Şans tam olarak ne

• Konuyu başlatan DeletedUser72279
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Şans tamamen şans mı yoksa etkileyen faktör var mı (bayrak dışında)
Grı saldırı bayrağı mı yoksa koyu mavi şans bayrağı mı

uyznlar

Ağır Atlı
ben hiç şans bayrağı takmıyorum hep saldırı takıyorum :D belki casus raporu görürsem ucu ucuna şans etki edecek kadar kafa kafaya kesim olursa basabilirim

Mr.Badger

Yasaklı
Şans tamamen şans. Ama bu oyunda ki en büyük tartışma şans mı saldırı bayrağı mı tartışması bence.

Durumsal bir olay.

X bir köye saldırı ordusu ile mis attın ve köyde ki savunmayı biliyorsun. -10a kadar şans gelirse sorunsuz kesersin ve misin ölmez ama -11 şans gelirse misin ölür. Böyle bir durumda şans bayrağı takarım. Garanti olur. Unutulmaması gereken şans bayrağı negatifte etkiler yani sıfıra yaklaştırır. +10 şansıda sıfırlayabilir. Onun dışında tüm durumlar için saldırı ve nüfus bayrağı döne döne kullanılır.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Şans tamamen şans. Ama bu oyunda ki en büyük tartışma şans mı saldırı bayrağı mı tartışması bence.

Durumsal bir olay.

X bir köye saldırı ordusu ile mis attın ve köyde ki savunmayı biliyorsun. -10a kadar şans gelirse sorunsuz kesersin ve misin ölmez ama -11 şans gelirse misin ölür. Böyle bir durumda şans bayrağı takarım. Garanti olur. Unutulmaması gereken şans bayrağı negatifte etkiler yani sıfıra yaklaştırır. +10 şansıda sıfırlayabilir. Onun dışında tüm durumlar için saldırı ve nüfus bayrağı döne döne kullanılır.
Şans diyecektin sonuncuda galiba teşekkür ederim ben hep arada kalıyorum ama hep saldırıdan yana kullandım artın şans bayrağı demeyeceğim

Dr. Stone

Favori Forumcu
şans faktörü o anki kodun rastgele seçmesi :D
-25.0000 ile +25.0000 arası seçmesi
şans bayrağı ise
bunu
-5.0000 ile +5.0000a düşürebiliyor (+20 şans bayrağı varsa tabi :) )

Tibelda

Emekli Görevli
Modum açıklama yaptınız iyi hoş :D
Güç yazıyor mis güçlendirici başınca artacak dimi :p

Misyoner eşyasının şans ile bir alakası yok. Misyonere etki ediyor. Şans faktörü ile ilgili yıllar önce çeşitli derin hesaplamalar içeren konular görüyorduk. Günümüzde bilinen en net bilgi "şans bayrağıdır" geri kalan varsayımlar tamamen "köy efsanesidir." :)