Akademi Altın Para Basma/ Depolama

• Konuyu başlatan DeletedUser41078
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser41078

Ziyaretçi
Akademide altın para/depolama hammadde basarken oyunun belırtmış olduğu x y z kadar basıyoru bildiğiniz üzere lakin benim fikrim x y z hammaddelerinden istediğimiz kadar basabilelim söyleki;

1 Altın Para basmak x+y+z= toplamda P kadar hammade oluyor( bu x y z oyun belırlıyor )

benim tavsiyem ise

1 Altın Para basmak x+y+z= toplamda P kadar hammade(bu sefer fark yine P kadar hammade basmak fakat x y z den P olacak sekılde ıstedıgımız kadar basmak)

bugun yeri geliyor x hammadesı depo da tasarken z hammadesı olmadığı için altın para basamıyoruz..

Sunduğum bu öneri ile artık yine toplamda P kadar hammade olacak ama elimizde hangisinden var ise onu kullacağız..
Diğer benzeri oyunda bunun örneği var ve çok daha kullanışlı

x=odun
y=kil
z=demir
P=toplam hammade

Teşekkür ederim..

DeletedUser41078

Ziyaretçi
Saçma sen ev inşaa ederken tuğla yerine tuvalet kağıdı kullanabiliyormusun ?

Sen olayı farkli anlamissin dostum ben temel hammadelerden ziyade başka bir şey kullanalım demedim yine temel hammadeleri kullanacağız, Senin soruna birde şu açıdan cvp vereyim Ev inşaa ederken tuğla demir ve çimento kullanıyorum ve bu oranları ben ayarlıyorum ekstra tuvalet kağıdı yada vesaire bir şeye gerek yok :)

DeletedUser45265

Ziyaretçi
a dur bben yanlış anlamışım :D
la öyle olur mu o zaman altın ücreti hakkında kimsenin fikti olmaz :D
onun yerine max altın basılacak şekilde tüm köylerdeki madenleri dengelicek script güzel olur

DeletedUser

Ziyaretçi
Oyundaki her birim her bina gibi altın ve misyonerin de 3 farklı hammadde olmak üzere bir değeri var.Oyun başında oduncuyu arttırmak hafif üretimi başladığında demirciye ağırlık vermek gelişmiş kademeler için kili yükseltmek gibi yürüyeceğimiz yoldaki stratejiye göre maden ayarlıyoruz kendimize bunu da öyle düşünün bununda bir gideri var ve asker çıkarırken toplam maddeyi istediğimiz hammadde ile ödeyemediğiniz gibi bunda da olmaması gerekir bence.

kingstone

Ağır Atlı
arkadaşın dediği tuvalet kağıdı alakasız olmuş ama fikri güzeldi biraz daha düzelteyim, elinde P kadar x var y ve z yok, yani hesinin toplamı kadar tuğlan var ama ne beton var ne çimento, sadece tuğlalarla ev yapabilir misin beton ve çimento olmadan :D ? sadece tuğlalardan oluşan bi oran olabilir mi sence :D ?

okadar5

Baltacı
Siz benim dedigimi anlamiyorsunuz
Mesela 2kilo cimento lazim bende var 1kiloda tuvalet kagidi alip evi yapayim diyorsun sen ama olmiyor iste

DeletedUser41078

Ziyaretçi
Arkadaşlar demek istediğim şu

Örnek veriyorum;
1 Altın Para Basmak için Kil->28.000 Odun->30.000 Demir->25.000 = TOPLAM 83K kadar hammade lazım totalde toplam olarak(odun kil demir) 83k Hammade harcamak gerekıyor en azından 1 Altın para basmak ıcın( dikkat edin Misyoner basmak ıcın demiyorum Altın para dıyorum )

Benim verdiğim öneri;

Odun-> X Kil-> Y Demir-> Z kadar hammade harcamak ama toplamda yine 83k hammade harcamıs olacağız sadece elimizdeki duruma göre elimizdekine göre basıcaz yani mesala ıstersek 0 kil 5k odun 78k demir yapcaz ama yinede toplamda 83k olucak

Misyoner maliyeti ayrı Misyoner asker ben asker malıyetlerı ıcın onerı vermedım altınpara basma durumuna verdım zannetıyorum kı daha net anlasılacagım bu yorumum ile..

DeletedUser54786

Ziyaretçi
Güzel bir fikir aslında keşke uygulansa :)

bu arada öneri olmuş inşaat yapımı :D niye illa tuğla çimento diyorusnzuki :) ben doğayı seven bir insan olarak sadeve kalas odun kütük ve çivi ile yapmak istiyroum evi alla alla :D belgrad ormanında güzel bri ağaç ev mi daha hoş duru doğayla uyumlu, yoksa ormanın ortasında çimento beton tuğlalı bir evmi, hepinizin verdiği örnekleri beğenmedim closedeyes

ayrıca tuvalet kağıdı yerine kağıt havlu kullanıyorum ben, zengin olduğum belli olsun diye kime ne hayat benim değilmi , o örnekde olmamış tt2

okadar5

Baltacı
Arkadaşlar demek istediğim şu

Örnek veriyorum;
1 Altın Para Basmak için Kil->28.000 Odun->30.000 Demir->25.000 = TOPLAM 83K kadar hammade lazım totalde toplam olarak(odun kil demir) 83k Hammade harcamak gerekıyor en azından 1 Altın para basmak ıcın( dikkat edin Misyoner basmak ıcın demiyorum Altın para dıyorum )

Benim verdiğim öneri;

Odun-> X Kil-> Y Demir-> Z kadar hammade harcamak ama toplamda yine 83k hammade harcamıs olacağız sadece elimizdeki duruma göre elimizdekine göre basıcaz yani mesala ıstersek 0 kil 5k odun 78k demir yapcaz ama yinede toplamda 83k olucak

Misyoner maliyeti ayrı Misyoner asker ben asker malıyetlerı ıcın onerı vermedım altınpara basma durumuna verdım zannetıyorum kı daha net anlasılacagım bu yorumum ile..

Iste ayni seyi diyoruz ali ev icin odun lazimsa
Elinde 1000000 tane kil demir olsa bile pdunsuz ev olmiyor

DeletedUser

Ziyaretçi
Stratejinin hakim olduğu bu oyunda bu kadar basit bir sistemin olması mantıklı değil. Üstteki yorumlardaki bir örnekte denildiği gibi, limonataya şeker oranında su katıp, su oranında şeker, şeker oranında limon katarsan ne olur düşünebiliyor musun? :)

okadar5

Baltacı
işte bende onu anlatmaya çalışıyorum modum ama anlamak istemiyor arkdaşlar hayır illa
çimento yerine elindeki tuvalet kağıdını kullanıp ev yapıcaklar :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Ali ve Mehmet bir ev yapmak istiyor. Ali tek başına çalıştığında evi 12 haftada Mehmet tek başına çalıştığındaysa evi 6 haftada bitirebiliyor. Eğer Mehmet 6 hafta çalışırsa geriye kalan inşaatı ikisi birlikte kaç haftada bitirir?

Gençler için güzel bir problem yazdım öncelikle burda matematik önerlerini konuştursunlar. Öneriye gelirsek, bu oyundaki maden fiyatları özenle seçilmiş ve istatistiklerden ve oyun stillerinden yola çıkarak hesaplanmıştır. Bu bir strateji oyunudur. Maden dengelemek de bu stratejinin önemli bir parçası. Bir stratejji oyunundan strateji eksiltmek hiç bir zaman sevilecek bir şey değildir. Ne kadar yeni strateji o kadar daha uzun oynama değeri olur :)

DeletedUser

Ziyaretçi
soru hatalı olmuş bu arada 6 hafta tek başına çalışan Mehmet değil Ali olacak :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.