Şövalye Silahları hakkındaki düşünceleriniz!

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Uyry*

Baltacı
Türkiye gibi ileri gitmek yerine geriye gitme meraklısı doluymuş oyun
Emirhan, hep kendini düşünme. Sen 100k pre yakıyor olabilirsin, tonla siyah bayrağın da olabilir ama bu oyunda pre gücü az olan, bayrak etkisi çok çok az olan oyuncular da var. Misal nostra karşısında 100 kişilik ortalama bir klan, ellerindeki fenerleri aktif şekilde kullanırsa kısıtlı bir savunma başarısı gösterebilir. Ama fener olmadığını düşünürsek, savunma başarıları en fazla tek op olur, ikinci opta dünyaya bye bye derler.

Eskiden pre gücü bu denli yüksek değildi, fener savunması büyük adaletsizlik yaratıyordu ama şimdiyi düşünürsek pre gücünü dengeleyebilecek tek savunma fener savunması oluyor. Bu da aslında geçmişte fenerin adaletsizliğini nasıl engelledilerse, şimdinin pre gücünü de bir nebze olsun engellemek olur ki bu da oyunu geriye götürmez, aksine ileriye taşır.

Uyry*

Baltacı
Ayrıca; fener küçük ekiplere de çıkıyor, büyük ekiplere de ama buradaki fark, küçük ekipler zaten büyük ekiplere saldıramıyor, genel olarak savunmak zorunda kalıyor. Bu nedenle fener demek, küçük ekiplere de buyurun size de kısmi bi’ şans demek.

Deleted User - 5547793

Ziyaretçi
Emirhan, hep kendini düşünme. Sen 100k pre yakıyor olabilirsin, tonla siyah bayrağın da olabilir ama bu oyunda pre gücü az olan, bayrak etkisi çok çok az olan oyuncular da var. Misal nostra karşısında 100 kişilik ortalama bir klan, ellerindeki fenerleri aktif şekilde kullanırsa kısıtlı bir savunma başarısı gösterebilir. Ama fener olmadığını düşünürsek, savunma başarıları en fazla tek op olur, ikinci opta dünyaya bye bye derler.

Eskiden pre gücü bu denli yüksek değildi, fener savunması büyük adaletsizlik yaratıyordu ama şimdiyi düşünürsek pre gücünü dengeleyebilecek tek savunma fener savunması oluyor. Bu da aslında geçmişte fenerin adaletsizliğini nasıl engelledilerse, şimdinin pre gücünü de bir nebze olsun engellemek olur ki bu da oyunu geriye götürmez, aksine ileriye taşır.

Kendimi düşünmelik bir durum yok, oyun presiz oynanırken de bu kadar oynuyordum şimdi buraya döndü bu şekilde oynuyorum. Yani preli veya presiz her şartında bu oyunu iyi oynadım. Burada eleştirim fener tarzı silahlara değil. Yenilikçi olmak yerine geriye dönüp aynı şeyleri tekrar etmeye. Öncelikle oyunun pre gücünü dengelemek gibi bir kıstası olamaz sonuç olarak insanlar daha önde olabilmek için premium harcıyor. Harcadığım pre beni öne geçirmeyecekse haritada oyundan bi haber bir adam sırf fener buldu diye senelerce içimizde kalacaksa bu saçmalığa karşı olmak en doğal hakkım. Oyuna dengeyi bir şeylerin ayarını bozarak getiremezsin. Getiriyorsan o silahı görmezden gelecek bir etki de eklemen gerekiyor tıp ki şu an olan şövalye sistemi gibi. Saldırı ve savunma ikisi de dengeli mantıklı kullanırsan savunmacı her zaman daha avantajlı :)

CITY OF ANGELS

Mızrakçı
Bence gereksiz bir konu
bu özellikleri kaldırırken kimselere sormadınız zaten vardı
kaldırmanızdaki amaç neydi ilk onu bir açıklayın
yıllar sonrada oyuna yeni bir özellik ekliyormuş gibi yapalım mı yapmayalım mı ? olsun mu olmasın mı ? diye anketi açıyorsunuz :)

valla değerli dostum , eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı
eski yedek parçaları kakalıyorsunuz sanki
oyun a bir yenilik katın artık
ankete verdiğim cevap hayır protesto amaçlı :)

Se7eN

Okçu

Başkan o istediğin şövalye sisteminde de pre ile yine işler kolaylaşacaktır. Şimdiden yazayım da aksi olursa beni alıntılarsın. :)

Yani;

Pre gücü = Herşey.

Lord ultimate

Kılıç Ustası
Kendimi düşünmelik bir durum yok, oyun presiz oynanırken de bu kadar oynuyordum şimdi buraya döndü bu şekilde oynuyorum. Yani preli veya presiz her şartında bu oyunu iyi oynadım. Burada eleştirim fener tarzı silahlara değil. Yenilikçi olmak yerine geriye dönüp aynı şeyleri tekrar etmeye. Öncelikle oyunun pre gücünü dengelemek gibi bir kıstası olamaz sonuç olarak insanlar daha önde olabilmek için premium harcıyor. Harcadığım pre beni öne geçirmeyecekse haritada oyundan bi haber bir adam sırf fener buldu diye senelerce içimizde kalacaksa bu saçmalığa karşı olmak en doğal hakkım. Oyuna dengeyi bir şeylerin ayarını bozarak getiremezsin. Getiriyorsan o silahı görmezden gelecek bir etki de eklemen gerekiyor tıp ki şu an olan şövalye sistemi gibi. Saldırı ve savunma ikisi de dengeli mantıklı kullanırsan savunmacı her zaman daha avantajlı :)
farklı oyunlarda buna çözüm olarak sundukları bir sistemleri var aslında. Burada clasik var ama bunu ust versiyonu olabilir.

beli aralıklarla da kisitli pre kulanimi ile dengeli dunyalar açılabilir.

örnek hızlı bir dünyada etkinlikleri iptal ederek altın basımızdaki hızı düşürüp günlük bonuslara iptal ederek oyuncularda arası rekabeti daha çok guclendirilebilir. clasik bir tik ust versiyonu

tabi her dünyada degil böylece secim sansi daha çok olur

Tibelda

Emekli Görevli
Bence gereksiz bir konu
bu özellikleri kaldırırken kimselere sormadınız zaten vardı
kaldırmanızdaki amaç neydi ilk onu bir açıklayın

yıllar sonrada oyuna yeni bir özellik ekliyormuş gibi yapalım mı yapmayalım mı ? olsun mu olmasın mı ? diye anketi açıyorsunuz :)

valla değerli dostum , eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı
eski yedek parçaları kakalıyorsunuz sanki
oyun a bir yenilik katın artık
ankete verdiğim cevap hayır protesto amaçlı :)

Bu özellik global çapta oyuncuların talebi üzerine kaldırıldı. Fenerin çok güçlü olması, tek şövalye üretiliyor olması, oyun boyu sürdürülebilir kullanım imkanı sağlamadığı için yeni bir şövalye sistemine geçildi. Mevcut sistemin dengeli ve iyi olduğu aşikar, alternatif ne olabilir diye soruluyor. Ezbere konuşmak yerine bununla ilgili fikir üretebilirsiniz. Sormadınız diyorsunuz ya bakın sorduk buyrun cevaplayın. :)

CITY OF ANGELS

Mızrakçı
:)
çok açıklayıcı buldum

ezbere konuşmam global talepleri biz göremediğimiz için olabilirmi acaba
yinede HAYIR :)

Tibelda

Emekli Görevli
çok açıklayıcı buldum

ezbere konuşmam global talepleri biz göremediğimiz için olabilirmi acaba
yinede HAYIR :)

Bilgisi olmadığı konuda fikir üreten birine nasıl yardımcı olabiliriz? Sitem etmek işin en kolayı değil mi? Önceki yazımın sonunda dediğim gibi geçmişte bu fırsata sahip olamamış olabilirsiniz. Bugün bu fırsata sahipsiniz. Şimdi düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. :)

CITY OF ANGELS

Mızrakçı
Pes etmedim daha
bizlerin bilgi alabileceği yer burası yani forum,
az önce bana açıklamasını yaptığınız konunun geçmiş yıllarda burada bilgilendirilmesi ile alakalı
mesaj yada mesajları alıntılayın
bende bilgisiz olduğumu burada herkesin önünde kabul edeceğim :)

shaua

Acemi
Şövalye eşyaları geri gelecekse tamamen revizyona uğrayarak gelmeleri gerekir. Şans faktörü minimuma indirilmeli. Hele fener saçmalığını direkt kafadan silin o kadar söylüyorum hangi akla hizmet öyle bir eşya vardı belli değil zaten.

kraljohn1830

Acemi
fener geri gelse de küçük ekiplerin de dünyaya tutunma şansı artsa eski sistem kullanışsız olan eşyalar revize edilerek geri getirilebilir.

*Angel of Death*

Kılıç Ustası
yeniler bilmez alethianın fenerini halidin dürbününü falan, oyuna tekrar gelirse şaşıracaklarına eminim. özellikle mancınıkların değeri artacak sınırda stratejik köyler yapılabilir.

ZuzuX

Kılıç Ustası
Belki eskiler güzeldi belki de eskiden güzeldi. Eski özellikleri bilmediğimden oyunun dinamiklerini nasıl etkiler bilmiyorum lakin herhangi bir oyunda eski tadı almanın eski özellikleri getirerek mümkün olacağını hiç sanmıyorum. Yeni özelliklerin her zaman daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum (w69 her ne kadar özelliklerin daha iyi açıklanması gerekse de veya w71). Bir de genel olarak özellikler dışında oyuncu destek ekibinin ve sisteminin geliştirilmesi oyuna daha fazla katkısı olur büyük ihtimalle. Gereksiz fazla açılan ticketlar, muallakta olan durumlar ve ban sistemleri, sayısal olarak yetersiz destek ekibi, premium sorunları vesaire. Özellikle oyunun gelişmesi için oyun ekibinin özellikleri daha açık ve anlaşılır açıklaması şart (w69a klanların girememesi açıklanabilirdi veya w71de kesin olarak klan kilitlenme tarihi verilebilirdi).

İnanın yönetim ekibinin verdiği emeği, oyunu değiştirme çabasını görüyoruz. Lakin ne yaparsak daha iyi olabilir diye düşünülünce, eski özellikler yerine sistemin geliştirilmesi daha uygun olur diye düşünüyorum.

Bir de almanlara söyleyin az reklam versinler dhdhd. Yeni genç kuşak yetiştirelim yahu herkes yaşını başını aldı

Genel bir öneri gibi oldu kusura bakmayın kolay gelsin

TaPaTaS

Baltacı
Küçük ekiplerin oyuna tutunma şansı güzel bir diplomasi ve aktiflikle de olabiliyor zaten. Fener ile birlikte bu ekiplerin dünya kapatma şansı oluşmuyor. Zaten kapatma şansı olmayan, sabahtan akşama kadar savunma yapıp mis arası atmaya çalışan, zaman kavramı ölmüş, aldığı saldırılarla bitkisel hayata girmiş adamları maksat 1 ay daha fazla savunsunlar gibi bana göre saçma bir düşünce ile oyunun ayarlarını değiştiren bir Aletheianın fenerini oyuna tekrar getirme çabaları yanlış.

15 tane alt klanı, 1500 oyuncusu olan bir aile-aşiret klanı ile 100 oyuncusu olan küçük bir klanın fenerli dünyada ki dengesizliğini de bir düşünün isterseniz. Fenersiz bir dünyada küçük ekibin büyükten köy alma şansı bile varken, fener ile beraber bu şansı da öldürmüş olursunuz. Küçük olan ekibe sen sadece savun demekten başka birşey değil. Sadece savunan ekipleri de biliyosunuz zaten psikiyatriye görünmedikleri taktirde ağır travma bozuklukları yaşayabiliyorlar.

Eski şövalye sistemi gelecekse, aşiret klanlarını göz önünde bulundurarak eşyaların oran-orantısını kimseye bir üstünlük sağlamayacak biçimde ayarlayıp oyuna tekrar dahil edebilirler. Haricinde şuan ki şövalye sistemi zaten gayet güzel, değiştirilmesini tavsiye etmiyorum..

Thor Odinson

Mızrakçı
Şu anki aktif şovalye sisteminde birimler için ekstra saldırı ve savunma etkilerinin gelebileceğini düşünmüyorum. Zaten yeterince alternatifler var. Oyunun hızını arttırabilmek için kilise alanı gibi şovalyelerinde alanı olup bu alan seviyeyle birlikte arttırılabilir. Ve bu alandaki köylere ekstra özellikler verilebilir bu kitaplada olabir seviyeylede ( + hammade ( mevcut şovalyenin olduğu köyde ki hammadeyi arttıran sistem yerine alandaki tüm köylere etki edecek şekilde revize edilebilir.) + inşaat gücü , birim toplama hızı vs vs ...) şovalye operasyona gittiği zaman bu etkiler ortadan kalkabilir. Bu sistem hem oyuncuların gelişimini hızlandırır hemde oyuncuların strateji geliştirmesine katkı verebilir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.