Asker toplama kolaylıgı

• Konuyu başlatan DeletedUser62996
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser62996

Ziyaretçi
merhaba;

asker toplama işleyişi ile ilgili bir ekstra masraf talebi olabilir mi acaba?

şöyle ki ;

mızrak kılıç balta

casus hafif atlı agır atlı

şahmerdan mancınık

3 kademe ile hepsi kendi bünyesinde sıraya koyularak kademeli asker toplama işlemi görüyor.

oyunun ekstra olanakları var "abonelik" opsiyonu ile bazı işlemler kısaltılabiliyor veya köyün hareketliliği oyuncunun özelligine göre kalıte haline gelebiliyor.

oyunda abonelik bölümünde

premıum hesap - hesap yöneticisi - yağma asistanı

yanı sıra ,

+20 odun-kil-demir hammadde ekstra üretim de satın almak da mevcut.

bunların yanına her birimi mesela aynı anda 100 mızrak 100 kılıç 100 balta asker basma emri verdim diyelim.

ilk asker kategorisi bitesiye kadar diğerlerine geçiş yapmıyor.

aynı anda kademe basmasını sağlayacak 3gün 7gün 30gün için satın alma özelligiyle bir yenilik getirilebilir mi acaba?

ilginiz için teşekkürler.

DeletedUser62996

Ziyaretçi
şöyle anlatayım kardeşim

premıum üyelik açılmasını istedim.

aynı anda farklı kademedeki askerlerin toplanması sıraya takılmaması

örnek vereyim 100 hafif atlı asker toplama emri verdim dyielim

ayrıca arkasından 100de agır atlı asker basma emri verdim diyelim.

100 hafif atlı yüklenirken
100 agır atlı bu şekilde altından sırada kalıyor hafif atlı bitesiye kadar agır atlıya geçiş yapılmıyor.

bende diyorum ki bir masraf aylık abonelim veya 3-7 günlük abonelik açılsın

100hafif asker toplama
100agır atlı asker toplama aynı anda devam etsin toplanmaya

bekleme olmadan yani.

bunun için premıum puan gereksinim olsun dedim böyle birşey olabilir mi? yapılabilir mi?

DeletedUser

Ziyaretçi
İyide Hafif basan biri aynı köyden neden Ağır bassın ? Bunun mantığı sadece savunmada olur kılı. basarken mızrak basmak gibi, ama bence bu imkansız bişey çünkü bu seferde premiumla asker üretiminin süresini kısaltılması gibi saçma şeyler istenir :D

Oyun iyice parası olanın oyunu olmaya başlamışken gereksiz kaçtı bana göre tabi..

DeletedUser62996

Ziyaretçi
örnek veriyorum sadece hafif agır atlı bilmem ne.

bunu savunma veya saldırı düşünerekde olabilir.

mesela 1000 hafif bastım diyelim arkasından bide 100 hafif daha bastın.

bir zaman sonra birşey ters gitti bi saldırı yaptın casuslamak istediğin köyde casuslarının tamamı veya bir bölümü heba oldu diyelim.

üretimde olan askerin arkasına casusu asker bastın diyelim 1000 tane hafif atlın mesela 900 e düşmüş 100 tanesi toplanmış bile sonra arkasından sorada olan bide 100 hafifi bekleyeceksin veya hepsini iptal edip acil diye casus basmak isteyeceksin.

meseleye farklı açıdan baktın ama dediğin mantıklı oyunu iyi oynayanlar oldugumuz için böyle bir yaklaşım yapman normal.

benim demek istediğim bambaşka bir gerekçeydi hepsi bu aciliyet belki araya girmesi gerekecek.

bunun belki güzel bir olanak olabileceğini var sayıyorum demek istemiştim.

birde bu açıdan bakmana sevinirim kardeşim.

asker basma zamanının kısaltması söz konusu olmaz çunku zaten ona imkan kılan özellikleri oyunda sana eşya veya bayrak ile veriyor.

böyle bir eksiklik oldugunu düşünüyorum hepsi bun belkide yanlış düşünüyorum oyun çok yavaş bir server oldugundan bu belki oyunu hızlandırabilir.

sadece düşünce işte

DeletedUser

Ziyaretçi
İyide usta kaydırma özelliği var yani 100 casususu 1000 hafif ile 100 hafififin arasına sokabiliyorsun zaten

DeletedUser62996

Ziyaretçi
usta hoş diyorsunda 1000 atlı 3:22:29:11 saat sürüyo örnek veriyorum. bunun bitmesini bekleyeceksin arkasında kaydırma özelligiyle ikinci sıraya koydugun casus atlının yüklenmesini.
bende diyorum ki 1000 atlı 3:22:29:11 dolarken ikinci sıradaki 100 casus atlı 4:43:28 sırada belkemesin ikiside aynı anda yüklensin.
diyelimki manyagım ben agır atlıda sıraya koydum üçüncü sıraya :) onuda yüklemeye devam etsin sırada belkemesin

allah aşkına kardeşim anladın aslında ama bir kulp bulmaya çalışıyon demi :) :)

sadece oyun çok yavaş nerdeyse gerçek saatte ilerliyor. biraz oyunu hızlandırmanın +pre ile olabileceğini düşünüyorum hepsi bu kardeşim.

belki böyle birşey olamaz denilebilir rekabeti bitirir falan filan. ama bellide olmaz.

şimdi ne diyon varmı yine bir kusur kardeşim :)

DeletedUser62996

Ziyaretçi
yada şuan aklıma geldi şöyle birşey olabilir.

saldırı savunma köyleri yapıyorsun diyelim.

1000 hafif bastın gerkli bir askerin eksildi örnek veriyorum aynısından casusun gitti ve köyünde kalmadı

100 tane casus bastın sıraya aldın. o birimin yanında desin ki 10 puan ile bunu hemen işleme alsın.

bu nasıl bi öneri? bu olur mesela aciliyetten sadece olabilecek şey istediğim.

Panşehir

Mızrakçı
Mantıklı aslında dünyayı hızlandırmak için yapılabilir. bir savunma köyü yaparken ağır atlı basmayacaksak. 9000 kılıç 9000 mızrak basmak 40 günden fazla zaman alıyor. hem kılıçı hem mızrağı aynı anda basılabilirse hem savaşlar hızlı olur hem de daha hızlı bir oyun olur

DeletedUser63203

Ziyaretçi
Premiumlu oynayan ve premiumsuz oynayan oyuncular arasında çok büyük fark olur. Bence hiç bir zaman böyle birşeyin olmaması gerekir. Hepimiz bir çok oyun oynadık, oyunların yavaş yavaş maddiyata dönüştürülmesinden dolayı oyunu bırakan bir çok kişi var. : ) Bu oyun tecrübe oyunudur, hammadde üretimini %20 arttırmak için 10 tl' cik yetiyor, herkes alabilir. Premium almadan avatarda koyulabiliyor artık : ) Ama bahsettiğiniz gibi bir uygulamanın kötü sonuçlar vereceği Klanlar yönetiminin de gözünden kaçmayacağına eminim. Benim tek hayalim Haritadaki köy görünümlerinin eskisine dönmesi olurdu bu görünüş çok yapmacık geliyor : )

Deadknight

Yasaklı
Yapın bunuda harika fikir parası olan orduyuda hızlı bassın hatta mis süresi kısaltmada koyulmalı hatta ve hatta misin gidiş süresini kısaltma özelliği koyulmalı fakirler 21 dk giderken(yürüme mesafesi) premiumla süre 3 dk düşürülmeli (ferrarisi olan bilge) :rolleyes::rolleyes:

DeletedUser

Ziyaretçi
premium özelliği önerilemez, kurallar ıokuyalım lütfen öneri yapmadan önce :)

DeletedUser54786

Ziyaretçi
bunu ben 10 senedir istiyorum yapmadılar :D presi harcayanın asker basma hızı daha yuksek olsun ,1000 birimi anında basabilsin mesela, atıyorum 1000 a.atlıyı 50 satte basıyorsan , birim başına 1 pre vererek bunu anında üretebilmeli olsa ne güzel olurdu,bas 1000 premium puanı üret 1000 birim askeri:oops: her bir birim için 1 pre hızlı basım süresi yani süre kısaltması olmalı aslında:rolleyes:

DeletedUser63059

Ziyaretçi
kısa çözüm askerleri 1000 atlı şeklinde basacağınıza 100 100 veya 250 250 şeklinde 4 parçada veya 10 parçada basın
aralara kaydırmaları rahat yaparsınız veya acil ham ihtiyacında 1000 atlının yüzde 10unudan kaybedeciğenize 250 atlının yüzde 10 onundan kayıp verirsiniz bu durum bazen avil 24k olan çiftliklerde aaçrkende geçerli sorunu doğru anladıysam

DeletedUser54786

Ziyaretçi
varsayalımki uzak bölgeden rakibin tam ortasından alınmış bir köy olsun:rolleyes:

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Valla senin dediğin köye ikinci bir ahır, ikinci bir kışla, ikinci bir atölye koymaları. Oldu olacak 2. bir akademi de koysunlar da, mis üretimi de hızlansın :p

DeletedUser64518

Ziyaretçi
Ben bu öneriye katılmıyorum cünki. Parasi olanin ve olmayanin arasinda cok büyük farklar olusucak. Parasi olmayan 1000 puana zarzor cikarken parasi olanin 3000 puani ve büyük bi ordusu olucak. Fakir olan daha ayaga kalkamadan parasi olan bir darbede köyünü alacak.

DeletedUser64282

Ziyaretçi
Tabi tabi onada kolaylık gelsin. oto mis arasını da bi sonraki worldde eklesinler oto yağma da gelsin hatta oh misss

Durum
Konu yanıtlara kapalı.