BARZO

*Uslanmaz*

Kılıç Ustası
egedogangun

Barzo ve Tengri klanlarının bir anlaşmazlık içine gireceği, kendi içlerinde bir huzursuzluk çıkacağı çok net belli olacak bir durumdu. Biz arkadaş grubu olarak dünyaya OĞUZ klanları ile giriş yaptık ve yönetimde söz sahibi kardeşlerimiz, arkadaşlarımız mevcuttu. Açıkçası bölgede bu tip bir uyuşmazlık olacağını tahmin etmiyorduk bizler ışınlandıktan sonra Tengri klanları da bölgemize ışınlandılar ve bunu tahmin etmek hiç zor değil OĞUZ ve TENGRİ klanları arasında savaş olacağını herkes biliyordu. Biz ekip olarak sınıra ışınlandık ve TENGRİ klanları ile iç içe bir konumda yer aldık özeleştiri yapmam gerekiyor OĞUZ klanlarında yönetimdeki arkadaşlara sınıra gerekli desteği vermeleri halinde sınırda çok rahat köy alacağımızı ve rahat bölgedeki arkadaşlardan isteyenleri çok rahat sınıra taşıyabileceğimizi ilettik. Mecburen sınırda saldırı üzerine strateji ile hareket etmemiz, köylerimizin kale durumunda olmasının bizi rahatlatacağını ve etrafta rahat kesimler yapabileceğimizi söylememize rağmen bize rahat bölgeden çok komik rakamlar ile savunma desteği atıldı. Sınır oyuncuları olarak savunma oynamamız imkansız olduğunu bölgenin durumu ve etrafımızdaki TENGRİ klanları oyuncularının sayı üstünlüğü mecburen bizleri saldırı üzerine yoğunlaştırdı, fakat istediğimiz desteği alamadığımız için aldığımız köyler çok kısa süre içinde düştü ve bizler bu durumu yönetim ile paylaştığımızda sadece izlemek ile kaldılar. Bu durum bizi gerçekten rahatsız etti ve sonuç olarak emek verip köy kasıp rakibin köyü mislemesini bekleyemezdik. Ekip olarak yönetim ile görüşüp BARZO klanlarına geçiş yapmamızın daha uygun olacağı bölgede ki BARZO klanlarından yardımlaştığımız arkadaşların sayı olarak fazla olduğunu bu durumun bölgede TENGRİ klanlarını daha çabuk yıpratacağını iletmemize rağmen ve BARZO yönetiminin davet atacağı esnada OĞUZ yönetiminden bir arkadaşın bu duruma set çekmesi ve kesinlikle BARZO klanlarına geçemeyeceğimizi bu duruma izin vermeyeceğini söyleyip bu konu üzerinden 24 saat geçmeden tüm OĞUZ klanlarının BARZO bünyesine geçmesi açıkçası acizlik olarak görüyorum daha da geniş çaplı bakacak olursak bu duruma bunun üzerine birde TENGRI klanları ile anlaşılıp köy alıp köyünü kaybeden tüm oyuncuların emeklerini hiçe saymalarını görmek gerçekten üzücü bir durum olmuştur bizler için bu yapılan birleşim/müttefiklik anlaşması tamamı ile CİN klanlarına karşı alınan bir tedbirdir. Bu birleşimin sancılı olacağı içeride huzursuzluk olacağını tahmin etmek çok zor bir durum olmamalı ve bu anlaşma ile birlikte BARZO klanında herkese sınırlı rez hakkı verilip yönetim kadrosundan bir kaç kişinin sınırsız rez hakkına sahip olması adil bir yönetim olmadığının idarecilerin kendi menfaat ve çıkarları uğruna hareket etmesinden başka hiçbir izahati olmayan ve yönetim kadrosundan KÖKSÖKTÜREN ve MİRZAY isimli arkadaşları tenzih ediyorum gerçekten kendilerine tekrardan arkadaşlarım ve kendi adıma teşekkür etmek istiyorum gerekli ilgiyi ve her türlü sıkıntıda anında dönüş yaparak verilen emeklerin hakkını boşa çıkarmamak adına gecesi gündüzlü eşitliği, adaletli bir ortamı oluşturmak için çaba gösterdiler. Asıl gelelim kendini yönetim koltuğunda dokunulmaz zanneden ben ne dersem o olucak edasıyla her türlü haksızlığı yapan kendinden başka kimseyi düşünmeden hareket eden ismini tahmin etmek hiç zor olmamalı USLANMAZ isimli oyuncunun isminin hakkını verdiğini belirtmek isterim. Bir haksızlığı iletmemize rağmen kendisine, hiçbir suret ile çözüm aramayıp ben ne dersem o olur mantığıyla hareket ederek bir kardeşimizin köyünü sadece " herkese sayılı rez hakkı verilirken sizler neden sayısız rez yapıyorsunuz 3 klan birleşti ve etrafta alınacak köy kalmadı" demesi üzerine gece klandan atılarak mislenmesi açıklanamaz. Bir karar veriliyorsa bu üyeye bildirilip ihracı gerçekleşir fakat USLANMAZ isimli arkadaşın yaptığı tamamen karaktersizlik olarak görüyoruz. Gerçekten kabul edilemez bir durum biz bu durumu, haksızlığı kabul etmedik ve BARZ17 klanını bir anda düşman ilan ettiler. USLANMAZ isimli arkadaş yaptığı hatadan ders almak yerine aksine isminin hakkını vermeye devam ediyor klanlardan gözüne kestirdiği üyelerin birliklerine bakıp gece zayiatsız köy alarak emek hırsızlığı ile bir yerlere gelme eğiliminde bulunmaktadır. Bizler hiçbir suret ile haksızlığa sessiz kalmayacağız köy kazanılır kaybedilir bu oyunun kuralı bizler önce insan kazanma niyetindeyiz bu durumdan midemiz bulanmıştır ve BARZO klanlarından ayrılmış bulunmaktayız.

Adımın geçtiği yerleri okudum uzun uzadıya yazmak istemiyorum oğuz klanları ile geldin oğuz klanları yönetimi bile sizin ne kadar sorunlu olduğunuzu gördüler keza ben durumu ötelesem de 2. 3. hatalarınızı gördükten sonra geriye tek bu seçenek kalıyordu.Bana mesaj da hem küfür ve argo kelime kullanarak ve akabinde senin aldığın köyü bende arkasına mis takıp alırım sonrasın da sana mis yardımı ederim cümlesinden sonra bu kararı aldık.Ukala tavırlar ve Yönetime dikbaşlılık hiçbir klanın kabul edemeyeceği şeylerdir.

Diğer bi durum gece biranda klandan atıp köyümü aldın vs diye acıtosyon yapmana gerek yok oyun başlayalı neredeyse 1 ay oldu köy de hala 1 k balta ile dolaşıyorsun ve hiç bir opa katılmayıp askeri bilgileriniz istendiği zaman bile kaçamak cevaplar verip klan ayalarını açmaktan yoksun arkadaşlarınız da olduğu için köyleriniz aktif dinamik oyunculara dağıtıldı.Beni herkes bilir tanır o yüzden bu söylediklerini hiç bir surette kendime pay çıkarmamakla birlikte iyi kide yapmışım diyorum.

Çünkü her klan bilir ki pasif dinamize olmayan oyuncuların diğer aktif ve dinamik etkiyi yaratabilen oyunculara her zaman ayakbağı olmuştur.O yüzden gönlüm rahat.

tepe1923

Yasaklı
Eskiden asker bilgisi sorulurdu şimdi klan ayarlarında bu durum mevcut. Bende kendi klanımdan belki 30-40 kişi attım klan ayarlarını açmadığı için bu durum da normal...
Katıldığı yada birleştiği klana kendini ait hissetmeyen insanların huzuru bozmasına izin vermemek de normal...
O yüzden bu kadar ciddiye alınacak bir eleştiri olmamış arkadaşın yaptığı...

tepe1923

Yasaklı
Hee şunu da belirtmeden gecmiyim yunus ve durmuş kardeşlerimin hakkını vermiş onun içinde teşekkür ederim:)

a r a s.

Mızrakçı
Tamamen algı oluşturmak için bilinçli halde yazılmış özellikle dikkat çekilmiş. Itina ila hazırlanıp
Oyunda oyun oynamasını (oyunu bilmeyen..)
Fakat oyun icinde oyun çevirmesini ezber edinmiş
Kendilerini oyunun öncü birlikleri gibi gören aslinda hiçbir baltaya sap dahi olmayı bilmemiş, veya olamamış Iki kelimeyi yan yana getirip cümle kurmasını bilmeyen real hayatta kendilerini anlatirken dahi dışardan bir yardımcı kisi bulup kendi tercümanligini yaptıran
Barzo nun korkusunu enselerinde hisseden,
Barzonun yolunu yükselişini engellemek isteyen
Ellerinden gelen her turlu gizli kapaklı gizli isler çeviren önünü kesmek isteyen görünmeden abilik yapip Isleri bitince bir tekmede o klanlari kullanarak yabana atip isleri bittiğinde Toplayıp dağıtıp
Huzursuzluk yaratmak isteyen Medet Umman,
karışıklik çıkarmak isteyen.. Kisiler tarafından
Yazılmış fake bir hesap ile burada paylaşılmış
Tamamen iftira üzerine uzun uzadıya hazırlanıp itina ile sunulmuş bir yazıdır.

Herhangi bir klanin klan içindeki sorunu
Baska herhangi bir kilani bağlamaz
Üzerine söz söyleme hakki doğurmaz.
Heleki tamamen mesnetsiz bu yazi yüzünden
Hak olsa bile bu ancak sozu geçen klan yönetimini bağlar bunun dışında laf etmek edeben dahi karaktere sığmaz.
Her klan kendi icinde temizlik yapar.
Bu yeni cikmis klana yapıştırılmış birşey değildir
Ayrıca sunu belirtmek isterim ki
BARZO kuruluşundan bu yana
En çok oyunculara emeklerine saygı duymuş her zaman en Yüksek en düşük puanda olan oyuncular
Ayni deger ve eşitlikte olmuş her daim barzo paylaşım ruhu en ön safta yer almıştır.