İLK 3 (Röportaj) v2

• Konuyu başlatan DeletedUser68297
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Herkese merhaba ;

İlk röportaj başlığında önerilen isimlerden faruk2829 başta olmak üzere 56. dünyanın ilk 3 sıralamasında bulunan değerli arkadaşlar ile çalışmamızı tamamladık. Kendilerine kırmayıp destek verdikleri için teşekkür ederim.. :)

1- Bu oyuna ilk kez başlamanıza sebep olan şey nedir ? ( Oyuna başlama hikayeniz )

Ordinaryus41.. :
Klansavasları döneminden bir dostumun Raidcall sohbet odasında oyun toplantısına denk gelip sohbetinden etkilenmem ile başladı.

müktedir r : İnternet üzerinden oynanabilecek oyunlara bakıyordum o zamanlar orta okuldaydım (10-12 yıl öncesi sanırım) nereden nasıl oldu bilmiyorum ama bir şekilde burayı da bulmuşum işte sonrasında 2-3 yıl internetsiz bir dönemim oldu şöyle bir oyun vardı bi bakayım diyerek geldiğimde de Alarm klanıyla tanıştım.

faruk2829 : eskı klanlar zamanında baska ulkede bır arkadasım oynuyordu .Onun yuzunden bulaştım bu oyuna.

2- Oynamaktan en çok keyif aldığınız dünya hangisidir neden ?

Ordinaryus41.. :
Bircok dünya kapatmıs yada kapama sürecinde yer almış ekiplerle bulunmama rağmen Dünya 47'den cok keyif aldığımı söyleyebilirim.Dünyada bulunan tüm klanlara karşı,inançla savaşmak çok keyif vericiydi.

müktedir r : w25, oyunu öğrenip pekiştirdiğim dünya kendisi, hesabım neredeyse tamamen eşkiya sınırındaydı şövalye-eşya sistemi vardı o zamanlar. Saldırı geliyor diyince bazen sadece bir tane fenerli şövalye gelirdi ama fazlasıyla yeterdi ve o kırmızı haritada her şey güllük gülistanlıkmış gibi takılan klanın bir parçası olmak hoştu.

faruk2829 :
Eskı klanlar daha keyıflıydı

3- Oynamaktan en çok keyif aldığınız klan hangisidir neden ?

Ordinaryus41.. : No Panic
kesinlikle.Güven veren samimiyet ve doğru kişilerden oluşan yapısı.

müktedir r : Alarm klanları haricinde başka bir klanda oynamadım maalesef.

faruk2829 : 1 ay oncesıne kadar CİN klanıydı.cok fazla savas oluyor ve cok fazla onlıne oyuncusu vardı,

4- Savaşmaktan en çok keyif aldığınız rakibiniz oyuncu / klan kimdir ve neden ?

Ordinaryus41.. : No Panic'e
karşı savaşmış olmam ile kesişti yollarımız. Otto war savaşmaktan keyif aldıgım ve örnek aldıgım birisidir.Saygılarımı iletirim.

müktedir r : C5 UDW klanındaki Laz hoca
ve ekibi sanırım (buradan selam olsun onlara), köy vermicem-köy alıcam davasına uyanıp gidemediğim sınavım olmuştu. Uzun soluklu bir savaş olmasa da karşılıklı olarak pasif savaşma durumuna hiç geçmemiştik tabiri caizse o taciz durumu karşılıklı olarak sürekli yinelenmeye çalışıyordu.

faruk2829 :HUCUM klanıyla savasmak zevklı olmustu.oyuncu yok acıkcası

5- Sıralama da bulunmanızı sağlayan gelişiminiz ile ilgili ipucu ve yaptığınız doğru şeylerle ilgili tavsiyeler verebilir misiniz ?

Ordinaryus41.. :
Bu dünya nezdinde premium kullanımı ve günlük ödüller ve etkinliklerde verilen hammadde paketlerinin doğru planlama ile akademi de altın basmak sıralamada olmam da etkili oldu diyebilirim.Oyuncu arkadaslarıma da tavsiye ederim.

müktedir r : Doğru kaynak kullanımı, ana binayı sürekli faal tutup mis ve ordu yatırmamak, bir kaç ince hesapla birlikte ilgi ve alakayı sürekli ilk günkü gibi korumak sanırım.

faruk2829 : herkesın bıldıgı seyler

6- Başarınızın sebebi Premium etkisi mi ? yağma / temizlik (aktiflik) mi ?

Ordinaryus41.. :
Premium ile beraber oyun içi iletişim çok önemli.

müktedir r : Aktiflik ve o sıçrama sırasında işlerin rast gitmesiyle köy beklemek yerine arayışı sürdürmek bence.

faruk2829 : Bu klanlarda bır yere kadar premıum .paketler .oyun bılgısı .eskı klanlarda sıralamaya cok gırdım orada sadece oyun bılgısı .tek basına degıl klanca oyun bılgısı

7- Oyunu oynarken yapmaktan en çok keyif aldığınız şey nedir ? (yağma,temizlik,kesim, köy almak vs.)

Ordinaryus41.. :
Bakıcı oldugum hesapta köy alıp vermek tüm gün bunu sürdürüp sonunda karsı oyuncuyu yıldırmak takdirini kazanmak güzel bir his.

müktedir r : Vakti zamanında gelip gidip yağma yapmayı seviyordum ama şu an yağma konusu eskisi gibi değil. Bulunduğum klanın ya da savaştığımız klanın op girişinde olan o "işler ne kadar yolunda gidecek acaba" curcunasını izlemeyi seviyorum.

faruk2829 : Tabi ki köy almak.

8- Oyuncu olarak bu güne dek başınıza gelen en ilginç olay nedir ?

Ordinaryus41.. :
Global ban ile sonuçlanmasına ragmen Akademi de altın bastıkca depomun dolması ilk sırayı almaya yetiyor.

müktedir r : İstenilen tarzda bir cevap mı bilmiyorum ama 50. dünyaya girdiğimizde bir gün kurucu yetkim olduğunu fark ettim ben bu yetkinin bana yanlışlıkla verildiğini sanıyor gizli gizli yönetim forumunu falan okuyordum sonra bi abimiz davet+yetki isteyince olay açıklığa kavuştu. Arada bi üye kısmına girip olay fark edilip yetkim alınmış mı acaba diye kontrol ediyordum. :D

faruk2829 : hesabımın calınması

9- Klanlar ekibi içerisinde en sevdiğiniz yetkili kimdir neden ?

Ordinaryus41.. :
Yetkili olarak Unss Bir klan baskanından fazlası diyebilirim.Sevgi olarak da Sessizask yeri başka ;)

müktedir r : Kafadansakat, kendisi süper kahraman gibi gözünüzü bir anlığına ayırdığınızda ortalıktan kaybolabilirken bir anlığına geri geldiğinde de sanki hep oradaymış edasıyla bir şeylere koşturabilme kabiliyetinde :)

faruk2829 : alarm klanında kerberos .

10- Klanlar oyuncularına söylemek / tavsiye etmek istedikleriniz nelerdir (serbest alan)

Ordinaryus41.. :
Hangi dünyada olursanız olun bu bir oyun bir klan kazanıcak.Saygımızı asla kaybetmeyelim unutmayalım ki taş yerinde ağırdır.Herkese selam ederim.

müktedir r : Bunun bir oyun olduğunun ve bu oyunun bir dünyayla sınırlı kalmayacağının bilincinde olarak eylemlere ve söylemlere dikkat edilmesini istemekteyim. Buraya canımızı sıkmaya gelmiyoruz sonuçta ve en değerli şey olan zamanımızı harcıyoruz bazı şeyler gözümüzü kör etmesin.

faruk2829 : hılesız multısız bır oynanmasını tavsıye ederım .dıger sekılde dunyanın tadı kacıyor.

Deleted User - 5547864

Ziyaretçi
ilker abimin adı yazmasaydı orda yine bilirdim onun olduğunu :D karakteri mesajlarına da yansiyor :D

faruk abide beni oyalama sinser daha çok köy alcam dermis gibi ayrıntıya girmeden kısa kisa cevaplar vermiş :D

müktedir r furkan da her zaman ki gibi boş yapmış, bişey bildiği yok oyun bilgisi 0 barbarcinin teki kendisi, bu oyunda barbar diye bişey olmasa kendisi 1 tane köy alamaz :D

DeletedUser70265

Ziyaretçi
ilker abimin adı yazmasaydı orda yine bilirdim onun olduğunu :D karakteri mesajlarına da yansiyor :D

faruk abide beni oyalama sinser daha çok köy alcam dermis gibi ayrıntıya girmeden kısa kisa cevaplar vermiş :D

müktedir r furkan da her zaman ki gibi boş yapmış, bişey bildiği yok oyun bilgisi 0 barbarcinin teki kendisi, bu oyunda barbar diye bişey olmasa kendisi 1 tane köy alamaz :D

Bide başarı sebebinize utanmadan ‘aktiflik’ demiş knk :D

DeletedUser70265

Ziyaretçi
gelişim gelişim gelişim diye bir başlık vardı bu forumda bi ara. bizimki de barbar barbar barbar diye bir başlık açıp bu konunun inceliklerini paylaşmalı derhal.

Bana bi ara anlatmıştı inceliğini işin , dinlerken bile yorulmuştum sus dedim sonra :D ama aktiflikten gelmişmiş bu noktalara bak bak

DeletedUser57954

Ziyaretçi
5- Sıralama da bulunmanızı sağlayan gelişiminiz ile ilgili ipucu ve yaptığınız doğru şeylerle ilgili tavsiyeler verebilir misiniz ?

müktedir r :
Doğru kaynak kullanımı, ana binayı sürekli faal tutup mis ve ordu yatırmamak, bir kaç ince hesapla birlikte ilgi ve alakayı sürekli ilk günkü gibi korumak sanırım.

ben bu cevabı niye barbar toplamak diye okudum?