Araçlar / Tribalwarsmap

'Yardım ve Sorular' forumunda Renaissance. tarafından 21 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

 1. Renaissance.

  Renaissance. Ağır Atlı

  Katılım:
  21 Temmuz 2011
  Mesaj:
  2.449
  Alınan Beğeniler:
  1
  Merhaba Forum Sakinleri,

  Bildiğinizi gibi artık klanlar birçok yardımcı script ve siteler ile birlikte oynanıyor. Bu tür programlar oyunculara istedikleri bilgilere en kısa sürede ulaşmasını sağlamak için hizmete sunulmuştur.

  Bunlardan en detaylısı ve önemlisi de Tribalwarsmap olarak bilinen harita ve istatistik sitesidir.

  Haritayı kullanabilmek için ilk önce http://tribalwarsmap.com/tr/ adresine gidiyoruz ve karşınıza Klanlardaki tüm dünyalar çıkıyor. Buradan istediğiniz dünyanın üstüne tıklayıp haritaya geliyoruz. Harita 500 500 merkez koordinatlarını merkez nokta alarak önünüze geliyor.

  Yukarıda aşağıdakine benzer bir ayarlar ve araçlar çubuğu göreceksiniz.

  [​IMG]

  Bu çubuğun en sağında login kısmı vardır. Oradan oyundaki kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Site tamamen güvenlidir.

  [​IMG]

  Eğer login işleminden sonra harita otomatik olarak köyünüzü haritanın merkez noktası yapmadıysa yine aynı çubuğun solunda 500 500 koordinatlar yazar. Bu kordinatları kendi köy kordinatlarınız ile değiştirip hemen yanındaki sağ tarafı gösteren oka basarak kendi köyünüzün bulunduğu konuma geliyorsunuz. Burada kendi köyünüze tıklayıp açılır pencereden aşağıdaki resimdeki gibi set main seçeneğini seçiyorsunuz. Artık kendi köyünüz haritanızın da merkezinde oluyor. Bundan sonra haritanın gerçek özelliklerini kullanmaya başlayabiliriz.

  [​IMG]
   
 2. Renaissance.

  Renaissance. Ağır Atlı

  Katılım:
  21 Temmuz 2011
  Mesaj:
  2.449
  Alınan Beğeniler:
  1
  Harita Üzerinde Oyuncu ve Klan Renklendirme, BB kodları

  Harita üzerinde kendi köyünüze ya da başka bir köye tıkladıktan sonra açılan seçenekler menüsünden oyuncuları ve klanları kendi isteğinize göre renklendirebilirsiniz. Aşağıdaki resimde göründüğü şekilde renk ile ilgili iki ayrı seçenek vardır. "Highlight player" ya da "highlight tribe". Player olanı seçerseniz o oyuncunun tüm köylerini istediğiniz renk ile harita üstünde işaretleyebilir ya da tribe kısmına tıklayarak o klana ait tüm oyuncuların köylerini renklendirebilirsiniz.

  [​IMG]

  Yine aynı menüden istediğiniz köyleri add marker seçeneği ile kendi sınıflamanıza göre işaretleyebilir ve hepsi için ilerde kullanmak üzere "notes" kısmından notlar ekleyebilirsiniz.

  Aynı menüde yer alan "BBcodes" bölümü de oyunculara köyleri ve oyuncuları BB kodu içine alma imkanı sunar. BBcodes kısmından oyuncunun köylerini, klan üyelerini, ve bu üyelerin köylerini BB kodu şeklinde alabilir ve forumlarınızda kullanabilirsiniz.

  Son aktivite göstergesi

  Harita üzerinde bir oyuncunun üzerine imleci getirdiğinizde otomatik olarak tıklamadan bir sayfa çıkar. Bu sayfa oyuncunun puan artışından, en son saldırı savunma kesimini ne zaman yaptığına ve ne kadar yaptığına kadar bir çok bilgi verir. Bu bilgiler oyun içinde büyük öneme sahiptir.

  [​IMG]

  Bu pencerenin oyuncu ismi altındaki bilgiler oyuncunun bilgileridir. Pencerenin en altındakiler ise klanın sıralamasını ve puanlarını gösterir. Oyuncu ile ilgili olan kısmı aşağıdaki gibidir;

  Last Activity: son aktivitesinin kaç dakika önce olduğunu gösterir. Bu oyuncunun oyuna girmediği anlamına gelmiyordur. Oyuncu oyunda olabilir ama saldırı atmaz, savunmaz ve bina emri vermezse güncellenmez. Tabi bunları yapmayan biri oyuna girmiyordur diye de düşünebilirsiniz.

  Points: Oyuncunun en son puan artışının kaç dakika önce olduğunu gösterir.

  ODA: Saldıran olarak kesim puanını gösterir. Oyuncunun en son ne zaman saldırı puanı aldığını belirtir.

  ODD: Savunmacı olarak kesim puanını gösterir. Oyuncunun en son ne zaman savunma puanı aldığını belirtir.
   
 3. Renaissance.

  Renaissance. Ağır Atlı

  Katılım:
  21 Temmuz 2011
  Mesaj:
  2.449
  Alınan Beğeniler:
  1
  Mesafe ve birim hızı ölçme

  Her hangi bir köye gelip üstüne tıkladığınızda "set start" seçeneğini göreceksiniz. Bu mesafe ölçmek için seçtiğiniz köyü başlangıç noktası yapar ve harita üzerinde başka köylerin üzerinde imlecinizi gezdirdiğinizde her birim için tek tek süreleri verir.

  [​IMG]

  Zamanlayıcı

  Harita aynı zamanda bir "timer" özelliğine de sahiptir. Köyün üstüne tıkladığınızda bu timer kısmını açarak ayarlanan zamanda sizin seçtiğiniz bir alarm kurabilirsiniz. Özellikle ordu ve mis çıkışlarını hatırlatma konusunda ideal bir yardımcıdır.


  Klan Bilgileri

  Harita üzerinde bir oyuncunun köyünün üstüne gelerek çıkan pencerede oyuncunun klanı ve klan üyeleri ile ilgili de önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgilere ulaşmak için "Historical Data" kısmına tıklayacaksınız.

  Klan sayfasına geldiğinizde üst tarafta

  "Data displayed: General - Points - ODA - ODD - Performance - Conquers - Member changes"

  gibi bilgiler olacak. Bunların hepsi klan üyeleri hakkında size bilgi verir. Kim saldırgan, kim savunan, kimler daha aktif ya da kim en hızlı puan artışını yapmış tüm bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bu seçeneklerin hepsine tıklayarak ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler bir hafta boyunca gün gün verilir. Buradan çıkartacağınız sonuçlar doğrultusunda oyununuza yön verebilirsiniz.
   
 4. Renaissance.

  Renaissance. Ağır Atlı

  Katılım:
  21 Temmuz 2011
  Mesaj:
  2.449
  Alınan Beğeniler:
  1
  Filtreler

  Harita üzerinde barbar köyler, aktif köyler, klanlar ve oyuncular olarak filtre ayarlaması yapabilirsiniz. Üst menüdeki filters seçeneğine tıklayarak açılan ayarlar menüsünden kendinize göre haritanızda bir filtre ayarlayabilirsiniz.

  [​IMG]

  En yüksek puan:
  En düşük puan:
  Barbar köyü:
  Klan:
  Oyuncu:
  En son aktivitesinden bu yana geçen süre:

  gibi ayarlar ile kendinize göre bazı köyleri haritada saklayabilirsiniz. Örneğin en altta bulunan "abondoned" seçeneği haritada sadece barbar köyleri gösterir. Barbar köylerin de en yüksek ve en düşük puanlarını ayarlayabilirsiniz.

  Köyleri, oyuncuları, klanları işaretleme

  Haritada "Highlights" kısmından seçtiğiniz köy gruplarını işaretleyebilirsiniz. Bu gruplar harita üzerinde kaydedilir ve istediğinizde bu grupları BB kode şeklinde alabilir ya da her köyü farklı sekmelerde açabilirsiniz. Bu şekilde yağma konusunda da size yardımcı olur. Farklı gruplar yaratabilir ve bunları farklı renklerde ayarlayabilirsiniz.

  [​IMG]

  En üstteki menü BB kodlarını verir.
  3. menü de seçtiğiniz tüm köyleri oyun içi sekmelerde açar.

  Aktivite Haritası

  Yukarıda bulunan mode seçeneğinde activity seçeneğini seçerseniz haritayı aktiviteye göre renklendirir.

  1 gün aktif olmayandan 1 hafta ve üstü aktif olmayana doğru sarıdan kırmızıya doğru renklendirir.

  Seçeneklerden activity seçerseniz haritanız bir anda renklenir. 1 günden az süredir aktif olmayanlar siyah görünür. Aktiflik azaldıkça renk de sarıdan kırmızıya doğru geçer. Oyuna girmeyen oyuncuları belirlemek için oldukça iyi bir yardımcı araçtır. Aşağıdaki haritada göründüğü gibi kırmızı ve sarı köyleri belirleyebilirsiniz.

  [​IMG]
   
 5. monatour

  monatour Şövalye

  Katılım:
  12 Haziran 2009
  Mesaj:
  4.268
  Alınan Beğeniler:
  14
  bunu klanada yapmanı istiyoruz muck :)
   
 6. ban ban ciki ban

  ban ban ciki ban Acemi

  Katılım:
  1 Ekim 2012
  Mesaj:
  24
  Alınan Beğeniler:
  0
  forumdaki en önemli başlık :)
   
 7. JJSalvira

  JJSalvira Acemi

  Katılım:
  5 Ocak 2013
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Acaba bunun scriptini verebilirmisiniz?