29 OCAK 2017 - Genel Diplomasi Değerlendirmesi ve Öneriler

• Konuyu başlatan DeletedUser63710
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser63710

Ziyaretçi
Dikkat: Bu yazı, birçok klan hakkında "ciddi" iddialar içerebilir, şoka sokabilir, baştan aşşağı kaynar sular dökebilir.Fakat kimseye bir kasıt yoktur.Maksat, dünyayı gidişatı değerlendirmek, mevcut klanlara mevcut durumlar ve gidişatlar hakkında , elden geldiğince , şahi anlada, fikir ve bilgi vermektir.Okumadan önce nefes egzersizleri önerilir.

Eveeet.. Ve 37. dünyanın kurtlar sofralarının arefelerindeyiz. Yazdığım her şey benim gözlemim benim düşüncem ve benim yorumumdur, bunu belirteyim !!!

Şuan dünyanın en etkili ismi tartışmasız sancak klanı.Sancak kimle savaşıyor kimle savaşmış , takip ve gözlemlerime dayanarak şuana kadar dünyada iddialı bir klanla karşı karşıya gelmemiş.Gerçekten çok stratejik ve akıllıca davranmışlar öylede ilerliyorlar.Kimi yenebileceklerse ona yönelmişler, avantajsız bir savaşları olmamış.Ki zaten klanları önce ki dünyadan gelen aynı takımmış, birbirlerini bilmelerinin avantajıda olabılır.Başarılılar.

Şuan Sancak hedefinde: Family, Blitz, Hücum, Nfs, İstiklal, Tim, Smyrna var. .. Sancağa karşı op yapma potansiyeli hangisinin var? Hiçbirisinin yok, bir tek Family.Yukarıda ki cümlemde, dünyada iddialı bir klanla karşı karşıya gelmemiş derken bunu kast ettim, iki tarafta birbirine op yapabiliyorsa köy alabiliyorsa o zaman karşılıklı iddia vardır, yoksa yoktur.

Blitz, kapalı kutu bulunduğu yerde sağlamlaşmaya çalışıyor, nerden hamle gelir gelmez muallaktalar, bir iddiaları yok, benim gözümde fethedilmeyi bekleyen köyler kendileri.

Hücum ve nfs bağlantılıymış, nfs klanı sancaktan istatistiklerde köy almış.Hucum klanıda potansiyeli düşük tutan bir klan, ama yükselişteler.Şuan gelişmekte olan bir ağacın topraktan uç verme aşamasındalar, daha onlara zaman lazım ve bu zamanı onlara tanırlar mı sizce? Hiçsanmam.

Dediğim gibi Family harici , blitzi hucumuda ayrı tutayım, ıstıklal tim smyrna bunlar tamamen ara öğün sancak için.Sancağın yayılmak için kullandığı , kendilerine göre daha güçsüz ve gelişmeye çalışan klanlar.
Dünyanın en etkili iddialı ismi oldugu ıcın sancak merceğinden değerlendiriyorum, farklı bir amacım yok.

Sancak family ile savaşınıda kazanacaktır bu gidişle.Çünkü Family Sancağa konsantre olayım derken güç kaybetti, bu kaybettiği güçten yararlanmak isteyen diğer sınır klanlar familye saldırıyor.Yani düşene bir tekme de ben vurayım hesabı.Sanki familynin bu durumundan faydalanınca sancak onlara yönelmeyecek..Bunlar hep stratejik hatalar.
Dünyada bir iddası oldugunu dusunen ve sancakla karşı karşıya gelme ihtimali olan her klan, stratejik düşünmeli ve gelecekte ki durumlarına odaklanmalı.
Acaba ileride büyük savaş kimler arasında olacak, kimler hangi safta olacak ne dersiniz?

Tuk aztec maya siu miuy piyuww... Bu ekipte iyi ilerliyor.Büyük savaş için sancağa kafa tutabilecek bir konum ve bütünlük olarak görüyorum ben.Ama öyle mi olur? Sanmam.Yani öyle bir kararı ilk veren bu klanlar olmaz.Hatta ben sancakla dost olmayı yeğleyeceklerini düşünüyorum? Potansiyellerini etkin kullanırsalar kendi bölgelerini çok daha iyi konuma getirebilirler.Hatta o sayıyla o durumla çok hızlı davranmaları gerekır, köşede deniz manzaralı bir krallık olabılıler ya da bir krala (?) biat ederler, bu da onlara kalmış artık.

Wow .. İyi mücadele veriyorlar, oyunla ılgılıler.Savaşlarında ölümüne defansla kapanacak bir klan değiller.Onlarında ekibi birbirlerine yabancı değillerdi bildiğine göre.
Bence sancakla araları ıyı olacaktır, sancağın onlarla dusman olmak ıcın konum olarak bi önemi yok.Hatta konum olarak sancağın onlarla olumlu ilişkileri olması onları birbirine kavuşturabılır(?) Yani ben kesinlikle sancakla savaşmayacaklarını hatta ortak hareket edeceklerini düşünüyorum, böyle bir ekibin iddialı bir ekiple karşı karşıya gelmesını ısterdım.

Kürşad klanı var birde, sancakla başından beri ortak hareket ediyorlar tabloya göre.Bu ortak oyunda ki konumdan mı oluştu yoksa bırbırlerıyle tanısıklık var mı bilemeyecem.Eğer konumdan oluştuysa belki ilerde iki taraftan arası kötüleşen olabılır.Bu kadar zamandan sonra klan olarak karşı karşı gelmelerı bayagı zor ama şahsi şeyler olabılır.Bu klanda zaten sancağın hareketlerını yapıyor belkide yakında ya da ilerde bu klanda sancak olacak?

Gk, iyi bir ekip, bana nedense sonuca etki edecekler gibi geliyor.Sadece çok derin düşündüklerini düşünmüyorum yani gizli planları falan yok, geçmişlerine baktığımızda "alayına giderim" mantıgındalar.Ben bunla savaşırsam , güney ne olursa kuzey ne olur vs bunları düşünmemişler gibi yani umursamamışlar gibi.Tabi bunu kabus u baz alarak soyledım, goodta bir nevi öyleydi, eski şartlar yani.Şuan birleştiler ve yeni bir profil var ortada.Konumları maalesef tehlikeli.Sancakla ortak hareket ederler mi acaba? Olabılır neden olmasın.Ama bence bu ıhtımal düşük, konumları yüzünden onlara yan çizenler olacaktır diye düşünüyorum..Yani kimseye güvenmemeliler.Kişisel önerilerim çevreyi iyi süzmeleri ve güzel diplomasiler kurmaları.

Diriliş..çabuk şahlanan çabuk inen derler, iyi şahlandılar ama gerisi onların elinde.Bu klanda konumu gereği riskli.Ama mevcut durumlardan dolayı onlar başkasına risk (!) Rahatlar yani .. ama şuanlık, savaşlarıylada ilgiliydiler.Nasıl davranacaklarını bende merak edıyorum, göreceğiz, ama bence bu klan düşüşe geçecek.Verdikleri kararlar onlar için olumlu gözüksede, iddialarını düşerebilir.Yanlış kararlar verebileceklerini düşünüyorum.Ayrıca bu klanda etrafını iyi süzmeli ve kimseye güvenmemeliler, gelecekte olabıleceklerı düşünüp hareket ederlerse..ki keşke.. bunuda ilerde görücez..Şartlarını iyi kullanırlarsa şartları bile değiştirebilirler.Şuan başkaları için büyük sıkıntı olacakları kesin ama bu kim olur (?) Daha önemlisi sonradan bunlara ne olur (?)

Eibo klanı iyi gidiyor, iyi organizeler ve ilgililer daha ne olsun? İlk 3 ü hedefleyen bir klan, bence zirvede olmayı seviyorlar öyle duruyor.O yüzden pek eyvallah çekeceklerini düşünmüyorum.İyi karar veriyorlar ve gelecektede iyi kararlar verecekler bence.Eğer tablo istedikleri gibi olursa ilerde onları daha çok konuşacağız.
Onlarda iyi analiz etmeliler çevreyi , kısır savaşlar sadece "son" a daha hızlı götürür.Son derken, yani ilerde olacak şey daha hızlı olmuş olur o kadar, ama sonradan olacakları tahmın edıp ön görüp ona göre hareket etmek, enerji israfını önler..Dimi ?

Şahi ve Prx .. savaşları var şuan ama kime yaracak hangisi kârlı çıkacak? Yani kazanan kârlı mı çıkacak acaba? O bile muallak.İkisini birlikte değerlendirmemin nedeni ikisinden birinin geleceğinin olmadıgını düşünmem, kişi olarak iki takımdanda alnının akıyla çıkan olacaktır ama klan anlamında ikisinden birisi "daha iyi fikir" bulup başka bir yol çizecektir.
İki taraf içinde "zaferin" kazandıracakları hakkında şüpheliyim.Geleceğe yönelik düşünüp kararlar vermeleri iki takım içinde daha iyi olacak kesinlikle.Çünkü iki takım içinde gelecekte benim açımdan soru işaretleri var, ama hangisi daha baskın derseniz ben şahi derim, onlarım umdugu gıbı gelısmeler olacagını dusunmuyorum.Şahi çok iyi düşünmeli ve çok iyi hamleler yapmalı.

"Sonuç olarak herkes şunu bilsin ki, sancak dünyayı kapatmaya aday olmayı çoktan geçti.Konumu ilerleyişi, ortak hareket ettikleriyle birlikte kimseye ihtiyacı olmayacak artık.Eğer dünya -genel anlamda- bu kısır savaşlarına devam ederse sadece olacakları izleyecek herkes.Kimseyle dip e ihtiyacı yokken, kimsede ortaklık beklememeli, en azından kendini sağlama almalı...Hatta eğer sancağı kendıne karşı bariz tehdit gören, sınırları yakınlaşan ve bağlantısı olmayan klanlar varsa, savaş için önce davranmalarını tavsiye ederim.İşte şimdi tam zamanı.Sınırları olan ve sınırları olmaya doğru giden klanlardan Origin, Tuk-aztec-maya-siu, kygsz şahi vs var şahsi ilişkilerini bilemem ama Sancağa güvenmeyin, zafer sarhoşluğu her şeyi yaptırır, bir iki bahaneye bakar her şey.."

Mevcut durumları değerlendirerek, tamamen "Şahsi" düşüncelerime göre ilerde ki ortak savaş durumu tahminim (Klanların hepsi aynı savaşın içinde olmayabilir, ortak düşman,dost vs) :

Sancak1-2-3-4
Kürşad
Wow1-2-3-4
Tuz-Aztec-Maya-Siu
Şahi
Drlş

VS

Family
Blitz
Hücum
Eibo
Prx
Gk

Emin olmadıklarımı ve konum olarak olayın içinde şuanlık olmayanları, henüz listeye koymadım, genel anlamda ortak bir tablodur.Aynı ittifağın içindede olsalar birbirerine yem olacaklarda olacaktır muhakkak.Bu lafıma dikkat çekerim..
Dahada ileri ve genele vurduğumuzda neler olacağını artık kafanızdan kendiniz kestirebilirsiniz ;) Bir zahmet.

İstek gelirse, haritalı olarakta göstererekte öngörülerde bulabılırım, bir daha ki tahmin için istek gelirse tahmini güncelleyip tekrarlayabılırım.
İyi Oyunlar

DeletedUser63710

Ziyaretçi
takımlaarın yarısı bırbırıyle savaşta zaten şuanda

Daha önce bu tip bir başlığa bir cevap vermiştim yine aynı cevabı vereceğim;
Güzel ama geliştirmen gerek :)

Emeğin için teşekkürler.

Yorumlar için sağolun, bu "to be contiuned" kısmı zaten ;)

Daha eklemek istediklerim söylemek istediklerim birçok şey de var , zamanla istek olursa tekrar yazarım haritalı olarak.

DeletedUser59296

Ziyaretçi
değerlendirmeler güzel de çok sancak merkezli olmuş :D birde ileride ki ortak savaş durumu tahmininde wow un yerini değişin bence diriliş ile savaştalar aynı tarafta olmaları zor görünüyor :)

harıtalı at şahi eibo savaşı ne olur ?

şahi ile eibo düşman işaretli birbirinde ama aralarında şuan aktif bir savaşı yok sanırım, benim bildiğim paradox ile şahi arasında o savaş şuanda

DeletedUser62580

Ziyaretçi
Dirilişten birisi olarak söyleyeyim ben. Diriliş rahat demişsin ama 3 günde bir op yiyoruz. etrafımız hiç rahat değil. en çok savaşan klan biziz şuan :D

DeletedUser58852

Ziyaretçi
EİBO klanı yetkili ve ilgililerinden biri oalrak ilgine teşekkür ederim.Bizi baya pozitif görmüşsün.Genel anlamda gördüğünün yarısı kadarsak bizim için yeterli.Ama bu yazından eksik gördüğüm şeyler var.Nedir o eksiklik ? şu ki klan yetkililerin tutumu.Biz EİBO olarak oyunun başından sonuna şu ilkeyle yola çıktık, kesinlikle ikili oynayanlara prim vermicez.Doğru bildiğimizi yapıcaz.Yaptığımız diplomasiler bunun en bariz örneği.Çevremizdeki her klan diplomasisini tutumlarıyla kendi belirledi bizde buna göre oynamaya çalışıyoruz.Yaptıgımız bu.

Ekseriyeten SANCAK-GK-WOW klanlarını şuanki konjektürde dünyanın en başarılı klanları olarak gördüğümü belirteyim.
Ama daha çok şey değişecektir fazla hızlı olmayan ve gece bonusu ve klandışı destek atma olayının olmayışı ciddi anlamda dengeleri eşitliyor bence.Onun için erken konuşmaya gerek yok..

Tek temennim olumlu-olumsuz her diplomaside direkt olarak duruş sergileyebilmek bence.Pakt kurabilirsiniz v.b hareketlerde bulunabilirsiniz gizlide olabilir bunlar ama herşeyden önce bunu direkt yapmak gerekıyor.Veya belirli nedenlere bağlamak gerekiyor.Örneğin sancak aile ile ++ ilişkide iken onlarla durduk yere diplomasi bozmadı aile bazı oyuncuları bunyesıne kattıgı ıcın sancaga neden verdi.(benim bildiğim yanlıssa özür dilerim.) Gibi nedenlerle direkt olmalı hele hele iddialı ve büyük klanlar..

Ha benim sözüm iddiası olmayan rüzgar nereye eserse(güç neredeyse orada olan) oraya giden iddiasız basit küçük klan ve idarecilerine değil.Onlar kendilerini nimetten saymaya devam etsinler zaten.Onların bu hareketleri büyük klanların direkt klanların savaşa girmesi için vesile olur ha onlarda arada tost olur...Kapalı sözlerle kimseyi incitmeden ifade etmek istedim.Herkesi şapkayı önüne koyup düşünmeye davet ediyorum.Bir oyun diyoruz ama sözlerimiz aksiyonlarımızla çelişiyor.Tehtitler küfürler v.s bunları iyi oyuncular iyi klanlan idarecileri yapmaz.Veya müt iken hazırlanıp mütüne vurmaz.Bunlar küçük ve mide bulandırıcı insanların yapacağı işlerdir.

DeletedUser48943

Ziyaretçi
paşam şimdiye kadar ya sabır çektikçe sen alttan alttan laf sokmaya devam ediyorsun. Babanı da alıp konuşcam seninle benden bu kadar korkma bi çay içeceğiz bir hata üstünde konuşacağız. 300 kişiye mesaj at, özelden saçma sapan konuşmalar yap benle. Sağda solda konuş arkamdan bir ton. Kaliteni sen zaten herkese gösterdin. Az sabret ya 2 haftaya geliyorum.

hata dediysem de; seni bu dünyaya getirme kararını nerden aldı?

DeletedUser63710

Ziyaretçi
değerlendirmeler güzel de çok sancak merkezli olmuş :D birde ileride ki ortak savaş durumu tahmininde wow un yerini değişin bence diriliş ile savaştalar aynı tarafta olmaları zor görünüyor :)

şahi ile eibo düşman işaretli birbirinde ama aralarında şuan aktif bir savaşı yok sanırım, benim bildiğim paradox ile şahi arasında o savaş şuanda

Dirilişten birisi olarak söyleyeyim ben. Diriliş rahat demişsin ama 3 günde bir op yiyoruz. etrafımız hiç rahat değil. en çok savaşan klan biziz şuan :D

EİBO klanı yetkili ve ilgililerinden biri oalrak ilgine teşekkür ederim.Bizi baya pozitif görmüşsün.Genel anlamda gördüğünün yarısı kadarsak bizim için yeterli.Ama bu yazından eksik gördüğüm şeyler var.Nedir o eksiklik ? şu ki klan yetkililerin tutumu.Biz EİBO olarak oyunun başından sonuna şu ilkeyle yola çıktık, kesinlikle ikili oynayanlara prim vermicez.Doğru bildiğimizi yapıcaz.Yaptığımız diplomasiler bunun en bariz örneği.Çevremizdeki her klan diplomasisini tutumlarıyla kendi belirledi bizde buna göre oynamaya çalışıyoruz.Yaptıgımız bu.

Ekseriyeten SANCAK-GK-WOW klanlarını şuanki konjektürde dünyanın en başarılı klanları olarak gördüğümü belirteyim.
Ama daha çok şey değişecektir fazla hızlı olmayan ve gece bonusu ve klandışı destek atma olayının olmayışı ciddi anlamda dengeleri eşitliyor bence.Onun için erken konuşmaya gerek yok..

Tek temennim olumlu-olumsuz her diplomaside direkt olarak duruş sergileyebilmek bence.Pakt kurabilirsiniz v.b hareketlerde bulunabilirsiniz gizlide olabilir bunlar ama herşeyden önce bunu direkt yapmak gerekıyor.Veya belirli nedenlere bağlamak gerekiyor.Örneğin sancak aile ile ++ ilişkide iken onlarla durduk yere diplomasi bozmadı aile bazı oyuncuları bunyesıne kattıgı ıcın sancaga neden verdi.(benim bildiğim yanlıssa özür dilerim.) Gibi nedenlerle direkt olmalı hele hele iddialı ve büyük klanlar..

Ha benim sözüm iddiası olmayan rüzgar nereye eserse(güç neredeyse orada olan) oraya giden iddiasız basit küçük klan ve idarecilerine değil.Onlar kendilerini nimetten saymaya devam etsinler zaten.Onların bu hareketleri büyük klanların direkt klanların savaşa girmesi için vesile olur ha onlarda arada tost olur...Kapalı sözlerle kimseyi incitmeden ifade etmek istedim.Herkesi şapkayı önüne koyup düşünmeye davet ediyorum.Bir oyun diyoruz ama sözlerimiz aksiyonlarımızla çelişiyor.Tehtitler küfürler v.s bunları iyi oyuncular iyi klanlan idarecileri yapmaz.Veya müt iken hazırlanıp mütüne vurmaz.Bunlar küçük ve mide bulandırıcı insanların yapacağı işlerdir.

paşam şimdiye kadar ya sabır çektikçe sen alttan alttan laf sokmaya devam ediyorsun. Babanı da alıp konuşcam seninle benden bu kadar korkma bi çay içeceğiz bir hata üstünde konuşacağız. 300 kişiye mesaj at, özelden saçma sapan konuşmalar yap benle. Sağda solda konuş arkamdan bir ton. Kaliteni sen zaten herkese gösterdin. Az sabret ya 2 haftaya geliyorum.

Daha devamı gelecek, yol uzun, şuan şip şak gözüksede çok şey değişecek.Ama maalesef bazıları için hiç iyi olmayacak ;) Zaten sinyaller gelsede ileriye dair.. bunu zamanla görücez.

DeletedUser58852

Ziyaretçi

işte ilk konuşma merasiminde dimi aramız iyiyken kalkıp şurda oturuyorum falan demiştim.
Bu tarz bir mesajı oyundanda yazdın;

iskambil06 31.12. tarihinde saat 05:39
Merak etme ben seni bulacağım. Bu kadar ağzından çıkan lafı kulağın duymuyorsa duyururuz daha yakından. Baban da bize eşlik eder belki ;)

ama seni tınlamamıştım.Şimdi birdaha yazdın.Sen varya sen hastasın hasta.
Ben direkt adamım diyorsun mütümken bana hazırlanıp vuruyorsun----kendinle çelişiyorsun.
Bu oyun 1-2 logaritmadan yapılmıştır siz neyin kafası diyorsun----real hayatımı tehtit ediyorsun----yine çelişki..
Oyuncuyum şuyum buyum dıyorsun----------iskambil hesabını tek başına degil birkaç kişiyle oynuyorsun.....
Profilini az çok takip eden görecektir ki her 2 günde bir degiştiriyorsun.-----bu senin psikolojini kafa yapını ortaya koyuyor..

en son hesap silicem demişin.Sende o kapasite yok.Tamam..
Sen dediğinin yarısı kadar bile değilsin.
Beni daha fazla delirtme.
Bu w ye ilk başladıgımızda dahi senin w36 daki pisliklerini duydukk.Duyumla hareket etmediğimiz için bu zamanlara geldin.Sen dua et karşında gerçekden düzgün insanlar var...

Ama sana diyorum.

Dediklerinin yarısı kadarını bırak trilyonda biri adam degilsin.
Allah seni ıslah etsin.
Allah sana akıl versin.

DeletedUser58852

Ziyaretçi
Al birini vur ötekine.
Dirilişin kurucusu Avres denen zat telefonda ana avrat demeden doğmamış çocuguma kadar söver beni tehtit eder yine..
Bir oyun için.o kadar sövdü tehtit etti son ana kadar dinledim.Daha konusuyordu araya girdim..Dua et allah korkum var sana cevap verebilirdim dedim allaha havele ediyorum diyip kapattım. Ve savcılıga sadece 1 dilekçe versem dosya masrafını üstlensem başına neler gelir hiç bilmiyorsun dedim bunu kalktılar profillerinde yayımladılar.Siz varya gerçekden zayıf karakterlersiniz.Bu kadar olmayın.
Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.Bunlardan habersin ekiplerde birbirini yiyor işte...Yazıklar olsun size.

DeletedUser49018

Ziyaretçi
Zamazingo adlı arkadaş onlarla savaştan çekilelim diye bize yazmadığı kalmadı. Hatta tüm üyelerimize mesaj atıp savaştan vazgeçirmeye ve klanı bölmeye de çalıştı. Bugün de kemik kadromuza mesaj atıp bizimle s.a çekin demiş. Arkadaşım sağda solda yazı yazıp kükreyeceğine gel yık bizi. Tebrik etmekten başka bir şey yapmam. Ama böyle saçma sapan mesajlar ve yazılar ile insanları germe.

DeletedUser63511

Ziyaretçi
zavazingo ne adamsın hesap silinde 39 a başlayın ordada eğlenelım :D

DeletedUser58852

Ziyaretçi
eğleniyorsan neye eğleniyon onuda yaz :)
oda sonraki soru çünkü