06.04.2022 Dünya'ya geri dönüşüm

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

solomun

Mızrakçı
Herkese iyi oyunlar arkadaşlar.

Sabah aldığım ceza nedeniyle dünyaya veda edişimi açıklamıştım ama forumdan kaldırıldı.
Şimdi durumu hem kurallara dikkat ederek tekrar açıklamak hem de cezamın kaldırıldığını haber vermek için bu başlığı açtım.

Oyunu ''klansavasları.net'' döneminden beri belirli aralıklarla oynuyorum. Bugüne kadar aralarında olmaktan en mutluluk duyduğum ekip de NOP olmuştur. Başta Unssss, hepimizölcezz , -SanJi- hepinize olgunluğunuz, doğruculuğunuz, desteğiniz, samimiyetiniz ve adam gibi adamlığınız için teşekkür ederim.
Ve belki de en önemlisi, örnek bir lider ve yönetici olduğunuz için...

Onun dışında önceki worldlerde birlikte oynadığım ve bu world'de yeni tanıstığım arkadaşlarım, hepinizle tanışmaktan dolayı çok memnun oldum. Güzel sohbetiniz için, ne zaman yardıma ihtiyacım olsa orada olduğunu için ve diğer tüm her şey için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Herhangi bir kimsenin de kalbini kırdıysam, canını sıktıysam onlardan da özür diliyorum.

--------------------------------------------------------

Bu sabah kendi klanımdaki arkadaşıma atacağım mesajı yanlışlıkla, dedezulaa isimli [RM] klanı oyuncusuna attım.
Mesajda herhangi bir hakaret olmamasına rağmen kendisi de beni şikayet etmiş, sağ olsun hesabımın kapatılmasını sağlamıştı.

Bugüne kadar kimseye ne bir hakaret ne bir saygısızlık ettim. Üslubuma hep çok özen gösterdim. Kimseden bu durumla ilgili bir uyarı, şikayet veya ceza da almadım. Bu konuda sicilim de temiz ama hesabımın kalıcı olarak kapatılmasına karar verilmişti.
Duruma itiraz ettim, klanlar takımı tekrar değerlendirmede bulunarak cezayı kaldırdı, hak yerini buldu.

Neden böyle bir mesaj attım onu da merak edenler olabilir:
Bahsettiğim arkadaşın VUSLAT klanı oyuncusu iken benim bölgemden köy aldığını gördüm. Ben de onu bölgeden çıkarmak için köylerine mis ve kami çıktım.
1 köyünü aldım, diğer köyünü enesberk benim adamım dediği için ricası üzerine saldırıları ziyaret ettirmek suretiyle kendisine bıraktım.
Ama sonrasında arkadaş [RM]'ye geçtikten sonra aslan kesildi, ileri geri konuşmaya başladı. İlk olarak aldığım köyü geri istedi. Vermeyince de beni tahrik etmek için kendi köylerinin yanındaki barbarlad dururken, benim köylerimin ortasındaki köyleri rezerveledi. Ben onları aldım diye de gidip beni klan yöneticimize şikayet etmiş.
Ben de bu durumu yöneticimize açıklarken, kendisine yazacağım mesajı kazayla ona atmışım. Sonrasında da durum malum.

--------------------------------------------------------

Özet olarak, hepimiz oyuna emek veriyoruz, kuralına göre oynamaya çalışıyoruz,dost/düşman olabiliriz ama herkes üslubuna dikkat ederse(dost/düşman) bunun bir oyun olduğunu unutmazsa ve birbirimizin arkasından iş çevirmezsek hepimizin daha keyif aldığı bir platform olur. Bir oyun için bunların aksi yönde hareket etmeye değmez.

Belki başkaları onun adına utanır diye böyle bir açıklama yapmak istedim. Ancak böylelikle belki bu tarz oyuncuların davranışlarını değiştirebiliriz.

Sevgiler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.