3 Günde Dünya Kapatmak

• Konuyu başlatan Deleted User - 1170324
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Deleted User - 1170324

Ziyaretçi
Arkadaşlar kimse söyleyeceklerimi yanlış anlamasın, kimseyi suçlamak, emeğini alçaltmak, haksızlık yapılıyor demek anlamında bu konuyu açmıyorum sadece şahsen rahatsız oluyorum ve şahsi rahatsızlığımı dile getirmek istedim.

Bayağıdır klanlar oynamıyordum, klasik açılınca corona yasakları, arkadaşların çağırması vs derken çoğumuz gibi yeniden başladım. W59 açılınca oraya da girdim fakat 14 ünde açılan W59'da, 3 gün sonra, 1 dünya hızındaki bir dünyada sıralamada 3k puanlı, 2. köylerini almış kişilerin olması bana şahsen çok itici geldi. Dünyanın açıldığı gün, açıldığı dakikada başladım ve o zamandan beri bayağı aktif şekilde temizleme yağma kullanarak geliştirmeye çalışıyorum. 600 kadar pre harcadım maden bonusları için ve pazardan maden almak için ancak şu dakika ile daha 414 puandayım. Saat başı temizlemeye çıkıyorum, her gelen askeri 8 9 saat boyunca sürekli yağmaya yolluyorum.

Ancak dünya birincisi ile aramda şu an 9 kat fark var. Oyunda tecrübeli olan herkes bilir, oyunda en önemli dönem ilk 5-10 gündür. Bu dönemde hızlı gelişip öne geçtin mi, ilk köyünü aldın mı devamında ikinci üçüncü dördüncü köy çok çok hızlı bir şekilde gelir. Biz daha ilk köyü almayı bırakın o kadar premium harcama ve çalışmama rağmen 414 puana gelebilmişken, bu arkadaşlar 2. 3. köylerin hesabını yapıyor.

Klanlar ekibine sorum, sizce bu kadar büyük bir farkın para ödeyerek oluşturulmasına izin vermek doğru mu? Klanlar elbet bi oyun olduğu kadar işletme de, para kazanacak ki oyun açık kalacak bunu anlıyorum fakat premium puan harcayarak bu kadar büyük farkların elde edilmesi bu oyunu "pay to win" mantığına çekiyor ve oyunun zevkini kaçırdığını, insanların hevesini hırsını kırdığına inanıyorum.

Para ödeyen, premium puan alan öne geçsin, buna hiçbir lafım yok ama bu kadar olmamalı diye düşünüyorum. 2 katı güce ulaştırması bile büyük bir şeyken 9 kat fark atmak bana çok yanlış geliyor özellikle de oyunun ilk safhasında..

Bu rahatsızlığımı dile getirmek istedim, herkese iyi pazarlar dilerim.

Eklentiler

• pre.png
    pre.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 136

inacira

Kılıç Ustası
PayToWin mantığı gibi olsa da aslında tam olarak öyle değil. Çünkü oyuncular var olmayan bir şeyi para ile satın almıyorlar. Bazı oyuncular farklı dünyalar için premium puan satarken, diğerleri de o dünya için o hammaddeleri satın almış oluyor. Hatta artık bu sistemden dolayı 2 dünya premium kasıp, 2 dünya sonra oynamak için giren oyuncu toplulukları bile mevcut. Dediğiniz bazı noktalar doğru olmak ile beraber tam olarak gerçek sayılmaz. Oyunun ilk aşamasında bu kadar yükselmiş olsa bile, ilk 10 günden sonra premium ile gelişimin pekte önemi kalmıyor. Geçmiş dünyalarda bu şekilde yüksek farklar açan birisini bulunduğu bölgede örgütlenip neredeyse sıfırlayan oyuncularda olmuştu :)

l KRONOS l

Hafif Atlı
600 preye çok gözüyle bakılmayalı 5-6 yıldan fazla oluyodur heralde.preyi illa parayla alcan diye bişey yok hocam sende kasabilirsin

Deleted User - 1170324

Ziyaretçi
PayToWin mantığı gibi olsa da aslında tam olarak öyle değil. Çünkü oyuncular var olmayan bir şeyi para ile satın almıyorlar. Bazı oyuncular farklı dünyalar için premium puan satarken, diğerleri de o dünya için o hammaddeleri satın almış oluyor. Hatta artık bu sistemden dolayı 2 dünya premium kasıp, 2 dünya sonra oynamak için giren oyuncu toplulukları bile mevcut. Dediğiniz bazı noktalar doğru olmak ile beraber tam olarak gerçek sayılmaz. Oyunun ilk aşamasında bu kadar yükselmiş olsa bile, ilk 10 günden sonra premium ile gelişimin pekte önemi kalmıyor. Geçmiş dünyalarda bu şekilde yüksek farklar açan birisini bulunduğu bölgede örgütlenip neredeyse sıfırlayan oyuncularda olmuştu :)

zaten bu 2 dünya pre kasıp sonraki dünyaya girme olayı da bu premium kullanımının aşırı boostlaması yüzünden oluyor. herkes bu durumun farkında ondan en kötü 1 dünya önceden premium kasıyor çünkü diğer türlü rekabet etme şansın neredeyse yok. evet 10 günden sonra pek bir önemi kalmıyor ama ilk 10 günde zaten önünü koparıp iyi oynamaya devam eden alıp başını gidiyor. bu oyunu %90'lık kesim zaten senelerdir oynuyor yani pre kullanan alıp başını gidiyor diyebiliriz. bilemiyorum bence çok abartılmış bir sistem var. böyle olması klanların içine kapalı hale gelmesine de sebep oluyor. oynayanlar hep aynı kişiler, klanlar senelerdir aynı klanlar

600 preye çok gözüyle bakılmayalı 5-6 yıldan fazla oluyodur heralde.preyi illa parayla alcan diye bişey yok hocam sende kasabilirsin

doğru kasabilirim, inacira'nın dediği gibi, şu an oynadığım dünyada oturup pre kasıp, 3 ay sonra yenisinin açılmasını bekleyerek. yani 3 ay sonra oynayabilirim. 600 preyi parayla alınca 70 lira yapıyor. onla da anca madenlerin bonusunu aktif edebiliyorsun

FollowME

Casus
orta oyun olarak tabir edilebilecek neredeyse her oyuncunun 5 köyü olduğu zamana gelince neredeyse herkes için şartlar eşitlenmiş oluyor pre sur basmak dışında bir işe yaramıyor. sadece dünya başı o pre canavarlarından uzak durmak gerek =D orta ve geç oyuna geçtikçe prenin önemi hesap yöneticine kayıyor

Deleted User - 1736393

Ziyaretçi
20 kat kuralı varsa haritanın yarısına saldıramaz zaten bu arkadaşta asgj

Cyroburn*

Ağır Atlı
Bunları artık aşmak lazım. Adamlar napsın sınırlı sayıda mı pre satsınlar? Yada oyuncuya pre satıp ya kardeşim sen çok harcadın dur artık diğer oyunculara ayıp oluyor mu desinler. Olacak işler değil bunlar arkadaşlar oyun bedava mecbur böyle satışlar ile dönecek. O zaman oyun aylık 20-30TL olsun oyunda premium olmasın? Hem premium kasma hakkınız var birkaç dünya pre kasıp girebilirsin şahsen ben 6-7 dünyada pre kasıp sadece klasiklerde oynayarak sonrasında bir dünyaya 30-40k pre ile giren insanlar gördüm açıkçası. Ayrıca arkadaşların dediği gibi oyunda ilk birkaç haftadan sonra pre o kadar etki etmiyor evet daha hızlı köy alır ama oyunda 20 katı kuralı var onun dışında asker pre ile hızlandırılmıyor ki bir saldırı ordusunu 10 köy destekleri birleştirip tek seferde kesebiliyor. Pre mevzusu bu dünyada çok abartıldı cidden ilk defa bu kadar gündem olduğunu görüyorum. Sağlam oyuncular pre ile yapılan açıkları her daim kapatmıştır bu çok aşikar bir durumdur kapatamayan adam bazı eksiklikler yapmış demektir. Kapanan dünyalarda sıralamayı 1. 2. bitiren kişiler genelde pre harcamayan kişiler olurlar bu arada arşivlerden kontrol edebilirsiniz :D (istisnalar hariç tabi)

TEHLİKE18

Acemi
evet şu anda adam 20. köyünü almış biz ilk köy alacaz diye bekliyoruz w1 oynadım 32 oynadım bir kaç dünyada daha oynadım
tekrar evdeyken gireyim dedim w57 denedim w59 girdim adam 15 günde 20 köy aldı buna bir çözüm bulun yoksa 3-5 kişi 500 tl ile pre alıp oynar bu oyunu geri kalanları bulamazsınız

Klanların en kötü yanı baktığınızda ayırabileceğiniz zamandır. Siz ne kadar pre kasarsanız kasın, zamanınız yoksa gene yetişemezsiniz. Sıralamada birinci olan oyuncular hesaplarını genelde 3-4 kişiyle beraber, o kadar olmasa bile en azından o uyurken bakacak bakıcıları oluyor. İş yerinden bile oyuna giren memur tipler olduğu sürece top sıralamaya oynamak hayal olur, şahsen ben günde 10 saatten fazla işim gereği pc başında olsam bile yetişmeye çalışmayı bıraktım, boş zamanlarımı böyle dandik bir oyunda harcamak yerine klavye&mouse becerisi ve yeteneğin, göz-el koordinasyonu içeren, reflekslerin ve hızlı düşünmenin kazananı belirlediği oyunlara ayırmayı tercih ediyorum. 60 world boyunca aynı taktikleri ezbere kullanan insanların olduğu ve eşinden-çoğu ezik gerçi ondan eşleri yok xd-, annesinden fazla zamanı buraya ayıran insanların olduğu bir oyuna bu zamana kadar vakit ayırdığım için üzgünüm. Sözlerimi üstüne alınmak isteyen alınabilir, meclisten dışarıdır.

Art Of War*

Hafif Atlı
Ol
orta oyun olarak tabir edilebilecek neredeyse her oyuncunun 5 köyü olduğu zamana gelince neredeyse herkes için şartlar eşitlenmiş oluyor pre sur basmak dışında bir işe yaramıyor. sadece dünya başı o pre canavarlarından uzak durmak gerek =D orta ve geç oyuna geçtikçe prenin önemi hesap yöneticine kayıyor
olur mu o zaman da etkinlikler giriyor devreye. Katlama depo vs olayları var. İlk 3 oynamak için aylık 5-10 preyi gözden çıkarmak lazım. İlk 20 için belki en az aylık 2-3bin harcaman lazım ya da hesap alıp toplayanlar oluyor.

Art Of War*

Hafif Atlı
evet şu anda adam 20. köyünü almış biz ilk köy alacaz diye bekliyoruz w1 oynadım 32 oynadım bir kaç dünyada daha oynadım
tekrar evdeyken gireyim dedim w57 denedim w59 girdim adam 15 günde 20 köy aldı buna bir çözüm bulun yoksa 3-5 kişi 500 tl ile pre alıp oynar bu oyunu geri kalanları bulamazsınız
1 dünyada 500liralık pre kasılabiliyor zaten. 50000 liralık harcayanlar var oyunda. Hatta 100-200 harcayanlar bile var :) pay to win olduğu zaman sınırı olmuyo bu işin ve evet oyun pay to win. Ama pay to win yanında sana da para ödemeden premium kullanma şansı sunan bir sistem var ve de klasik dünyalar açılıyor.

LaFleur01

Baltacı
Bunları artık aşmak lazım. Adamlar napsın sınırlı sayıda mı pre satsınlar? Yada oyuncuya pre satıp ya kardeşim sen çok harcadın dur artık diğer oyunculara ayıp oluyor mu desinler. Olacak işler değil bunlar arkadaşlar oyun bedava mecbur böyle satışlar ile dönecek. O zaman oyun aylık 20-30TL olsun oyunda premium olmasın? Hem premium kasma hakkınız var birkaç dünya pre kasıp girebilirsin şahsen ben 6-7 dünyada pre kasıp sadece klasiklerde oynayarak sonrasında bir dünyaya 30-40k pre ile giren insanlar gördüm açıkçası. Ayrıca arkadaşların dediği gibi oyunda ilk birkaç haftadan sonra pre o kadar etki etmiyor evet daha hızlı köy alır ama oyunda 20 katı kuralı var onun dışında asker pre ile hızlandırılmıyor ki bir saldırı ordusunu 10 köy destekleri birleştirip tek seferde kesebiliyor. Pre mevzusu bu dünyada çok abartıldı cidden ilk defa bu kadar gündem olduğunu görüyorum. Sağlam oyuncular pre ile yapılan açıkları her daim kapatmıştır bu çok aşikar bir durumdur kapatamayan adam bazı eksiklikler yapmış demektir. Kapanan dünyalarda sıralamayı 1. 2. bitiren kişiler genelde pre harcamayan kişiler olurlar bu arada arşivlerden kontrol edebilirsiniz :D (istisnalar hariç tabi)

valla aga dediklerine katılmıyor sınırlı pre satmasınlar dediğin gibi aylık abonelik olabilir bu abonelik olayıda tc no ile olacağından multi hesap sayılarıda azaları gerçeğe yakın oyuncu sayısı açığa çıkar premium kasma hakkınız var diyorsunda onu boş adamlar yapıyor işsiz güçsüz amaçsız insanlar gece gündüz pre kasıyorlar biz onlardan değiliz herkesin işi var gücü var çalışıyor eğlenmeye oyuna giriyor bu gibi insanlar yüzünden oyundan tad alamıyorlar para pre almak istese fiyatlar ortada ilk bir kaç hafta sonra pre o kadar etki etmiyor diyosunda adamlar alıp başlarını gidiyor istediği kadar 20 kat puan sınırı olsun onlarda 100 köy sende 10 köy olduktan sonra ne faydası var bu oyunu bilmiyor gibi yazmışsın halbuki sen bu oyunun pirisin 1 saldırı ordusunu 10 köy destekleyip kesiyor olabilir ama 5 saldırı ordusu farklı köylere atılsa ne olacak? kapanan dünyaları 1.2 bitiren kişiler pre harcamayan oluyor olabilir ama onları pre ile oynayan oyuncular desteklemiştir bana bir dünyayı presiz kapatan bir klan söyle tamam pre ile oynuyorsun diye yalan yanlış bilgi vermeye gerek yok doğrusu ne ise onu söyleyin birazdan beni linç etmeyede gelecek preci troller. :)

ayrıca klasikler açılıyor vs vs diyenlerede yanıtım şudur adamlar 300-400 kişi geliyor herkes birbiriyle anlaşmalı giriyor şu kıta senin bu kıta benim sen şunu vur ben bunu vurayım deniyor klasiğe giren ekipler kendi adamlarını kolluyor vs vs. gibi durumlar oluyor her klasikte bu olaylarla karşılaşıyoruz son klasikte gördük udw 1 kıta maydonoz 1 kıta hucum 1 kıta kuzey doğudada 3-4 klan vardı zaten sonradan hepsi birleşti ve sonuç ne oldu her kıtaya 1 klan düştü ve hepsi kendi adamlarını kolladı geliştirdi diğerleri avucunu yaladı kıta savaşları yapıldı dünya sonundada anlaşmalı oldukları için kazanan 2 klandan bir tanesi hesap siliyorum dedi ve dünyayı diğer klana teslim etti başka dünyadada kazanan klan kaybedene yardım edecek yani bu oyunda hak hukuk adalet kalmamış eski savaşlar yok 3-5 tane bebenin telefon görüşmesi dünyaların kaderini belirliyor... paran varsa kralsın dünyayı kapatırsın kaliteli oyuncuysan emek vererek oynuyorsan kaybedersin...

mafiaking

Acemi
Pre saçmalığına katılıyorum . Tamam burasıda ticari bir yapılanma geliştirici vs ticari kazanç elde edecek lakin bende 10 sene önce belki daha fazla eski klansavaşları oynamış biriyim . Ozaman hayrınamı hizmet veriyordu kazanmıyormuydu oyundan yönetim ekibi? Yine pre vardı ama olması gerektirği gibi oyuna etki etmiyordu . Beğenmiyorsan oynama diyenlerde olabilir haklılar bir kaç ay emek versemde bıraktım oynamıyorum oynancak bir oyun kalmamış .

Durum
Konu yanıtlara kapalı.