69. Dünya Analizi

Forumda bi hayli algı oluşturulmaya çalışıyorlar. Şimdi şu algıya biraz değinmem gerekiyor çünkü fenadakiler daha fazla fenalaşıp fenalaşıp buraya gelip ona buna saldırmasın..

Klan tanıtımları:

Pıtırcık
BELA
Don't Look Up
Şaman klanları
Kan Uykusu

Dünya içerisinde bulunup tanıtım yapmayanlar klanlar ise:

EİBO
ALTIN
HÜKÜM
STRNG
SAYGI

Bu görmüş olduğunuz klanların arasından sadece 1 tanesi dünyaya geç giriş yaptı. ve hatta belki dünya açıldıktan sonra ekiplerini toplamışlardır.

Şaman gelene kadar Diğer klanlar arasında ufak tefek çatışmalar dünya başı zaten 3 5 kami yakmalar köy aldı verdiler oluyordu.. Misal bela strng ile pıtır don't look up(bu vuruşlar bir resmiyet kazanmamıştı diye hatırlıyorum) ve strng ile pıtır savaş halindeydi. Hatırlamış olduğum kadarıyla da eibo klanları kimseyle savaşmıyordu sadece gelişimine bakıyordu. Saygı klanları da öyle.. o tarafta toplama bir hüküm klanları vardı belki aralarında rez sorunu falan olmuşsa onlarda kendi aralarında 3-5 kami yakmıştır.. Bu bahsettiğim evrede diplomasiler zaten oturmamıştı..

Sonrasında şaman klanları dünyaya giriş yapmaya başlıyor. dünyaya yay atıyorlar. Yani 69.dünya içerisinde bulunan tüm klanlara şunu demiş oldular. HODRİ MEYDAN. Oyun bu sonuçta eğlenmektir gelir yaparsın. Neyse sonrasında bu oyunda yeni yüz olmayan pıtır, eibo, dont look up ve saygı klanlarının hepsi Şaman klanlarının(31 klan) meydan okumasını kabul ediyor ve topyekün şaman klanlarına dönüyorlar.. Dünyaya ortalama 20 küsur klanla giriş yapan şaman klanları dünya üzerinde ki strng ve hüküm klanlarını kendilerine bağlayarak net rakam 31, kontrol edemedikleri ile birlikte bu klan sayısı belki 40'tır. Bu evrelerde günümüz kan klanları ise gelişimiyle meşgul büyük ihtimalle de bölgelerinde varsa şaman klanı vurmuşlardır diye düşünüyorum.

Tüm dünyayı toplamaya gelen şaman klanları dünya köylerini toplarken köy kavgası edicek birbirlerini pıçaklayacaklardı. Yani bunu kendileri söylüyordu bu arada. Neyse ki PITIR EİBO DONT LOOK UP SAYGI KAN klanlarına şükür etmeleri gerekir.. Onları birbirlerini bıçaklamaktan kurtardılar..

Ve dünya ittifakında birkaç çatırdamalar olsa da misal eibonun saygıyı vurması gibi.. Sonuç olarak Şaman klanlarına diz çöktürüldü ve Şaman klanları yenilgiyi kabul edecekleri yazıyı klanlar genel formunda yayınladı. Bu bir taktikmiş tabii kii..

Şimdi gelelim Şaman o açıklamayı yaptıktan sonra neler oldu ?

Şaman klanları dünyanın farklı bölgelerinde farklı isimler altında yine tek çatı olmak şartıyla kendilerine dağılmış süsü verdiler.

69.dünya genel formunda öncelikle pıtırın pasiflerini toplamaya yönelik yazılar yazmaya başladılar.. Operasyona gitmeyen ben dahi olsam kendimi toplatırım kulağınıza küpe olsun ;) Şuan da içimizdeki pasifler toplanırken de şunu unutmayın ki PITIR klanları şaman klanlarından 165 köy fetih etmiş 23 köy kaybetmiştir. Savaşa davet etmedikleri ve savaş istatistiğine bu köyler yansımasın diye attıkları üyelerinin köyleri ile birlikte PITIR şuana kadar Şamandan 250+ köy toplamıştır. 45 günlük dünya da kapama listesi konuşuyorsunuz en komiği de o. ilk 100 de olan oyuncular bile bir süre sonra oyunu salıyor bunu en iyi sizin bilmeniz lazım :)

Yeni savaş paktı adı altında forumda bir başlık açılarak henüz dünya üzerinde ki klanların pıtıra karşı bir olunması gerektiğini dolaylı yollarla her gün bıkmadan usanmadan yazılar yazarak hedefi saptırmaya çalıştıklarını zannettiler..

TRUVA????!!!!! Şaman klanları dağıldıktan bir süre sonra Fena klanları(şaman) EİBO klanlarından 3-5 hesap truva çıkardılar. EİBO klanlarından çıkan hesaplar doğrultusunda DONT LOOK UP klanları içerisinden yanılmıyorsam 1 klan üye fenaya geçti ve dünya başından beri yedikleri kaba pislediler. o yetmezmiş gibi foruma gelip başta fena klanları başkanı olmak üzere truva atan hesaplar dahill DONT LOOK UP klanları başkanı Enes'e ve EİBO klanları başkanı Erol'a akıl fikir vermeye kalktılar. Hakaretler ettiler. Yani aslında onları moralen çökertmeye çalıştılar. Hızlarını alamayıp bu forum şovalyeleri pıtıra dadandılar.. Pıtır klanları içerisinden de sözde birkaç hesap satın aldıkları bilgisini biliyoruz.

Ama şimdi o çenenizi kapatmanız için söylüyorum. Ne EİBO ne DONT LOOK UP ne Kan ne ALTIN ne de PITIR sizin bu yaptıklarınızı gözle görmeyecek kadar tecrübesiz değil.

Cheguvera sabrımı taşıran son damla oldu. yoksa herkes herşeyin farkında. dün aile değerlerine küfür eden bu oyuncuyu klandan ihraç etmeni ve köylerini toplamanızı bekliyoruz. Bak bunu yapmayıp o çocuğu harita da kullanmaya devamda edebilirsin sizin duruşunuza kalmış.

AequitaS*

Okçu
EİBO KLANI OLARAK saygı klani ile bir diplomasimiz olmadı. Saygı ile Saman işbirliği halindeydi son anda araları neden bozuldu bilmiyorum.

Z4M4Z1NGO

Yasaklı
İki sebepten ötürü tam analiz olmamış. Birincisi çok yüzeysel kalmış açıklamalar. İkincisi de daha çok şey olmuştu şuan ki durumları etkileyen. Yine de eline sağlık. Bu w özellikleri itibariyle güzel bir w. ancak umulduğu kadar eğlenceli olup olmadığı sorgulanabilir. Benim eklemek istediğim , Işınlanma olayının sonuçları geldiğimiz yeri çok etkiledi.

Işınlanma olayı, yalnızca W ye gireceğini açıklayıp girmeyen klanlar yaratmadı ayrıca, w ye girip oynayan klanların da dünya ayarını bozmasına neden oldu. Örneğin eğer Şaman w ye girmese, çok net bir şey var bugün daha az savaş olacaktı. Ama, Şamanın girişi özellikle KUZEY bölgelerde yerleşimi, maalesef 69.Dünyadaki dengeleri bozdu. Biz DLUP-1 olarak Oyunun başından beri, Şamanın bir çok kilit oyuncusuyla mücadele etmek durumunda kaldık. Örnek isimler, KRoNoS.. , KANiJE06 , lord6789 , EskilerdenKimkaldı , BZK BARON , DİYOJEN** , Kafkas Kartalı , sircraw , bambam1, KiLiJE bu isimlere karşı K45 de bir mücadele verdik. Bu isimler dışında bir çok daha oyuncu var ama kilit gördüğüm isimler yazdım. Bu isimlerin haritanın yay bölgesinde yerleşimleri olması ve k45 e yay şeklinde yerleşimleri bizim için gelişim problemi yarattı. Çok net fikrim, yukarıdaki isimlerin dışında, DestroyerMikail , *HePiNiZi KeSiCeM* , timur54 , DefendYourSeLf01 benim oynadığını gördüğüm isimler, bunlar yan yana olsa favori klan ŞAMAN olabilirdi ama en azından rastgele denk gelen yerleşimleri KUZEY değil de GÜNEY tarafında olsa %100 eminim bu dünya daha dengeli ve daha keyifli olurdu. Buda benim analizim..

Son olarak, geldiğimiz noktada, oyunun başındaki yerleşiminin , dezavantajlarının da ötesinde haritasını ilerletmiş de olsa ŞAMAN, kaçınılmaz sona doğru gidiyor. Gördüğüm kadarıyla, ŞAMAN gibi bizde aynı neticeyi alacağız. Ama kapatma adayı olarak veya kapatma hedefiyle girmediğimiz bu w de, son 10 günü çıkartırsak ( forumda harita bölümünde savaş istatistikleri var) w de en çok savaşan 3 klandan biri olduk. Bu da bizim için bu w de OYUN OYNAMA ve mücadele etme hedefimizi yerine getirdiğimizi gösteriyor. W nin sonuna kadar, bu mücadelemizi de sürdüreceğiz.

ByRevolution

Yasaklı
Dünya açılalı ne kadar zaman oldu. Günlerce forum kavgası var. Ama savaş raporu yok? Yok mu şöyle doyasıya bakacağımız raporlar?
Misafir girişinden bakıyorum herkes pıtır.
Yoksa dünya kapandı da ben mi rapor bekliyorum?
Çok sıkıcı dünya imiş. İyi ki oynamayıp pre kasmışım :p

Mahkum

Yasaklı
Ben de tam bunu dicektim kim naptı bu çocuğa nie bu kdr ağlıyor?
Bence bu arkadaşın varlığından kendi klanının bile haberi yok burda prim yapmaya çalışıyor pasif denerek köyleri toplanmasın die :)
ben senmıyım sen oyuncuyum dıye gezınıyorsun burada 3 tane eıbodan koy almısım kesım puanım senın kadar benım 4 katımsın oyuncuyum dıye buralarda gezme eger gezersen adam degılsın utanırsan karakterın warsa tabı eıbo toplamıssın nıyazı gıbı oyuncuyum dıye gezınıyorsun utan lan utan cöpsun sen

mamo12

Yasaklı
ulan pıtır dünyanın hiç bir yerinde savaş yapmadan köy topluyor fenayla savaşmıyor arasına eiboyu dlup u kan ı almış onlar savaşıyor hala algı diyorlar ya .d