Başkaldiriyorum!

• Konuyu başlatan DeletedUser56535
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser56535

Ziyaretçi
BAŞKALDIRIYORUM!

Bu oyuna belki en çok emek verenlerdenim. Mütevazi olmayacağım bazılarının yönetiyorum diye havaya girdiği klanları oluşturup abilik kardeşlik içinde bugünlere getiren insanım. Belki başkanlığım döneminde 10 klan yıktık. Herkes bizi konuştu abiliğimiz kardeşliğimiz dillere destandı. Dimdik bazıları gibi gevşemeden yolumuzdan asla sapmadan bukalemun gibi renk değiştirmeden oyunumuzu oynadık. İnsanlar arkamızdan konuştular. Diplomasi için savaş açtık yarı yolda bırakıldık. Hiç adam satmadık ama çok satıldık(Kimin sattığını siz iyi biliyorsunuz). Emek verdik ter döktük gayret gösterdik. En zor zamanlarda hep taşın altına elimizi soktuk. Ama şimdi dün arkamızdan atanlar başımıza KRAL yapıldılar. Sonuçta bazı insanlar bazı anlaşmalar yapmışlar. Biz bu anlaşmaları kabul etmiyoruz! Klanlar tarihinin hiçbir worldünde savaşan iki klan anlaşma yapmaz yapamaz. Bunu yapan yöneticiler geleceğini garanti altına almış olsalarda savaşan tüm klandaşlarına ihanet etmişlerdir. Biz bu ihanete asla ortak olamayız. Peki sen neden çıkıpta olay zamanında konuşmadın diyenler olacak. Bana hiçbir şey sorulmadı söylenmedi. Olay olduktan sonra tepki koyan herkes gibi bana da kapı gösterildi. Bu dünya kapanacak diye bir kural yoktu. Oynayacak zamanınız yoktuysa hesap silip giderdiniz. Böyle bir anlaşma içine girip klanınızda sizinle çarpışmış insanlara ihanet etmenize gerek yoktu. ÇOK AÇIK YÜREKLİLİKLE SÖYLÜYORUM BU OYUNU BİZ KAZANDIK! TERTEMİZ YÜREĞİMİZLE EĞİLMEDİK BÜKÜLMEDİK PASİF DE KALDIK AKTİF DE OLDUK AMA HEP DÜRÜST OLDUK. YOLA ÇIKTIĞIMIZI BİR OYUN UĞRUNA YOLDA BULDUĞUMUZA DEĞİŞMEDİK! BUNDAN SONRA DA DEĞİŞMEYECEĞİZ! BU SEBEPLEDİR Kİ HESABI SİL MODUNA ALIYORUM.

Onuru gururu için savaşan herkese selam olsun!

JOKER KLANLARI GENEL YÖNETİCİSİ VE W29 GENEL BAŞKANI
AYANGIL

Tafarel Batu...

Ağır Atlı
Abe kardesim. Su oyunda en tebrik ettigim insan ornegidir. Şu oyunu diplomasi işi ile degilde savasarak yapan adam. W29 u pek bilmem ama her dunya gibi takip ederim. Canını sıkma. Hesap sil boyle bir durumda yapılacak en güzel şeydir. :) Ne demisler "modası gecmeyen tek şey efendiliktir"

DeletedUser56535

Ziyaretçi
Eyvallah kardeşim benim W29'da askerlerimi pek kullanmadım beni pasif bildiler. Senin gibi eskiler askerlerimi nasıl kullandığımı iyi bilir. Desteğin için sağol baştacısın :)

DeletedUser50604

Ziyaretçi
Muhterem AYANGIL,

Bana göre bir klan isminden feragat ettiğinde o klan bitmiştir.
Joker klanlarıda birleşmeye gidip B.B.D. klanı olduğu gün zaten bitmiştir.
Bu durumu uzatmanın bir manası da yoktur.

Yanlış anlaşılma olmasın sakın, polemik yaratmak, eleştirmek, cevap hakkı doğuracak söylemlerde bulunmak niyetinde degilim.

Sevgi ve Saygılarımla..

Kadi®

DeletedUser56535

Ziyaretçi
Durumu bu hale getiren bir çok sebep vardı. Biz pasif olacağımız zaman kenara çekildik görevi başkasına bıraktık. Ama bazıları görevi başkalarına bırakmak yerine klanı peşkeş çektiler. Bu dünya kapanmayacak uzunca bir süre emin olun. Yüzde yirmi hakimiyet ile kapatma hayalleri kuranlar sadece Tuğranın artıklarına oyuncak olacaklar.

DeletedUser50604

Ziyaretçi
Durumu bu hale getiren bir çok sebep vardı. Biz pasif olacağımız zaman kenara çekildik görevi başkasına bıraktık. Ama bazıları görevi başkalarına bırakmak yerine klanı peşkeş çektiler. Bu dünya kapanmayacak uzunca bir süre emin olun. Yüzde yirmi hakimiyet ile kapatma hayalleri kuranlar sadece Tuğranın artıklarına oyuncak olacaklar.

Sizinle hiçbir şahsi husumetim olmadı, ama ben dagılan Tugra klanının bir oyuncusuydum, bana cevap hakkı doğdu :) Öncelikle söyleyeceğim hiçbir söylem şiddet, kin, düşmanlık, entrika, aşağılama içermediğini belitrmek isterim.

Sizinde ilk iki cümlenizde söylediğiniz gibi, "Durumu bu hale getiren bir çok sebep vardı.¹ Biz pasif olacağımız zaman kenara çekildik görevi başkasına bıraktık.²"

¹- Umarım bir gün gerçek dünyada insanlar kardeşçe yaşar, savaşlar olmaz ve hiç kan akmaz.
²- Yetki verdiğiniz kişiye güveniniz tamsa çekinmeyin kararlarının arkasında durun, güvenmediğiniz kişilere neden yetki veresiniz ki?
³- Bu söylemelerden sonra 1nci cümleniz devreye giriyor. Yetkilendirdiğiniz kişi size 1. cümlenizi hatırladır ve bu olay döngüyle devam eder.

Saygı duymak gerekir.

Sevgi ve Saygılarımla..
Kadi®

DeletedUser56535

Ziyaretçi
Fazla uzatmaya gerek yok herkes kendine göre haklı

DeletedUser52944

Ziyaretçi
Sizinle hiçbir şahsi husumetim olmadı, ama ben dagılan Tugra klanının bir oyuncusuydum, bana cevap hakkı doğdu :) Öncelikle söyleyeceğim hiçbir söylem şiddet, kin, düşmanlık, entrika, aşağılama içermediğini belitrmek isterim.

Sizinde ilk iki cümlenizde söylediğiniz gibi, "Durumu bu hale getiren bir çok sebep vardı.¹ Biz pasif olacağımız zaman kenara çekildik görevi başkasına bıraktık.²"

¹- Umarım bir gün gerçek dünyada insanlar kardeşçe yaşar, savaşlar olmaz ve hiç kan akmaz.
²- Yetki verdiğiniz kişiye güveniniz tamsa çekinmeyin kararlarının arkasında durun, güvenmediğiniz kişilere neden yetki veresiniz ki?
³- Bu söylemelerden sonra 1nci cümleniz devreye giriyor. Yetkilendirdiğiniz kişi size 1. cümlenizi hatırladır ve bu olay döngüyle devam eder.

Saygı duymak gerekir.

Sevgi ve Saygılarımla..
Kadi®

Ne diyosan ..

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Öncelikle karar olumlu olmuş çıkıp vurmaya çalışmak falan bu saatten sonra kim olursa olsun yakışmazdı. Dünyada oynamadım ama takip ettiğim bir dünyaydı konuşurken değerlendirip bize göre köklü bir klanın girmediği ve sonucunu merak ettiğimiz bir dünyadı. Ama siz 1 klanı yıkmak için 2-3 klan birleşirseniz ve bu 3 klan ortak 1 lider çıkartamazsa o klanın 3 tane ağzı olur. Bununda sonuçları bu şekilde olur. Onun için eskisi gibi olsun birleşip dünya kapatmalar bi son bulsun istiyoruz ama sonuç yine bu şekilde hüsran ne diyelim hayırlısı olsun tekrardan.

DeletedUser56535

Ziyaretçi
Öncelikle karar olumlu olmuş çıkıp vurmaya çalışmak falan bu saatten sonra kim olursa olsun yakışmazdı. Dünyada oynamadım ama takip ettiğim bir dünyaydı konuşurken değerlendirip bize göre köklü bir klanın girmediği ve sonucunu merak ettiğimiz bir dünyadı. Ama siz 1 klanı yıkmak için 2-3 klan birleşirseniz ve bu 3 klan ortak 1 lider çıkartamazsa o klanın 3 tane ağzı olur. Bununda sonuçları bu şekilde olur. Onun için eskisi gibi olsun birleşip dünya kapatmalar bi son bulsun istiyoruz ama sonuç yine bu şekilde hüsran ne diyelim hayırlısı olsun tekrardan.

Hocam olaya çok yabancısınız. Sizin 2-3 klanı birleştirme olarak gördüğünüz olayın altyapısı çok farklı bir şekilde gerçekleşti. Özet geçmek gerekirse halihazırda birleşmiş olarak görünen klanlar şunlardır Joker-Eşkiya-Crew-Pusu. Tek tek anlatıyorum. Joker bizimdi zaten. Pusu klanları da Jokerden ayrılarak kurduk bir nevi özerk klandı yönetimi 37tosya Bilal abiye emanet ettik. Bu hem bizim yükümüzü azaltacaktı hemde Pusu kendi başına bir klan olduğu için şevke gelecekti. Bu dönemde yükü hafifleyen Joker Tuğraya çok ağır darbeler vurdu ama oyuncu kadrosu Jokere göre bir nebze az ve bir nebzede pasif olan Pusu biraz darbe yiyince tekrar bünyeye kattık. Bu süreçte 37tosya Bilal abimin emekleri tartışılmazdı kendisi hem müthiş bir oyuncu hemde çok sevdiğimiz saygı duyduğumuz bir abimiz. Crew'e gelince Joker klanı başkanlığı bana ilk bırakıldığında haritayı önüme açıp incelediğimde klanın yay gibi olan şekli arka ve önde 2 cepheye sebep oluyordu. Amacı world kapatmak olan bir klanın mutlaka merkeze ilerlemesi gerektiğini düşündüm ve Jokerin yönünü merkez olarak tayin ettim. Ama burda bir sıkıntı vardı arkayı temizleyip toparlayacak güvenilir bir ekip lazımdı. W23'ten ve sonrasında W27'den arkadaşım olan Lord Guiding Canerden rica ettim bunu. Hali hazırda var olan Crew klanı onlarındı tam arkamızdaydılar. Canere açık açık niyetimi anlattım. Olumlu buldu. Karşılıklı güven dahilinde onlarda göreve başladılar. Arkada sayısız klana bizim diplomasi desteğimizle savaş açıp arkamızı temizlediler. Caner sonrasında Eskişehirli Batuhana bıraktı görevi Soulfly26. Oda görevi punisher231'e bıraktı. Hepsi bu durumdan haberdardı. Biz görevimizi biliyorduk onlar görevini biliyordu. Aramızda en ufak bir ayrım vs olmadı. Çok başarılı bir iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Burdan tüm Crew oyuncularına teşekkür ederim. Velhasıl Crew de bir nevi ailemizin bir klanıydı. Son olarak Eşkiya klanı. Biz bir zamanlar Hun klanları ile müttefiktik. Hun klanları o zamanki Joker yayının üst tarafında kalıyordu. Bizden bir grup oyuncu Hun klanları ile yaşadıkları sürtüşme ve problemlerden dolayı savaş istediler. Ben buna razı gelmedim. Savaşacaksanız siz savaşın dedim. Onlarda razı oldular. Jokerden Zeltman Etolfort400 gibi 10-15 aktif oyuncumuz bölgede bizim daha önce dağıttığımız bazı klanlardan kalan aktif oyuncularla birlikte Eşkiya klanını kurdular. Liderliği Zeltman Üsame abi yaptı. Buradaki Eşkiya ismi kesinlikle orjinal Eşkiya klanının gelip kurmuş olduğu bir klan değildir. Sadece Üsame abi Eşkiya oyuncusu olduğu için klanın adını Eşkiya yapmıştır(Daha sonra boşalan hesaplara Eşkiyadan bazı abilerimizi kardeşlerimizi rica ile getirdi). Eşkiyanın kuruluşu yine Joker kaynaklı ve desteklidir. Ve Eşkiya Joker yayından sağ üst tarafa doğru genişledi. Kendileri sayısız klan yıktılar. Ve hep başarılı oldular. Bunda Üsame abinin yeni katılan yöneticilerin ve Üsame abinin orijinal Eşkiya ekibinden getirdiği oyuncuların ve bizimle yaptıkları karşılıklı diplomasinin payı büyüktür. Velhasıl aslında her şey çok ince düşünülerek yapılıp planlanarak bu günlere gelinmiştir. Ne Pusu ne Crew ne de Eşkiya Worldün başında kurulmuş klanlar değillerdir. Hepsi bizimle ortak irtibat çerçevesinde ortak emeğimizle kurulmuş klanlardır. Ve tekrar söylüyorum 4 klanımızda görevini hakkıyla tamamladı. Son olarak artık dünyayı kapatmak kalmıştı. Tüm klanlarımızı bakın klanları demiyorum kendi klanlarımızı tek çatı altında topladık. Klanın ismini herkesin fikrini aldıktan sonra anketle belirledik. Bundan sonra kalan 10-15 Tuğra oyuncusunu da bitirerek merkezi komple ele geçirmemiz gerekiyordu. Ancak işin şekli değişti ve başka olaylar gerçekleşti. Sonuç olarak çok başarılı bir dünya geçirdiğimizi düşünüyorum. Bilhassa şahsım adına çok başarılı adımlar attım. Bu dünyadan hiçbir dünyada almadığım keyfi aldım. Ve yine bu dünyada ezberleri bozarak insanların köklü olarak gördüğü bir çok klanı yıktık. Biz bu dünyayı kazandık. Bundan sonrasında gözünü oyun hırsı bürümüş oyuncular kalan köyleri toplayarak bizim hazırladığımız yağlı ekmeği yemeye çalışacaklar. Yine burda söylüyorum bu dünya uzunca bir süre daha kapanmayacak. Bazı insanlar yaptıkları hatalı stratejilerin bedelini çok ağır ödeyecekler. Ve kazandıklarını düşünselerde kaybedecekler. Ufak hesapların peşine düşenler, abiliğin kardeşliğin ne olduğunu unutanlar yol yordam racon bilmeyenler bu oyunda hep kaybetmişlerdir ve yine öyle olacaktır. Yeni dünyalarda JOKER Ailesi ile yolumuza devam edeceğiz. 33. dünyada oynayan ekibimize katılabiliriz veyahut yeni açılan bir dünyaya çok güçlü bir ekiple girebiliriz. Bunu zaman gösterecek ama elimizde çok sağlam bir oyuncu kadromuz var. Biz bu oyuna her zaman ve girdiğimiz her worldde dürüst dimdik duruşumuzla renk katacağız. Herkese iyi oyunlar diliyorum. Umarım Joker kökenli oyuncular prosedürü tamamlayıp dünyayı kapatırlar(Hiç sanmıyorum ama umuyorum).

DeletedUser47380

Ziyaretçi
öncelikle açıklaman için teşekkür ederim,

bu klanların hepsi ( crew dışında ) joker ismindeyse keşke joker ismi ile bir oluşuma gidilseydi benim demek istediğim de aslında tam olarak bu evet dünyaya yabancı kalabilirim ama jokerden çıkıp jokerle aynı yolu izleyen daha sonrasında da farklı isim arayışına giren kişiler olduğu için zaten bende bu çok ağızlı yönetim eleştirimde bulundum dünya içerisinde olmasamda ufak küçük köklü yeni fark etmeden her yeni oluşumu tw.stats dan bi inceleyip kimlerden bi parça olduğunu az çok tahmin ediyorum ama dediğim konu bu değil yukarıda bahsettiğim olay tam olarakta şahsen bende bi klan yöneticisi olarak benimle aynı yolda ilerleyecek olsalar bile klandan bir ekip çıktığında onlara tutumum çok değişik olur ama bu görüş olarak mutlaka değişir.

Sonuç olarak hayırlı olsun ama 33 bence yavaş kaçar 34 e güzel bir ekiple bekleriz mutlaka Joker ekibinide dünyayı kapatacak arkadaşlara da şimdiden başarılar

DeletedUser56535

Ziyaretçi

bu klanların hepsi ( crew dışında ) joker ismindeyse keşke joker ismi ile bir oluşuma gidilseydi benim demek istediğim de aslında tam olarak bu evet dünyaya yabancı kalabilirim ama jokerden çıkıp jokerle aynı yolu izleyen daha sonrasında da farklı isim arayışına giren kişiler olduğu için zaten bende bu çok ağızlı yönetim eleştirimde bulundum dünya içerisinde olmasamda ufak küçük köklü yeni fark etmeden her yeni oluşumu tw.stats dan bi inceleyip kimlerden bi parça olduğunu az çok tahmin ediyorum ama dediğim konu bu değil yukarıda bahsettiğim olay tam olarakta şahsen bende bi klan yöneticisi olarak benimle aynı yolda ilerleyecek olsalar bile klandan bir ekip çıktığında onlara tutumum çok değişik olur ama bu görüş olarak mutlaka değişir.

Sonuç olarak hayırlı olsun ama 33 bence yavaş kaçar 34 e güzel bir ekiple bekleriz mutlaka Joker ekibinide dünyayı kapatacak arkadaşlara da şimdiden başarılar

Biz kendi içimizde kaybettik zaten hocam Crew yönetimi hesap sildi. Eşkiya yönetiminden birçok oyuncu bu durumdan rahatsız ki forumda bunu dile getirdiler. Pusu yöneticileri daha önceden koparıldılar oyundan zaten. Joker yönetiminden de bir ben tepki koydum. Ancak burda benim hatamda vardı yaz aylarından gelen yorgunluk beni bitirdi 2 aydır oyuna bakamıyordum. 34'e gelemeyiz ama belki daha ileriki worldlerden birisine katılabiliriz :)

DeletedUser

Ziyaretçi
sizi bir arada tutan tuğra düşmanlığıydı tuğrayı dağıtarak kendi ipinizi çektiniz:)kandan besleniyordunuz,eski tuğralıları bitirebilseniz ne olacaktı(zor bitirirdiniz o ayrı konu) yine birbirinize girecektiniz,neymiş,evdeki hesap çarşıya uymuyormuş,sen 2 ay oyuna bakmayacaksın sonra dünya üzerinde söz sahibimi olacaktın?kim dinler seni,bu işler entrikayla ve sadece diplomasiyle yürümüyor,sen yatacaksın,çatır çatır savaşıp,gecesini gündüzüne katan,varını yoğıunu ortaya koyan,ailesinden,işinden,parasından ve okulundan feda eden, wordde asıl söz sahibi olması gereken oyuncuları sizin gibi lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanları ne zamana kadar dinleyeceklerdi sanıyorsun?
madem o kadar yeteneklisin ve iyi savaşçısınız,tüm muhalifleri topla getir bir araya savaşalım,neden hepiniz kaçıp hesap siliyorsunuz?çünkü sizde biliyorsunuz ki,hiçbir şansınız yok.bari adam gibi gidin sağa sola çamur atmadanda,size gösterdiğimiz hoşgörü devam etsin,saygı sınırını çoktan aştınız,beni klandan kovmaya kalkıştın ama kendin terketmek zorunda kaldın klanı,umarım bundan sonra haddini bilirsin bu sana ders olur,bundan sonra aklını başına alırsın,sizin gençliğinize toylığunuza verdim şu ana kadar,bundan sonra gereken cevapları alırsın,sözlerine dikkat et

DeletedUser

Ziyaretçi
sizi bir arada tutan tuğra düşmanlığıydı tuğrayı dağıtarak kendi ipinizi çektiniz:)kandan besleniyordunuz,eski tuğralıları bitirebilseniz ne olacaktı(zor bitirirdiniz o ayrı konu) yine birbirinize girecektiniz,neymiş,evdeki hesap çarşıya uymuyormuş,sen 2 ay oyuna bakmayacaksın sonra dünya üzerinde söz sahibimi olacaktın?kim dinler seni,bu işler entrikayla ve sadece diplomasiyle yürümüyor,sen yatacaksın,çatır çatır savaşıp,gecesini gündüzüne katan,varını yoğıunu ortaya koyan,ailesinden,işinden,parasından ve okulundan feda eden, wordde asıl söz sahibi olması gereken oyuncuları sizin gibi lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanları ne zamana kadar dinleyeceklerdi sanıyorsun?
madem o kadar yeteneklisin ve iyi savaşçısınız,tüm muhalifleri topla getir bir araya savaşalım,neden hepiniz kaçıp hesap siliyorsunuz?çünkü sizde biliyorsunuz ki,hiçbir şansınız yok.bari adam gibi gidin sağa sola çamur atmadanda,size gösterdiğimiz hoşgörü devam etsin,saygı sınırını çoktan aştınız,beni klandan kovmaya kalkıştın ama kendin terketmek zorunda kaldın klanı,umarım bundan sonra haddini bilirsin bu sana ders olur,bundan sonra aklını başına alırsın,sizin gençliğinize toylığunuza verdim şu ana kadar,bundan sonra gereken cevapları alırsın,sözlerine dikkat et

DeletedUser58862

Ziyaretçi

Hasan nın 34 e güçlü rakipler araması vol 7 tt2 tt2

DeletedUser56535

Ziyaretçi

Seni kaale alıp cevap bile vermiyorum. Bana ilişme oyununu oyna.