmesine en az 1 kitap okutulduysa, hafif atlı güçlendirmesine 4'e kadar yetenek kitabı okutulabilir. Alt seviyeye 1 beceri kitabı okutulması yeterlidir.

Şövalyeler, köyde iken bina basımı yapılırsa, savunmacı pozisyonunda kesim yaparsa, veya desteğe gönderildiği bir köyde yine savunmacı pozisyonunda kesim yaparsa, veya saldıran ordu ile saldırı pozisyonunda kesim yaparsa seviye puanı kazanarak seviye atlayabilir.

Gelelim işin uygulama kısmına. Genelde saldırı şövalyeleri, 16 adet saldırı kitabı ve 12 adet bina gelişimi kısmını okutmak yeterli oluyor. Savunma şövalyelerine de 16 savunma + 14 bina gelişimi basılıyor.

Burada işin püf noktası şu: 2. yetenek setindeki "İkna" becerisi, misyonerin sadakat düşürme puanını, seviyeye bağlı olarak 2-4-6-10 olarak arttırıyor. Ancak bu becerinin etkin olması için, o şövalyenin misyonerin gönderildiği köyde olması gerekiyor. Yani bu beceriyi saldırı şövalyesinde kullanmanın bir manası olmuyor. Saldırı şövalyesi ordu ile birlikte gidecek, iknanın mevcut olduğu savunma şövalyesi, misyonerlerin gönderildiği köyde destek pozisyonunda olacak.

Saldırı şövalyeleri önerdiğim yetenek dizilimi; (30 seviye şövalye için)
Saldırı kısmı: 4- Balta güçlendirme, 4 Hafif atlı güçlendirme, 4 mancınık güçlendirme, 4 şahmerdan güçlendirme
Bina gelişim kısmı: 4- Hammadde üretimi güçlendirme, 4- İnşa hızı güçlendirme, 4- Birim toplama güçlendirme.

Savunma şövalyeleri önerdiğim yetenek dizilimi; (30 seviye şövalye için)
Bina gelişim kısmı: 4- Hammadde üretimi güçlendirme, 2- İnşa hızı güçlendirme, 4- Birim toplama güçlendirme, 4- İkna güçlendirmesi
Savunma kısmı: 4- Kılıç ustası güçlendirme, 4-Mızrakçı güçlendirme, 4 Bina dayanıklılık güçlendirme, 4 sur güçlendirme.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Premium olayı da şu şekilde; Pazar'da "Premium Değişimi" kısmı var. Oraya girerek, depodaki hammadde miktarına bağlı olarak, premium karşılığı maden satın alabilir, veya maden satarak premium kazanabilirsin.

Evet o işsiz benim, iyi günler :p

DeletedUser66950

Ziyaretçi
Ek olarak şöyle bir şey de var şövalye ile ilgili:

Şövalye kişisel olarak diğer oyunculara verdiği desteklerden deneyim kazanabilir. Deneyim miktarı destekte geçirdiği süreye, desteklenen köydeki birimlerinin sayısına ve saldıran birimlerden yendiği birimlerin miktarına bağlıdır. Deneyim günlük olarak, şövalye savaştığında ve destek birimlerinin miktarı değiştiğinde verilir. Şövalye kendi birimlerine karşı destek verdiğinde deneyim kazanmaz.

Dipnot: İnsanlara yardım etmeyi işsizlik olarak tanımlayan ve tek işlevi konuşmak olan loserları dikkate almayın,iyi oyunlar.

Deleted User - 5494237

Ziyaretçi
4 balta 4 hafif 1 mancinik 4 sah gerisinede sav kitabi okutmak da iyi tabi sansa bagli op yaparken de islevsel oluyorlar op yerkende :)

DeletedUser58115

Ziyaretçi

DeletedUser68447

Ziyaretçi
Bunları okumadan önce köy geliştirmeden 4 kitap okuyup 2. seviyeye geçirmiştim fakat sanırım hata yaptım :) Yapa boza düzeni tutturacağız artık