#4580 - Rün Dövüşü (Test)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Tibelda

Emekli Görevli
Bir süredir denediğimiz test roundlar kapsamında daha uzun süreli "Rün Dövüşü" plana alınmıştır.
Zafer koşulu "Rün Hakimiyeti" olacaktır.
Round Süresi içerisinde 01:00 / 08:00 arasında %100 gece bonusu etkin olacaktır.

Uyku Modu Etkin olacaktır.*
Round detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.
Round ile ilgili sorularınız olursa bu konu altından yapabilirsiniz.

Başlangıç:Kas 09, 20:00
Son:Kas 14, 00:00
Tarif:
Köy fethi mümkün. Barbar köyü fethi de mümkün.
Başlangıç Seviyesi: HRB 0
Misyoner en fazla 30 alan boyunca yolculuk edebilir.
  • Saldırılı aralığı:100 ms.
  • İptal komutu:120 ms.
  • Acemi Koruması: 120 Dakika.
  • Şövalye var.
  • Okçu var.
  • Araştırma Sistemi: Basit.
  • Klan Limiti: 3. Klan üyelerine saldırı, klan dışı destek yok.
  • Fake Limiti: %2.
  • Normal Hammadde üretimi.
  • Normal altın masrafı.
  • Milisler etkin değil
  • Barbar köyler 5.000 puana kadar gelişir.
  • Gece bonusu: 01:00 - 08:00 arası %100 etkin
  • Siyasi harita : Etkin
  • Uyku modu: Etkin (Min 4 , Max 8 saat uyku modu etkinleştirilebilir. Yeniden uyku modu için 12 saat beklemeniz gereklidir.)
  • Oyun Sonu Senaryosu : Rünler geliyor : 10 kasım 20:00 Kıta Bazında Rün Sayısı: 25
Oyuncu sınırı:200
Zafer şartları:Bir klanın rün köylerinin %75'ini 1 gün boyunca sırrı elinde tutması gerekir.
Hız:250
Birim hızı:0.5
Uyku modu:Evet
Hesap bakıcılığı:Hayır
Moral:Hayır

Tibelda

Emekli Görevli
Rünler Nedir ? Hakimiyet Nasıl Sağlanır ?

Runestone_header.png

Hazırlık Aşaması

Oyunun ilk zamanları bildiğimiz ve sevdiğimiz Klanlar gibi başlayacak. Köy geliştirecek, güçlü bir ordu oluşturacak, düşmanlarla savaşıp hakimiyet alanınızı arttıracaksınız. Ardından Rün Köyleri ortaya çıkacak!

Fetih Aşaması

Rün Köyleri göründüğü anda oyun değişecek. Klanlar her kıtadaki rün köylerini fethetmeye başlayacak. Akıllı liderler bu aşamanın geleceğini bildiği için buna çoktan hazırlanmış olacaklar. Küçük klanlar da büyük klanlardan, hazır temizlenmiş, Rün Köyü çalarak yeni olasılıklara yelken açabilecekler.

Bu aşamada odak noktası rün köylerinin içini temizlemek, fethetmek ve onları en iyi şekilde savunmak. Savunma zayıflığı nedeniyle (-%50 savunma gücü) köyleri savunmak onları fethetmekten çok daha zor olacak. Gözünüzü sürekli düşman birliklerinde tutmalı ve köyler arasındaki savunma birliklerini ona göre değiştirmelisiniz. Rün Köylerini fethetmek ve elde tutmak için sabit bir savunma gücü gerekecek.

Kontrol Aşaması

Bir klan gerekli oranda Rün Köyünü ele geçirdiğinde geri sayım başlayacak. Bittiğinde, dünya kazanılmış olacak! Bu aşamada kontrolü elinde tutan klan bir karar vermeli: eldeki köyleri korumaya mı odaklanacaklar, yoksa imparatorluğu daha da genişletme riskini mi alacaklar? Ama bu arada diğer klanlar da yeni stratejiler geliştirebilir. Bunun en barizi elbette klanın elinden bir köy almak olacaktır. Ama alternatif stratejiler de var. Örneğin düşmanın asker üretim merkezine saldırıp yeni asker üretmesini sekteye uğratmak gibi. Karar sizin!

Uyku Modu Nedir ?

Köyünüz uyku modundayken hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Atadığınız tüm görevler, hammadde üretimi ile birlikte duraklatılacaktır. Başka bir köye giden askerleriniz geri dönecektir. Rakip saldırılarının köyleriniz üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Harita, köyünüzün uyku modunda olup, olmadığını gösterir. Uyku modunu etkinleştirmek için ayarlarınızı 1 saat önceden yapmanız gereklidir. Min 4 saat, max 8 saat uyku modunu etkinleştirebilirsiniz. Yeniden uyku modunu etkinleştirmek için 12 saat beklemeniz gereklidir.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Elinize sağlık güzel olmuş güzel bir mod olabilir zevkli olabilir

Koenigsegg*

Casus
Rünler Nedir ? Hakimiyet Nasıl Sağlanır ?

Runestone_header.png

Hazırlık Aşaması

Oyunun ilk zamanları bildiğimiz ve sevdiğimiz Klanlar gibi başlayacak. Köy geliştirecek, güçlü bir ordu oluşturacak, düşmanlarla savaşıp hakimiyet alanınızı arttıracaksınız. Ardından Rün Köyleri ortaya çıkacak!

Fetih Aşaması

Rün Köyleri göründüğü anda oyun değişecek. Klanlar her kıtadaki rün köylerini fethetmeye başlayacak. Akıllı liderler bu aşamanın geleceğini bildiği için buna çoktan hazırlanmış olacaklar. Küçük klanlar da büyük klanlardan, hazır temizlenmiş, Rün Köyü çalarak yeni olasılıklara yelken açabilecekler.

Bu aşamada odak noktası rün köylerinin içini temizlemek, fethetmek ve onları en iyi şekilde savunmak. Savunma zayıflığı nedeniyle (-%50 savunma gücü) köyleri savunmak onları fethetmekten çok daha zor olacak. Gözünüzü sürekli düşman birliklerinde tutmalı ve köyler arasındaki savunma birliklerini ona göre değiştirmelisiniz. Rün Köylerini fethetmek ve elde tutmak için sabit bir savunma gücü gerekecek.

Kontrol Aşaması

Bir klan gerekli oranda Rün Köyünü ele geçirdiğinde geri sayım başlayacak. Bittiğinde, dünya kazanılmış olacak! Bu aşamada kontrolü elinde tutan klan bir karar vermeli: eldeki köyleri korumaya mı odaklanacaklar, yoksa imparatorluğu daha da genişletme riskini mi alacaklar? Ama bu arada diğer klanlar da yeni stratejiler geliştirebilir. Bunun en barizi elbette klanın elinden bir köy almak olacaktır. Ama alternatif stratejiler de var. Örneğin düşmanın asker üretim merkezine saldırıp yeni asker üretmesini sekteye uğratmak gibi. Karar sizin!

Uyku Modu Nedir ?

Köyünüz uyku modundayken hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Atadığınız tüm görevler, hammadde üretimi ile birlikte duraklatılacaktır. Başka bir köye giden askerleriniz geri dönecektir. Rakip saldırılarının köyleriniz üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Harita, köyünüzün uyku modunda olup, olmadığını gösterir. Uyku modunu etkinleştirmek için ayarlarınızı 1 saat önceden yapmanız gereklidir. Min 4 saat, max 8 saat uyku modunu etkinleştirebilirsiniz. Yeniden uyku modunu etkinleştirmek için 12 saat beklemeniz gereklidir.
Emeğinize sağlık bu kadar ilgili olmanızı beklemiyordum açıkcası :)

DeletedUser72279

Ziyaretçi
İlk günlerde bu kadar çıtayı yükselttiniz 1 ay sonra çıtayı düşürürseniz eleştiri alırsınız :D

YALNIZBARON

Yasaklı
Uzun speed her zaman istemişimdir katılacak arkadaşlara başarılar :) Bende katılacağım 3 günlük bir deneyim olacak 12 sinde biri beni toplasın :D

Tibelda

Emekli Görevli
Herhalde katılımınızın önemli olduğunu söylememe gerek yoktur. :D Bu roundu bende gerçekten merak ediyorum.

YALNIZBARON

Yasaklı
Herhalde katılımınızın önemli olduğunu söylememe gerek yoktur. :D Bu roundu bende gerçekten merak ediyorum.

Buna benzer hızlı bir dünya da oynamistik birini gece 10 milyondan asagi aldik uykuya ben gecince o beni asagi aldi abartmiyorum tum dunyalarda alinan zevkleri toplasam o kadar zevki yasadigimi soyleyemem 62.dunya bizim icin bittiginde boyle uzun sureli speedlerden hariç oynamam.

Hayırlı olsun umarim devam eder katilim cok olursa eğlenceli olacağı aşikar deneyimlemis birisi olarak söylüyorum bunu

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Ekip halinde girileceği için 2. klan kurmuş gibi gözükecektir ve uzun olacağı için klandan çıkma gibi şeylerin bence gelmesi gerekiyor bazı oyuncular sıkılıp bırakabilir ama klanda 1 kişi eksik oynayacaklar

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Testler de elde edilen veriler ve geri bildirimlere göre değişiklikler olacaktır. :)
Öyle haklısınız ama şimdi bir çok ekip var burada vefa gibi neredeyse 10 kişiler ve iki klan olacaklar olsunlar eğer isterlerse bende onlarla oynamak isterim veya başka bir ekiple 2 klan gözükünce yaa buraya da sülale klanı gelmiş oyuncularımız var o yüzden demiştim ben ama sizinde dediğiniz gibi test raunt (vefa klanını isim olarak örnek gösterdim yanlış anlaşılma olmasın:))

Tibelda

Emekli Görevli
Runestone_header.png

Hatırlatma : "Rün Dövüşü Round" Saat: 20:00'da başlıyor !

Başlangıç : Kas 09, 20:00
Bitiş : Kas 14, 00:00

Obscurial

Mızrakçı
Normal dünyada olan bir şey mi rün bilmiyorum ama yeterli bilgi yok, meğer altın ücretini düşürüyormuş

Tibelda

Emekli Görevli
Normal dünyada olan bir şey mi rün bilmiyorum ama yeterli bilgi yok, meğer altın ücretini düşürüyormuş

Standart dünyaların kazanma koşulu olarak kullanılıyor. Hatta hali hazırda 60. dünyanın kazanma senaryosu bu şekilde. Speed içinde denemek istedik. :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.