49. DÜNYA GÜNDEMİ (300)

• Konuyu başlatan DeletedUser69033
  • Başlangıç tarihi

Edit-997395

Yasaklı
Oynamıyorsun değil . Oynayamıyorsun . Sağolsunlar siz bize saldırırken oyuna ilk başladığımızda mis aralarını tuğ klanı ayarlayıp halletti ondan sonra girdik tuğa zaten :)

Neden oynayamıyormuşum anlatsana biraz , merak ettim dilinin altında ne var :)

Köylerini kurtaran klana böylemi teşekkür ediyorsun peki :p

DeletedUser69033

Ziyaretçi
Muhabbetin saçmalığına bak hayatımın sonuna kadar minnet borcu ödeyip köyümü siz kurtardınız çok müteşekkiriz beni istediğiniz gibi harcayabilirsiniz mi demem lazımdı :D Bana ekibinide topla git dendi bende hazırlandım topladım ve gittim :)

DeletedUser67946

Ziyaretçi
Keşke ekibini toplayıp gittikten sonra düşman klana destek atsaydın bu daha onurlu ve şerefli bir davranış olurdu.

Ama anlaşılan senin fıtratında bunlara yer yok kendince birseylere sinirlenip tüm klana ihanet ediyorsun bunuda çıkıp rahat ve geniş geniş yazıyorsun öncelikle kendine öz eleştiri yap sonra gel yaz buraya

Öyle olmuşta böyle olmuşta şöyle olmuşta geç bunları klandan çıkıp destek atsan anlarım ama klanda iken destek atman tamamen senin karakter seviyeni gösteriyor.

DeletedUser69033

Ziyaretçi
Çok garip bir başlık açıp çok saçma sapan şeyler konuşuyorsun insanlar seni tanısın mı diye düşünüyorsun yanlış elendin bizimle değilsin :rolleyes:
Verilen cevapları yanıtlıyorum beğenmiyorsan okumak zorunda değilsin . Hadi koçum .

DeletedUser68699

Ziyaretçi
M3rn4r a ana bacı kufur ettıgım mesajların bende mevcut hocam. Adamlık dıyorsun mılletın namusuna dil uzatıyorsun. Yaptıgın adamlık değil senın. Ettıgın küfürleri arşivden cıkarıp raporladım adminlere. Eger adminler bır kere olsun adaletli olurlar ıse Global yiyeceksin ve senın gıbı luzumsuz birinden bu oyun kurtulacak. Gelelim rox Tyler mucahıtt e Burak ve mucahıt severim deger verırım. Hala de oyle . Rox Tyler a ben verdım hesabını. Ama bır hırsızın peşinden gittiler. Yanlısı yanlıs demek gerekirken pesınden gıtmek yanlışın daniskası. Neyse sevıyorum kardeslerımı. Ama tuğ dışında kım olursa olsun bu oyun platformunda rakıbımdır. Ve silinmesi ıcın elımden geleni yağacagım dan kimsenin şüphesi olmasın.

Yamuk adamlar (rox ve mucahıt harıc tuğdan arındığı ıcın mutluyum..

DeletedUser57813

Ziyaretçi
herkese iyi geceler 55 yaşındayım yaklaşık 9-10 yıldır klanlarda oyun oynarım hemen hemen her dünya da ufak tefek ayak oyunları, diplomasi yolu ile klan ayartmalar oyuncu ayartmalar vs olurdu ama bu 49 daki kadar entrikalar,yalanlar,ego şişmesinden kaynaklı karakterden ödünler, saat başı farkı senaryolar,anlaşmalar vs. dönen bir dünya daha görmedim.bunu herhangi bir klana mal ederek konuşmuyorum maalesef hemen hemen bütün klanların içinde olduğunu gördüm ve bu oyunu oynamaktan bu dünya sayesinde soğudum

DeletedUser67946

Ziyaretçi
herkese iyi geceler 55 yaşındayım yaklaşık 9-10 yıldır klanlarda oyun oynarım hemen hemen her dünya da ufak tefek ayak oyunları, diplomasi yolu ile klan ayartmalar oyuncu ayartmalar vs olurdu ama bu 49 daki kadar entrikalar,yalanlar,ego şişmesinden kaynaklı karakterden ödünler, saat başı farkı senaryolar,anlaşmalar vs. dönen bir dünya daha görmedim.bunu herhangi bir klana mal ederek konuşmuyorum maalesef hemen hemen bütün klanların içinde olduğunu gördüm ve bu oyunu oynamaktan bu dünya sayesinde soğudum
Abi aynı düşüncelerdeyiz bende böyle bir dünya görmedim daha önce :)

DeletedUser69033

Ziyaretçi
M3rn4r a ana bacı kufur ettıgım mesajların bende mevcut hocam. Adamlık dıyorsun mılletın namusuna dil uzatıyorsun. Yaptıgın adamlık değil senın. Ettıgın küfürleri arşivden cıkarıp raporladım adminlere. Eger adminler bır kere olsun adaletli olurlar ıse Global yiyeceksin ve senın gıbı luzumsuz birinden bu oyun kurtulacak. Gelelim rox Tyler mucahıtt e Burak ve mucahıt severim deger verırım. Hala de oyle . Rox Tyler a ben verdım hesabını. Ama bır hırsızın peşinden gittiler. Yanlısı yanlıs demek gerekirken pesınden gıtmek yanlışın daniskası. Neyse sevıyorum kardeslerımı. Ama tuğ dışında kım olursa olsun bu oyun platformunda rakıbımdır. Ve silinmesi ıcın elımden geleni yağacagım dan kimsenin şüphesi olmasın.

Yamuk adamlar (rox ve mucahıt harıc tuğdan arındığı ıcın mutluyum..
Oyun içerisinde 1 kere olsun mernar denen şahsiyetsize ana bacı küfür etmedim . Allasen o arşivlediğin çok kıymetlü mesajları burada da paylaşsana . Çok yiğitsiniz madem . Olan bütün mesajların arşivi bende de var . Madem adamlıktan dürüstlükten bahsediyorsunuz hadi sözünün arkasında dur . Neyin hırsızlığından bahsediyorsun sen ? Arada geçen bütün konuşmalardan haberin var mı ? Ağzınızda dolanan tek laf "saldırdığımız köye def attı adını hain koyduk" hahahha :D . Emeğinizi mi çaldım ? Ya yapma allah aşkına lastone sen mernar ve diğer adamlar toplasan en aşşa 1000 köyünüz var . 50 köylü adam senin neyini çalabilir ? Bedava topladığınız köyleri mi aldım ? Hesabını çalıp oyundan sildiğiniz odysseia mı savundum ? Harbi bak düşündümde baya emeğinizi çalmışım . Sizede yazık .

DeletedUser69060

Ziyaretçi
tug ve akrep klanlari oyuncularinin karakterlerini 50-51-52 nci dunyalarda bile konusuyorlar zaten bu onlarin son dunyasi ;) bu dunyadan sonra katildiklari tum dunyalarda yetisip kazanabilecekleri tek odul caylak korumasinin ardindan ele gecirildin olacaktir !!! 300 klani sizden ayrildi evet ve kardesime cok buyuk hak veriyorum ve tebrik ediyorum :) bizi bitiremezsiniz !!!! kalkip odyssea hesabini alip 30 saate destek atip hesap toplatan adamlarla oyun oynuyoruz iste ama sonunuz yakindir sıkılmayın ;) zaten bu haritada bile yapabildiklerinizi goruyoruz ;)

Birde ben geleyim dedim. 300 Klanından herkese merhabalar... Strateji oyunu oynamıyor muyduk? Küçük oyuncculara oyunu bıraktırıp köylerini toparlamak nereden çıktı ? Barbarla büyümek diyorum. birilerine oyun bıraktırıp büyümekten daha güzel. Emeğm var en azından. 10 köyüm olsun hepsi barbardan gelsin ne çıkar nede olsa benim emeğim.... Ben kimseye ne kötü söz söyledim nede düşüncemden vazgeçtim. İşimden dolayı pasif olmakla da suçlandım. Pasiftim evet. Ama emeğimi bırakmadım. Bugün Tuğ, 1,2,3,4,5,7 klanlarının karşısındayız biz 300 olarak. Belki 1 hafta sonra bir op yiyerek siliniriz haritadan. Ama kardeş dediğim adamın hesabını toplayın yada ben toplayacağım denilen yerde de ben duramam. Şöyle örnek vereyim. Kardeşiniz okulda birisiyle tartışsa ve sebebi neden diye sorduktan sonra geçen bir tartışma olsa . Gerekirse haksız olsa.. Gidip korumaz mısınız. Gerekli uyarıyı da siz yaparsınız. Karşı taraf tehdit ederken elinizi kolunuzu sallamazsınız herhalde...

milyonluk hesaplar var Tuğ'da bizde toplam 5m klanız. Bu dünyadan en kötü ihtimalle siliniriz. Ama siz oyunu kazandığınıza nasıl sevineceksiniz. Yine bir emeğe göz dikmişsiniz. K44'ten kura222 nin desteklerini K36'da ki köyüme yönlendirmişsiniz. sırf el kol sallayarak bedava köy almak için. Tebrik ederim Dünya şu anda size yakın gözülüyor.

Profil resmim 7/24 klanından W19'dan. Orada çok sevdiğim birşey vardı. Ona buna oyun bıraktırıp köyleri toparlanmazdı. Birisi oyunu bıralırsa hesabı bir başka kişiye devredilirdi.Ki köy gücüyle değil dostluk gücüyle kazandı Kırmızı Alarm savaşı.

Öyle yada böyle 300 ve Tuğ ayrıldı. Herkes için hayırlısı olsun. Siz destekleri başka yerlere atarak hesap toplamaya devam edin ben emeğimle barbar alıp kendim geliştirerek daha mutluyum. Sevgilerimle.

DeletedUser12190

Ziyaretçi
Birde ben geleyim dedim. 300 Klanından herkese merhabalar... Strateji oyunu oynamıyor muyduk? Küçük oyuncculara oyunu bıraktırıp köylerini toparlamak nereden çıktı ? Barbarla büyümek diyorum. birilerine oyun bıraktırıp büyümekten daha güzel. Emeğm var en azından. 10 köyüm olsun hepsi barbardan gelsin ne çıkar nede olsa benim emeğim.... Ben kimseye ne kötü söz söyledim nede düşüncemden vazgeçtim. İşimden dolayı pasif olmakla da suçlandım. Pasiftim evet. Ama emeğimi bırakmadım. Bugün Tuğ, 1,2,3,4,5,7 klanlarının karşısındayız biz 300 olarak. Belki 1 hafta sonra bir op yiyerek siliniriz haritadan. Ama kardeş dediğim adamın hesabını toplayın yada ben toplayacağım denilen yerde de ben duramam. Şöyle örnek vereyim. Kardeşiniz okulda birisiyle tartışsa ve sebebi neden diye sorduktan sonra geçen bir tartışma olsa . Gerekirse haksız olsa.. Gidip korumaz mısınız. Gerekli uyarıyı da siz yaparsınız. Karşı taraf tehdit ederken elinizi kolunuzu sallamazsınız herhalde...

milyonluk hesaplar var Tuğ'da bizde toplam 5m klanız. Bu dünyadan en kötü ihtimalle siliniriz. Ama siz oyunu kazandığınıza nasıl sevineceksiniz. Yine bir emeğe göz dikmişsiniz. K44'ten kura222 nin desteklerini K36'da ki köyüme yönlendirmişsiniz. sırf el kol sallayarak bedava köy almak için. Tebrik ederim Dünya şu anda size yakın gözülüyor.

Profil resmim 7/24 klanından W19'dan. Orada çok sevdiğim birşey vardı. Ona buna oyun bıraktırıp köyleri toparlanmazdı. Birisi oyunu bıralırsa hesabı bir başka kişiye devredilirdi.Ki köy gücüyle değil dostluk gücüyle kazandı Kırmızı Alarm savaşı.

Öyle yada böyle 300 ve Tuğ ayrıldı. Herkes için hayırlısı olsun. Siz destekleri başka yerlere atarak hesap toplamaya devam edin ben emeğimle barbar alıp kendim geliştirerek daha mutluyum. Sevgilerimle.

Tuğ klanlarından merhaba :)

Strateji oyunu açısından değerlendirip fikrinize saygı duyuyorum.Yine strateji oyunu açısından değerlendirip pasif oyuncuların aktif oyuncular tarafından toparlanmasını normal olarak karşılamanız lazım.Kendi açınızdan bakarken strateji pasif temizleme yapılırken emeğim hiçe sayılıyor vs. demek bir hatadır..Burada öz eleştiri yapmamız gerekirse Tuğ klanı olarak oyunculardan öncelikle pasif oldukları söylenip köylerini bırakması isteniyor.Fakat bu yöntem işe yaramıyor.Neden; çünkü sizinde dediğiniz gibi 10 köyü olmuş hepsi barbardan olmuş emek harcadım diyor.Öbür tarafta sen 10 tane barbar geliştirebilesin diye gece uyumayan, op ayarlayan oyuncular bulunuyor..Bu kişilerin harcadığı emeği harcasanız zaten oyunu bırakırsınız.Burada yapmamız gereken pasif olduğunuzu söyleyip klandan atmaktı bu konuda haklısınız.Lakin burada da bazı oyuncular "kardeşleri"ni korumaya çalıştı bi kısmı isyan etti vs.Bu saatten sonra konuşacak birşey yok.Stratejik olarak bakacaksak eğer sizede bizede söylenecek söz olmamalıdır.Herkes kendi stratejisi çerçevesinde haklıdır.Doğrudur etiktir bunu tartışmıyorum..300 klanına iyi oyunlar diliyorum.Herkes için hayırlısı olsun.

Bu arada, benim TUĞ klanlarıyla ilgili şahsi bir sorunum olmadı. Daha geçen gün Hamza ile işinden dolayı görüşemedik. Ama Umut, Umut Zamir, Soba, hocam yapmayın gözünüzü seveyim. M3rn4r'la grupta tartışırken sizlerde vardınız. Şimdi tek bir soru soracağım. Tıss'lar Aztek'e geçtiği zaman Tuğ içinde ki pasifleri toplattırıp geri aldınız mı almadınız mı ? Bunu Onur abiye de sordum keza bakın tekrar söylüyorum benim kimseyle şahsi bir problemim yok. Hatta 1 kişiyi bile arkadaşlık listemden silmedim TUĞ'dan ayrılırken. Bu bir oyun. Bu konuda hepimiz hem fikiriz diye düşünüyorum. ihanet hain vs. vs vs. Grupta hangi klanda ki adam Tuğ'dan diye bile konuşuluyordu. Ajanlık güzel bişey değil iyi tamam. Peki Tuğ neden yaptı bunu? Bana her zaman ulaşabilirsiniz. her zaman sohbete muhabbete açığım. Bir telefon uzağınızdayım. Ama Tuğ olarak değil, bir arkadaşıız olarak ararsanız çok hora geçer.

delkinghome2

Mızrakçı
Herhangi bir klanda olup o klanın içinde büyüyüp rahat bir şekilde asker basarsan ve o askerleri düşman klana destek olarak atarsan açık ve net hainsindir.Bunun hiçbir mazereti ya da açıklaması yoktur.

Eğer öyle bir niyetin varsa çıkacaksın klandan diyeceksin ki ben senin düşmanını destekleyeceğim.Ben size düşmanım diyeceksin sonra ne halt yiyorsan yiyeceksin.

Eğer bir arkadaşın ya da kardeşin yanlış yapıyorsa,yanlışa düştüyse onu uyarmak senin birinci vazifendir.Yanlışa yanlış denir,arkasında durulmaz hiçbir zaman.Bu bir oyun diye tölere edilir diye düşünmemek lazım.Herkes bu oyuna karakterini yansıtır.Duruşunu gösterir çünkü bu oyunu bizler oynuyoruz.
Yani yanlış yapıldı ama o benim arkadaşım diye bir açıklama yok.Böyle birşey kimse tarafından kabul görmez.