8.231 Sürüm Güncellemesi Hakkındaki Görüşleriniz

FARAZA

Markiz
Bu oyunu çok kolay yaptı mis at arkasına savunmanı at rahat rahat uyu savunma da geri dönüyor bizde değilse kilitte yemeyiz savunmaya sonuçta artık daha kolay klanlar oyunu bekle bizi
Multisi olan adam savları basar ordan mis atacağı köye önce savı atar köy düşerse güzel düşmezse de bir şey kaybetmeyecek miss

Tibelda

Emekli Görevli
Bu oyunu çok kolay yaptı mis at arkasına savunmanı at rahat rahat uyu savunma da geri dönüyor bizde değilse kilitte yemeyiz savunmaya sonuçta artık daha kolay klanlar oyunu bekle bizi

Oyunda savunmacı lehine birçok özellik ve avantaj var. Saldırgan için durum böyle değil. Bu iki taraf içinde eğlenceli senaryolar oluşturacaktır. Klan dışı destek kuralı olmayan eski dünyalarda fake saldırılar arkasına fake destek atılırdı. Bu bile hem saldırgan hem savunmacı adına farklı stratejiler kurmasını sağlardı. :)

Tibelda

Emekli Görevli
Multisi olan adam savları basar ordan mis atacağı köye önce savı atar köy düşerse güzel düşmezse de bir şey kaybetmeyecek miss

Her şeyi multiye bağlamanın anlamı yok. Bu bir sebep değil zaten. Genel olarak tüm oyunlarda hileci oyuncu her türlü yolunu bulur. O zaman hiç bir oyunu oynamayalım. Ne gerek var ?

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Oyunda savunmacı lehine birçok özellik ve avantaj var. Saldırgan için durum böyle değil. Bu iki taraf içinde eğlenceli senaryolar oluşturacaktır. Klan dışı destek kuralı olmayan eski dünyalarda fake saldırılar arkasına fake destek atılırdı. Bu bile hem saldırgan hem savunmacı adına farklı stratejiler kurmasını sağlardı. :)
Peki o destek köyde an azından 3-4 saniye dursun kilit atabilelim

FARAZA

Markiz
Her şeyi multiye bağlamanın anlamı yok. Bu bir sebep değil zaten. Genel olarak tüm oyunlarda hileci oyuncu her türlü yolunu bulur. O zaman hiç bir oyunu oynamayalım. Ne gerek var ?
Multi lafımı geri çeksem de oyuna bir katkı sağlamış olmuyor ki ben arkadaşlarıma sav attırayım köye hemen önüne mis atayım o zaman bu köyü savunan adamın mis arkası vb veya önden sadakat azaltıp arkalaması falan imkansız hale geliyor oyun sizce de fazla kolaylaşmış olmuyor mu?

FARAZA

Markiz
Savunmacı adına da yapılabilecek stratejiler mevcut. Size burada strateji öğretmeye çalışmak istemiyorum. Siz de zaten oyunu biliyorsunuz. :D
Örnek verir misiniz ?

Savunmacının kaybı olan durumları göz önüne alarak eskisine nazaran iki taraf içinde daha adil olduğunu söyleyebilir misiniz ?

Tibelda

Emekli Görevli
Multi lafımı geri çeksem de oyuna bir katkı sağlamış olmuyor ki ben arkadaşlarıma sav attırayım köye hemen önüne mis atayım o zaman bu köyü savunan adamın mis arkası vb veya önden sadakat azaltıp arkalaması falan imkansız hale geliyor oyun sizce de fazla kolaylaşmış olmuyor mu?

Savunmacı köyünü korumak için artık daha çok uğraşması gerekiyor. Ayrıca bahsettiğin strateji de hala uygulanabilir. :)

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Bence bu sefer savunmacı güçsüz oldu eskiden tutamayacağı köyün arkasına mis atardı şimdi savunma atılınca atılması bir o kadar daha zor oldu

Tibelda

Emekli Görevli
Örnek verir misiniz ?

Savunmacının kaybı olan durumları göz önüne alarak eskisine nazaran iki taraf içinde daha adil olduğunu söyleyebilir misiniz ?

Sadakat azaltma hala geçerli bir strateji gelen komutlara göre destek arkası saldırılar da yapabilirsiniz. Bunun gibi üstüne düşündüğünüz de bulabileceğiniz çok şey var. :)

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Savunmacı köyünü korumak için artık daha çok uğraşması gerekiyor. Ayrıca bahsettiğin strateji de hala uygulanabilir. :)
Tamam uygulansın problem yokta zaten bu yüzden klan dışı destek atma veya atmama gibi dünyalar var o dünyaların bir amacı yok bence o zaman artık kalktı onlar

FARAZA

Markiz
Tamam işte savunmacının işi zorlaşıyor saldırganın da çok kolay hale geliyor aynı şeyi diyoruz :D

Siz benden iyi bilirsiniz şimdi kurgumu yapıyorum ben 4 5 kami attım peşine mis taktım peşine de sav attım savunmacı köye sav yığmaktan başka ne yapabilir ?
Hani velevki sadakati azalttın gene adam alıcak bitek kendini kesmiş olucak sen gene arkalama yapamayacaksın :D

Kısacası bu duruma mutlaka bir gecikme payı lazım...

Tibelda

Emekli Görevli
Bu güncelleme de bahsettiğimiz konu dahil bir çok yenilik oyuncu talebine dayanıyor. Yani sizin gibi oyunu oynayan insanların yoğun istekleri ile gelen özellikler. Herkesi memnun etmek mümkün değil. :)

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Bu güncelleme de bahsettiğimiz konu dahil bir çok yenilik oyuncu talebine dayanıyor. Yani sizin gibi oyunu oynayan insanların yoğun istekleri ile gelen özellikler. Herkesi memnun etmek mümkün değil. :)
Bu konuda haklısınız ama sadece bir şey soracağım peki klan dışı destek atılabilir dünyalar ve klan dışı destek atılamazlar dünyalarına ne olacak bence bu özellik iki özelliği bitirdi.

FARAZA

Markiz
:D ben zaten gelmesin demiyorum ama oyun fazla kolaylaşıyor mesela deyin ki savunmalar salise olmayacak farklı klandaysa saniye başı girsin veya düşman köyüne sav attıysanız 3 saniye durduktan sonra geri dönsün. Bunlar daha ılımlı bir yaklaşım olmuş olur gibi hisediyorum :)

Tibelda

Emekli Görevli
:D ben zaten gelmesin demiyorum ama oyun fazla kolaylaşıyor mesela deyin ki savunmalar salise olmayacak farklı klandaysa saniye başı girsin veya düşman köyüne sav attıysanız 3 saniye durduktan sonra geri dönsün. Bunlar daha ılımlı bir yaklaşım olmuş olur gibi hisediyorum :)

Özelliği oynayıp test ettikten sonra geri bildirim yapabilirsiniz. Teoriler üzerinden konuşmak anlamsız olur. :)