Aztek Bir Duruştur.

Magnificent

Acemi
Bu yazıda aylarca içerisinde bulunduğum, güzel zaman geçirdiğim klanın yönetimdeki bu klanda söz sahibi olan kişilerin "oyundan çekilmesi / oyuna bakmaması / yapılanlara göz yumması" sonucu ortaya çıkan 4 kafadarın klan yönetimini ele geçirerek bir ekibin adını rezil edişini anlatıcam.

Biliyorsunuz ki world'ün sonu geldi. Kapatacak Klanın Azap olacağı hepimizin hemfikir bilgisi. Oluşacak paktta Aztek bünyesinden birkaç üye alınacağı herkesin aklında olan düşüncedir. Listeye girecek birkaç oyuncu zaten belli isimleri ve sayıları vermek bize yakışmaz, kalanlar için ise şuan bir uğraş var bu 4lü arasında ^^

Şahıs 1: -Frenzy-
-Hesap Vuslat-Alpha ekibinin hesap silmesiyle aztek idaresine geçen bir hesap. Hesabı şuan yöneten kişi ise vuslat cephesi açıkken Nisan aylarında mücadele edemeyeceğini anlayınca savaşı ani aldığı kararla terk edip giden, alarm hesap sile aldıktan sonra ortaya yeniden çıkan bir şahıs tarafından yönetiliyor. Tahminimce şuan hala enisomer hesabını da yan hesabı olarak kullanıyor(o değilse bile diğer 3lüden birisi.) https://tr.twstats.com/tr56/index.php?page=player&mode=conquers&id=5231263&type=&pn=-1

Şahıs 2: Sameguard
-Kendisinin ilk worldü olduğu söyleniyor.Bu ihanet ekibinin bir parçası. Şuan maktul hesabını da yan hesap olarak kullanıyor. Aldığı köylerin hepsi ya klandaki diğer kişilerden oluşuyor, ya oyunu bırakan rakip oyuncularından. Piyasaya çıkış tarihi Alarm hesap siliş tarihinin arkasına dayanıyor. Öncesinde sesi çıkmaz köşede duran Barbar köy için kavga eden kişilerden. https://tr.twstats.com/tr56/index.php?page=player&mode=conquers&id=5537106&type=all&timerange=2019/11/17 - 2020/06/30&pn=-1

Şahıs 3: **Gecebey**
-Her yenilen operasyonda eğer ona geliniyorsa köy kaybettiğimizde anladığımız oyuncu. Klanın whatsapp gruplarında en tartışılan en sitem edilen ismi. Verdiği köy sayısıyla ünlüdür. Ortaya çıkış tarihi alarm hesap sildiği vakit. Oyunu bırakan kişilerin hepsine 50 küsür saatlerden atılan mislerle ünlüdür. 1 Haziran öncesi profil analizi; https://tr.twstats.com/tr56/index.php?page=player&mode=conquers&id=1634999&type=all&timerange=2019/11/17 - 2020/06/01&pn=-1

Şahıs 4: Freaky
-İçlerinde savaş konusunda en çok uğraşan isim. Yediği operasyonlarda destek destek diye forumu inletmesiyle ünlüdür. Bu ihaneti dışında gayet yardımlaşan, uğraşan birisiydi.

Sondan başa giderek başlayalım;
SameGuard Tem 25, 02:32
Magnificent hesabı klandan ihraç edilmiştir...

Sebebi ;
Bu dünya ortalarında kanter Furkan arkadaşımız yoğunluğundan dolayı kendi hesabını [player]Magnificent[/player] Buğra'ya içindeki premium puanlar ve bayraklarıyla beraber vermişti.Son günlerde hesabın asıl sahibine hesabı vermemekte direttiği, kendi hesabını verdiği ve verdiği hesaptaki bayraların tamamını aldığı için klandan ihraç edilmiştir.
En kısa zamanda komutlar takip edilerek toplanmasına karar kılınmıştır.

-Kanter Furkan yaptığımız telefon görüşmesinde olaydan zerre haberi olmadığını, böyle bir şeyi yapacak olsa benden aldığı hesabın üstünden 14 gün geçtikten sonra yapacağını belirtti. Buradaki niyeti bi kenara bırakalım.

-XThe CoutionX- Tem 26, 19:44
Buğra ben de 200k puan biraktirmistim bayrak kasiyordum gecebey ve freaky ayni sekilde habersiz 20 koye goz diktiler topladilar bilgin olsun

Bu 4 şahıs oluşturdukları whatsapp gruplarında kendi aralarında konuşup aldıkları karar ile "Kanter.-Furkan" ı bahane ederek uygulayacakları plana karar verdiler. Bahane ettikleri konular ise benim Furkan ile aramda konuştuğum ve çözüme bağladığım konular. Aldığımız karar neticesinde kanter. hesabını devralırken öyle bir anlaşma ya da sözüm olmamasına rağmen bayrak açısından mağdur olmaması adına benden istediği w19 hesabımı vereceğimi söylemiştim. Biraz anlaşmazlıklarımız oldu, yanlış anlaşılmalar oldu fakat en son karara bağlayıp W19 kapattığım hesap olan **magnificent** hesabını olduğu haliyle devrettim ve tatlıya bağladık. 25 Temmuz gecesi 02.40da daha önceden kurmuş oldukları gruptan konuştukları ve anlaştıkları biçimde ortak whatsapp gruplarından ve oyun içerisinde klandan atıp saldırılara hem kendi kullandıkları hesaplardan, hem klan içerisinden başka hesaplar aracılığıyla başladılar.

Sameguard isimli şahıs Maktul nickli karakteri kullanarak iki hesaptan multi girerek saldırılarına devam etti,
**gecebey** isimli şahıs turkbye yani saygı duyduğum insanlardan erdem abinin hesabı multiden girerek kullandı.
enisomer hesabı ise iki ihtimalden birine düşerek -frenzy- ya da **gecebey** isimli hesabın multi girmesi sonucu kullanıldı.

Twstats saat dilimi 1 saat geriden geldiğini unutmadan;

SameGuard [PARS] 2020-07-25 02:15:37
SameGuard [PARS] 2020-07-25 02:16:28
**Gecebey** [PARS] 2020-07-25 02:23:49
Freaky [PARS] 2020-07-25 02:25:45

Bu isimlerin dertleri ne Furkanın bayrakları ne de w56 hesabını geri vermemem. Furkanın olaydan haberi bile yok. Bir duruş olan Aztek klanlarının düştüğü bu hal acınası kalıyor bunların yanında. Ben bir süredir bayrak kasmaya oynuyordum worldde zaten, yaptığınız hareket ile gidip dostunuz olan furkana zararını karşılayın. Sizin keyfinize yanan tek kişi o oldu. Ben kasacağım bayrağın kat kat fazlasını hesabı geri aldığımda aldım. Adamın emeğine yazık..

Madde 1; klandan birisi atılıyorsa bunun dağılımı yapılır öyle atılır. Önden hazırlık yapılıp klandan atılıp kendin alacağın köyü aldıktan sonra milet uğraşsın isteğine girilmez.
Madde 2; Beraber sabahladığın, illegal planları yaparken paylaştığın, legal işlerde beraber sabahladığın kişiyi gecenin 02.40ında klandan atıp toplatılcak kadar düşmemelisin.

1 Nisan 2020 tarihinde Bypascal nickli hesap aracılığı ile sınır hesabına çağrıldım. Hesabın başına geçtiğimizde solda vuslat tarafı, sağda sancak tarafı, aşağıda alarm tarafı rakipti. Aztek açısından çok zor bir haritaydı. Kanter. hesabı yani şuanki nickiyle Magnificent hesabı ise bu 3 sınırda da köyleri olan bir hesaptı. Hesabın başına geçtiğim süre zarfından itibaren hesabın eski sahibi Kanter. yani Furkan ile olan mesajlaşma;

22 gün sonra olan sohbetten bir görsel, zaten hesaba normal olarak geldiğimi bildiğim hesap, eski sahibiyle aramda olan konuşma;

Bu süreçte ne hesaba gelirken ne başka bir zamanda bu hesaba bakıcı, ya da geçici bir süreliğine geldiğimle ilgili bir şey söylenmedi.

Bu hesabı oynamaya başladığım için normal olarak diğer hesaptaki bayrakları da buraya çekip hesabı daha aktif kullanma isteği vardı üzerimde ve bunun takasını gerçekleştirdim.

Aradan onca zaman geçtikten sonra 4 haziran tarihinde Furkan oyuna pre kasmak için dönmek istediğini belirtti ve **magnificent** isimli w19 kapattığım hesabı istedi. Bununla ilgili hiç bir zorunluluğum olmasına rağmen sorun olmayacağını ve verebileceğimi söyledim ve zamanla bununla ilgili sohbetler aramızda devam etti. Bu konuda bir sıkıntımız olmadı aramızda uzun, buraya sığmayacak sohbetler oldu.

Alarm klanları hesap sildiği zaman sancak klanları da silecek bilgisi geldikten sonra orduları saldırı ağırlıklı şekle çevirdim. normal oyun tarzım bu. Sancak klanları beklenilmeyen şekilde süratlerini bozmadan güzel şekilde operasyona gelmeye devam ettiler. Operasyonların genel ağırlığı temur.melik Salim abiyle bana oldu. Bir çok operasyonda savunmacı bonusunu dışarıdan diğer oyuncular kadar destek almamama rağmen aldım. Rakiple aramda olan mesajlaşmalardan birkaç kesit tablonun altında;

TarihBenim puanım2. Sıradaki oyuncunun Puanı
24.06.2020 tarihinde1.982.7291.796.850
07.06.2020 tarihinde2.519.1032.427.281
29.05.2020 tarihinde460.349191.894
17.05.2020 tarihinde1.608.4131.289.163
19.04.2020 tarihinde1.031.8161.015.855

Rakibin olaylardan sonraki yorumu;
z1.png
z2.png

Bütün bu olaylar yaşanırken şuan [player]-frenzy-[/player] önceden ise dedezulaa isimli hesaba bakan şahıs beni tanımadan, haddi olmadan yargılamaya başladı. İlk seferde güzel dille uyardım. Beni eleştirecek insanın o olmadığını anlattım. Bu muhbbet 2. 3. sefer yaşandıktan sonra tek kelime cevap yazmayıp ortak whatsapp grubundan çıkış yaptım.

Benim bu alemdeki öz abim olarak saydığım kişiyle aramdaki sohbet;

Bu olaylardan sonra w19da abi dediğim, 3.5 senemizi beraber geçirdiğimiz kişi beni hayatından çıkardı.

Daha sonra başka yetkili bir kişile görüştükten sonra vicdanımla hareket edip w19da oynadığım hesabı teslim ettim. Teslim ettiğim hesabın bayrak potansiyeli;
5.png

Güncel oynadığım hesabın bayrak potansiyeli;
6.png
Son 1 aydır bayrak kasma modunda olduğumu düşünerek dünya üzerindeki bayrakları geri çektiğim haliyle inceleme yapabilirsiniz. Bayrağı bahane ediyorlar ya bunun kararını burada verebilirsiniz.
1 Mor bayrak=2170 adet gri bayrak demektir.

Vicdanınızı bahanelerinizle rahatlatamazsınız geçin o işleri.
Sancak cevap verirken muhtaç olduğunuz kişileri savaş bitmeye yakın bu şekilde silemezsiniz. Bu Oyun nezdinde geçerli ahlak unsuru olsa da bizim karakterlerimize yakışmaz. Biz böyle gördük böyle öğrendik. Keşke hiç bulaşmasaydınız şu ekibe de gururumuzla savaşan ekip olarak devam etseydik.

Bir duruş olan Aztek klanında, bu durumlar olurken olaya müdahale ededen birkaç kişi dışında kimse yoktu. Ne saygı duyulan liderlerin herhangi bir müdahalesi oldu, ne klan içindeki başka liderlerin. Hoş olaylar öyle bi raddeye geldi ki hadlerini iyice aşarak kendilerinden yaşça büyük insanlara tehdit edebilecek cesareti buluyorlar.
Bu şahıslar Aztek bünyesinde oynadığı sürece Aztek klanı bir duruş falan olmaz. İnsanlar bir cisime baktığında bi yeri bozuk/kırıksa ürün düzgün demez.

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ.

Ben bu yaşadığım olaydan ders çıkarır hayatıma devam ederim, siz worldü kapatmak için birbirinizi yemeye devam edin:)

Özelikle Azap klanı, World kapatırken aranıza alacağınız kişilerin karakterlerini iyi tanıyın diye bu yazıyı özellikle sizin okumanızı isterim.
Bilginiz olsun.
Herkesin emeğine sağlık,
Sağlıcakla...

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Paradoxs

Acemi
25 temmuz gecesi saat 02.40'dan beri evet:)

Bende konuyu başka bir şey anlıyorum. Hakan a söyle müdahale etsin Buğra. Sınırda o kadar savaşıp savunmada ilk dörde girdin. Biz sizin için oynadık, bazı hesapları bakıcılık alıp saldırı ve savunma konusunda yardımcı olduk. Köyleri de sizler bir yere gelin diye bıraktık.

Bunlar görmezden gelinirmi. Yönetimle konuş müdahale etsinler. Aztek kurumsal bir klan yol geçen hanımı.

Magnificent

Acemi
Bende konuyu başka bir şey anlıyorum. Hakan a söyle müdahale etsin Buğra. Sınırda o kadar savaşıp savunmada ilk dörde girdin. Biz sizin için oynadık, bazı hesapları bakıcılık alıp saldırı ve savunma konusunda yardımcı olduk. Köyleri de sizler bir yere gelin diye bıraktık.

Bunlar görmezden gelinirmi. Yönetimle konuş müdahale etsinler. Aztek kurumsal bir klan yol geçen hanımı.

İlk 2 :) Sorun değil abi uğraşınızın, emeğinizin %50si hala geçerli. Sadece beni harcadılar:) Yönetimle konuşmayı da çok denedim. 3 gün olacak yapılan bir şey yok. Hesap 600k puana kadar indi ne yapıcaklar alınan tüm köyleri misliyle geri verin mi diyecekler.... Komik geliyor

KiLiJE

Mızrakçı
Buğra Aztek bir duruştur kardeşim yanlış ararsan kendin de ara :)

Üzüldüm senin adına fakat çok da şey etme samanı saklamaya bak ;)

Paradoxs

Acemi
İlk 2 :) Sorun değil abi uğraşınızın, emeğinizin %50si hala geçerli. Sadece beni harcadılar:) Yönetimle konuşmayı da çok denedim. 3 gün olacak yapılan bir şey yok. Hesap 600k puana kadar indi ne yapıcaklar alınan tüm köyleri misliyle geri verin mi diyecekler.... Komik geliyor

Üzüldüm şimdi. İş işten geçmiş.

Aztek liderleri gurupta bize yanlış yapmayana yanlış yapmayız diye yayın yaptılar. Hikayeden mi konuştular orada.

Magnificent

Acemi
Üzüldüm şimdi. İş işten geçmiş.

Aztek liderleri gurupta bize yanlış yapmayana yanlış yapmayız diye yayın yaptılar. Hikayeden mi konuştular orada.
Yok abi liderler birşey yapmadı zaten herhangi bir yanlışları olmadı hiç bir zaman. Sadece yanlış yapanı görmediler ya da görmek istemediler, diğer ihtimal de onlara göre bu yanlış değildi. Liderlerin çoğuna da saygım hala sonsuz, kırgınlık farklı birşey.

Freaky

Casus
@Freaky Bıktım senden . Heryerde birşeyler karıştırıyorsun olum yaa :D
Boş muhabbet şey gibi klanda pasif toplarsın en aktif adam olur,en haklı adam olur ( :
Buğra seninle şahsi bir problemim yok hesabı 3Mda alıp hesabın köy alımlarına bakarakta pasif toplayarak büyüdüğünü görebilirsiniz bunlar benim için problem değil diğer konu ise OP yiyince def istemek ağlamak oluyorsa evet çok ağladım.
İstatistiklere bak yapılan son 3 Op dışında onlarda AZAP ve klandan birkaç arkadaşımızın defleri dışında defler değildi.
Ben ki 3 ay sınırda 2 çiftlik savunma ile köy tuttum kendi deflerimle bana burda edebiyat yapıcak son kişisin.
Heryerde çok sevdiğim abim Bypascal diye gezip hesabı geri istediğinde ona bile rest çeken sen değil misin ?
Dünya kapatmak umrunda değilmiş WP gruplarında benim emeklerim diye ağlayan sen değil misin ?
5M hesapla bir OPTA 20 köy veren sen mi konuşuyorsun ?
Emeklerine laf etmek bana düşmez ama haddini aşma,hesap istenildi yönetimden abi dediğin büyükler tarafından sen herkese rest çekip hesabı banlatıcam diyen kişisin.
Bir lafla o hesap furkan kardeşimizinden alındı sınav döneminde okulu aksattığı için ama sen tüm büyüklerine,dostlarına rest çekip hesabı vermeyip sağda solda duygu sömürüsü yapmaya devam etmelisin.
Belki yerler bak rakip klanlar arkanda sonuna kadar devam : )

Yolun açık olsun başka dünyalarda başarılar..

dedezulaa

Kılıç Ustası

hakan abinin lafını dinleseydi böyle bişey olmazdı bi oyun için hakan abisi ile arası bile bozuldu oyunu hakan abiye tercih eden adam :)

dedezulaa

Kılıç Ustası
4m olmuş bi hesap düşünün tw stats açıp bakın sınırcak sancak klanına karşı 30 40 köyünü koruyamayan wp grubunda ağlayan topladıgı köylere bakın kendi multileri op günü kami atarsın peşine mis atılır diyoruz op günü kami atmıyor wp grubunda bakamıyorum istiyorsanız vereyim hesabı diyor furkana ver hesabı diyoruz yok diyor hesap sahibi furkan hesabı sana verirken 9k prede var hesapla beraber çocuk sana lafını yapmıyor kullan diyor ve o çocuk hakan abi(bypascal) ile benim lafım ile bırakıp gidiyor hesabı vermeyip hesabınıda toplatabilirdi neyse sen burda ağlamaya devam et yanına başkalarıda gelir zaten merak etme tek topladıgım sen olmicaksın

Magnificent

Acemi
Boş muhabbet şey gibi klanda pasif toplarsın en aktif adam olur,en haklı adam olur ( :
Buğra seninle şahsi bir problemim yok hesabı 3Mda alıp hesabın köy alımlarına bakarakta pasif toplayarak büyüdüğünü görebilirsiniz bunlar benim için problem değil diğer konu ise OP yiyince def istemek ağlamak oluyorsa evet çok ağladım.
İstatistiklere bak yapılan son 3 Op dışında onlarda AZAP ve klandan birkaç arkadaşımızın defleri dışında defler değildi.
Ben ki 3 ay sınırda 2 çiftlik savunma ile köy tuttum kendi deflerimle bana burda edebiyat yapıcak son kişisin.
Heryerde çok sevdiğim abim Bypascal diye gezip hesabı geri istediğinde ona bile rest çeken sen değil misin ?
Dünya kapatmak umrunda değilmiş WP gruplarında benim emeklerim diye ağlayan sen değil misin ?
5M hesapla bir OPTA 20 köy veren sen mi konuşuyorsun ?
Emeklerine laf etmek bana düşmez ama haddini aşma,hesap istenildi yönetimden abi dediğin büyükler tarafından sen herkese rest çekip hesabı banlatıcam diyen kişisin.
Bir lafla o hesap furkan kardeşimizinden alındı sınav döneminde okulu aksattığı için ama sen tüm büyüklerine,dostlarına rest çekip hesabı vermeyip sağda solda duygu sömürüsü yapmaya devam etmelisin.
Belki yerler bak rakip klanlar arkanda sonuna kadar devam : )

Yolun açık olsun başka dünyalarda başarılar..
Benim de seninle şahsi bir problemim yok Alican. Yapılan ihanete ortak olman dışında. Yardımlaşma çabanı, uğraşını da hatırıyorum da biliyorum da. Ben senin oyundaki uğraşmana laf etmedim fark ettiysen, çok destek isteyen biri olman dışında yaptığım kötü bir yorum da yok orada.
Bypascal benim hala çok saygı duyduğum bir isim, bildiğin şeylerde bir yanlış var resti çeken ben değilim, karşı taraf.
Ayrıca size nasıl geldi olay bilmiyorum fakat ben hesabı 26 puana çekip bu hesabı vericem anlamında banlatıcam dedim.
Neyse ne boşver, saygılı cevabın için eyvallah. Senin de yolun açık olsun, başka dünyalarda başarılar.

SameGuard

Mızrakçı
Benim hakkında yazdıklarını yazarken kendine bir gram bile mi bakmadın :) sen daha 56 nın ismini bilmiyorken ben savaşıyordum burada.Benim haritam vuslat haritasıydı ben oyunumu orada gayet iyi oynadım.Sen sancak sınırında dünya bitmiş havasında destekleri patlatıp saldırıya dönmeye çalışıp köy veriyorken ben hala savunma oynuyordum geride sınırı desteklemek için.Sana grupta da söyledik biz neden hala savunmaları öldürmüyoruzda sen sınır savunmalarını öldürüyorsun diye anlamadın.Kısacası sen yokkende ben buradaydım oyunumu oynuyordum.Sen haric ben emeğim olmadığı hesaptan köy almadım.İlksin bu konuda hadi iyisin.Ama bana biraz laf söyleyene kadar gir bak hesaba geldiğin tarihten bu yana kimden köy almıssın barbarlar kralı...Bu arada porfiline yazmıssın ya dünya kapatmak felan diye.Umrumda değil dünya kapatmak.Bu hesap Mehmet abi için burada.Ben misyonumu tamamladıktan sonra Mehmet abiye şifreyi verir cıkarım.Sen gibi öz abim dediğin adamı bile küstürücek kadar ne dünya kapatma heveslisiyim nede hesap açıyım.Bu güne kadar burada sevdiğimiz Hakan abinin hatrına buradaydın.Hatrı saymadın.Son diyorsun ki aztek yöneticileri nerede.Daha öz abim dediğin adamın hatrına söz dinlemeyen arada Hakan abiyi bırakıp sözünü yere düşürenin yanında kim dursun bekliyorsun?
AzTeK bir duruştur ama senin gibi omurgasızların da bunu anlamasını beklemiyorum...
Bundan sonraki dünyaların herhangi birisinde inşallah karşıma gelirsin.O zaman sana ayrıyetten başarılar dileyeçeğim.o zaman cok ihtiyacın olacak :)
Daha fazla da ağlamana gerek yok.Hesap sahibi herşeyiyle hesabı tek laf üzerine bırakırken emanete aldıgın hesabın ve bayrakların üstüne yatan birisi için az bile köylerini almak neticede bayrakların hesabın üstüne çökebildin.Daha da ağlamana gerek yok.Ama unutma ki burada oynayan hesap klanın hesabıdır.Bunu kendi içimde söylüyorum.Furkanın yaptıgı durusun binde birini yapmadan her tarafa ağlama artık kendini küçük düşürüyorsun.

dedezulaa

Kılıç Ustası
Hesap Buğraya komple verilmedimi. Ben öyle biliyorum.
neden komple verilsin adam o hesapla 2 dünya kapatmış içinde bayrakları var herşeyi var buğraya 56 da sileceksen sil öyle ver adamın hesabını geri dendi onuda yapmadı birazdan hakan abi ile olan konusma sslerinide atıcaz buraya hakan abi ne diyor arkadaş ne yapıyor sonra hakan abiden medet umuyor burda oyun için abi dediğin adam ile aranı bozuyorsun sonra buralarda ağlayıp yardım etmediler diyorsun emin ol sana vuran herkes mehmet abinin bi lafına hesabı bırakıp gider zaten kimse senin kadar kapatmaya hevesli veya aç değil sana vuranlar için geçerli kimsenin umrunda değil burda kapatma

SameGuard

Mızrakçı
Burada seni hesaba getiren Hakan abin ile (sözde öz abim dediğin adam) konuşmaların.Herkes hesabı SAHİBİNE ver derken sen hala hesaba konmaya çalışıyorsun...

Eklentiler

• 1.jpeg
    1.jpeg
    174,2 KB · Görüntüleme: 131
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    146,8 KB · Görüntüleme: 130