Arkadaşlık İsteklerini Kapatma Özelliği

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Pollyanna**

Baron
Merhaba;

Bildiğiniz üzere oynadığımız dünyalarda arkadaşlık isteği gelmesini engelleyebiliyoruz. Fakat sorun şu ki bence istek engelleme ekranı alakasız bir yerde.
Raporlar -> Filtre ->
Ekran Alıntısı.PNG çıkan ekrandan ayarlıyoruz.

Bu özellik raporlar bölümünden alınıp "Oyun Seçenekleri" bölümüne taşıyabiliriz.

Önerim bu şekilde onayınıza sunarım. Kolay gelsin.

Art Of War*

Hafif Atlı
Kesinlikle yapılması gereken bir öneri. Arkadaşlık isteği raporu almak istemiyor olmamız arkadaşlık isteği engellemek istediğimiz anlamına gelmiyor. Belki de bir çok insan raporu almak istemediği için kapattı ve niye beni kimse arkadaş eklemiyor diye geceleri ağlıyor :(

SungurAlp

Markiz
Bu butonu biraz aramıştım, biri vardı kapatmış bunu, bunu kapatınca ark ekleme tamamen kapandığını bilmiyormuş, ark isteği atamıyorum, butonu aradık bulduk Sjsjsjsjsjs
Bunj yaşayan kişiler gördüm.

Tibelda

Emekli Görevli
Merhaba;

Bildiğiniz üzere oynadığımız dünyalarda arkadaşlık isteği gelmesini engelleyebiliyoruz. Fakat sorun şu ki bence istek engelleme ekranı alakasız bir yerde.
Raporlar -> Filtre ->
15322 adlı eklentiyi görüntüle çıkan ekrandan ayarlıyoruz.

Bu özellik raporlar bölümünden alınıp "Oyun Seçenekleri" bölümüne taşıyabiliriz.

Önerim bu şekilde onayınıza sunarım. Kolay gelsin.

Bu konuda bilgi eksikliği olduğu belli ancak arkadaşlık istekleri rapor olarak geldiği için raporları filtreleme kısmında olması normal. Yani filtreleme alakasız bir yerde değil. Bence bunun değiştirilmesi ne size ne oyuna bir kolaylık sağlamayacaktır. :)

Pollyanna**

Baron
Bu konuda bilgi eksikliği olduğu belli ancak arkadaşlık istekleri rapor olarak geldiği için raporları filtreleme kısmında olması normal. Yani filtreleme alakasız bir yerde değil. Bence bunun değiştirilmesi ne size ne oyuna bir kolaylık sağlamayacaktır. :)
Bence sen çok çabuk yargıya varıyorsun. Sanırım yazılanları okumadan direk bana cevap attın.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Kim bana tam olarak ne istendiğini anlatacak? :D
- Eğer arkadaşlık isteklerini engellemek istiyorsanız doğal olarak filtre kısmından yapmanız gerekiyor çünkü bu raporlar kısmına bağlı bir özellik. Dolayısı ile aslında size size bu istek oluştuğunda rapor gelmesini engelliyorsunuz. Raporu da engellediğiniz için arkadaşlık yollanamıyor.
- Eğer amacınız raporlar gelmesin, ama arkadaşlık gelsin ise bunun amacını hiç anlamadım? Biri sizi arkadaş eklemek istediğinde bunu nasıl anlayacaksınız ve kabul edeceksiniz? Pop-up mu çıkacak?

Ben önerinizi bu şekilde anladım ya da çok yanlış taraftayım? Biri cinaliye anlatır gibi açıklar mı?

Ortalama Biri

Misyoner
Kim bana tam olarak ne istendiğini anlatacak? :D
- Eğer arkadaşlık isteklerini engellemek istiyorsanız doğal olarak filtre kısmından yapmanız gerekiyor çünkü bu raporlar kısmına bağlı bir özellik. Dolayısı ile aslında size size bu istek oluştuğunda rapor gelmesini engelliyorsunuz. Raporu da engellediğiniz için arkadaşlık yollanamıyor.
- Eğer amacınız raporlar gelmesin, ama arkadaşlık gelsin ise bunun amacını hiç anlamadım? Biri sizi arkadaş eklemek istediğinde bunu nasıl anlayacaksınız ve kabul edeceksiniz? Pop-up mu çıkacak?

Ben önerinizi bu şekilde anladım ya da çok yanlış taraftayım? Biri cinaliye anlatır gibi açıklar mı?

Engelleyebilelim ama raporlar kısmından değil ayarlar kısmından engelleyebilelim denmiş.
Peki ben öneriyi soru şeklinde sorayım. Yeri zor bulunduğu ve herkes tarafından da bilinemediği için aynı işlevi görecek ek bir seçenek ayarlara eklenebilir mi?

Pollyanna**

Baron
Benim de sorum şu sayın Storm, neden bu özellik raporlar bölümünde? Raporlar kısmına bağlı demişsiniz fakat ben bunu "Oyun seçenekleri" kısmında olmasını daha sağlıklı buluyorum. Raporlar bölümündeki ayarlar gelen raporları engellemek için olmalı, arkadaşlık isteğini engellemek için değil.
Görüş bana takdir size ait tabiki.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Benim de sorum şu sayın Storm, neden bu özellik raporlar bölümünde? Raporlar kısmına bağlı demişsiniz fakat ben bunu "Oyun seçenekleri" kısmında olmasını daha sağlıklı buluyorum. Raporlar bölümündeki ayarlar gelen raporları engellemek için olmalı, arkadaşlık isteğini engellemek için değil.
Görüş bana takdir size ait tabiki.
Arkadaşlık isteği aldığında sana bildirim nereden geliyor? Eğer sadece e-mail ile gelseydi oyun seçenekleri içerisinde bir engelleme seçeneğinin bulunması doğru olurdu. Ancak bu bir rapor işlevi olduğu için raporlar altında bulunması gerekiyor.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.