Şanslı Herif

• Konuyu başlatan DeletedUser64249
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Şimdi bunu niye kadın erkek ayrışmasına ve eşitsizliğine bağladınız pek anlam veremedim açıkcası. Dünya kapanırken de Şövalyeler diye bildiri yayınlıyor sanırım oyun. yani tarihi bir oyun oynadığınızı düşünecek olursanız bunu pek kafaya takmamanız gerekir diye düşünüyorum. Baktığınız zaman bu tarz çoğu oyunda erkek hegemonyası yüksek.Bunun önüne geçmek biraz zor her ne kadar eşitiz desek de hele ki Türkiye de bu eşitliğin var olduğuna inanmak zor yobaz bir toplum da yaşıyoruz ve kadınlar her daim ötekileştiriliyor. Burada ki problem de sanırım ingilizceden Türkçe'ye çevire de bu sonuç çıkıyor başarının adı da bu yüzden "ŞANSLI HERİF" olabilir. Bu terimin yerine koyulabilecek 2 cinsiyeti de kapsayan fikirleriniz varsa belki bir düzeltme uygulanabilir çokta takılmamak lazım bence.

myw**

Dük
isterlerse şanslı kadın yapsınlar cok önemli değil ben hiç o yazıları bile okumuyorum köyü aldımmı almadımmı asıl konu o ama millet okuyor demekki

DeletedUser60347

Ziyaretçi
birçok sorunun kaynağına inmekte yarar olduğu için asıl sıkıntı yaratanı kavramanızı istedim. şövalye unisex bir terim ve her iki cinsi de kapsayan bir unvan olduğunu hatırlıyorum.

"orta çağ'ı konu edinen bir oyunda, güçlü olanların genellikle erkekler olduğu için ve de kadınların fiziksel başaracağı husus çok az olduğu için, başarıları da ona göre uydurmuşlar. siz merak etmeyin bizim gözümüzde her zaman değerlisiniz. o canınızı sıkan başarıyı da öneriler bölümünde, modların başını ağrıtarak, güncellemelerini sağlamaya önayak olmaya çalışırız :p" diyerek bu konuyu tatlıya bağlayabilirsiniz; ama siz eşitlik anlamında oturmamış bir sistemde sürekli haksızlığa uğrayan bir cinse "zaten toplumumuz öyle" tarzında cümleler kurarsanız, bu daha da üzer sayın forumcular.

bir de bu öneri, karşı tarafı da keyiflendirecek biçimde olabildiğince geyik yapılacak bir konuydu aslında. çünkü ben bu oyunda kadın cinsine dair eşitsizlik yaratıldığını hiç görmedim. olabildiğince anlayışlı ve uyum sürecini atlatmaya yardımcı olunuyor. kadınların olduğu klanlarda argo ve kabaca tabirler minimize ediliyor ve daha bir sürü çiçekler, böcekler...

her neyse kapanışı yapıyorum artık, başınızı daha fazla şişirmeyeceğim.

hepimiz bu oyunu kafa dağıtmak için oynuyoruz; kah kaçış noktamız olarak kah sadece eğlence amacı güderek. hep beraber tadını çıkararak oynamalıyız! iyi forumlar.

DeletedUser63757

Ziyaretçi
öneri her ne kadar ufak ve tatlı bir yakınma olarak görünse de, aslında üstünde durulması gerekilen bir sorun. bakış açısının anlaşılmasına yardımcı olmak açısından, çok fazla değil sadece 18 dakikalık bir video. podcast niyetine dinlemenizi öneriyorum. iyi forumlar.

Türkçeyi konuşma biçimini geçtim "göster oğlum amcalara pipini" kalıbını metafor olarak kullandığını görünce kapattım .Ayrıca birçok cinsiyetçi söylemi var.Bunun mücadelesi böyle verilmez kanımca .

DeletedUser64287

Ziyaretçi
Şanslı Herife laf edip de Bahtsız Bedeviyi es geçiyorsunuz :D
Bedevi deyince de erkek canlanıyor gözümüzde google amcaya sorun bakın bahtsız bedevi diye 1 tane kadın resmi çıkmıyor hep bunun gibi amcalar çıkıyor :D

69dJ09.jpg

DeletedUser

Ziyaretçi
isterlerse şanslı kadın yapsınlar cok önemli değil ben hiç o yazıları bile okumuyorum köyü aldımmı almadımmı asıl konu o ama millet okuyor demekki

Sen takılmıyor olabilirsin ama eğer o başarının adı şanslı kadın olsaydı emin ol burada onlarca konu açılırdı ve onlarca şikayet gelirdi oyuna. Profilimde şanslı kadın yazıyor diye. Eşitlik ve adalet bunlar birey için kavraması zor kavramlardır. Kendi adınıza değil tüzel olarak düşünmeniz gerekir anlamak için.

FARAZA

Markiz
hocam şimdi bi soru soracam internette görmüştüm alıma takıldı
malumunuz üzere kıyamet akşam ezanından sonra kopacak diye bir malumat var şimdi burada akşam ezanı okunurken arabistanda daha farklı bır saaat oluyor bunun olayı nedir ?

DeletedUser63757

Ziyaretçi
hocam şimdi bi soru soracam internette görmüştüm alıma takıldı
malumunuz üzere kıyamet akşam ezanından sonra kopacak diye bir malumat var şimdi burada akşam ezanı okunurken arabistanda daha farklı bır saaat oluyor bunun olayı nedir ?

şimdi düşün bir patlama başlıyor japonyadan yavaş yavaş tüm dünyayı kaplıyor yani güneşin battığı yer mefta . böylece heryerde akşam vakti kıyamet

Durum
Konu yanıtlara kapalı.