REST raporlar

T0qi

Baltacı
Velet sen kimsin, benim o tarz birşeyler yaptığımı ispatlasana böyle boş konuşma, öğretirim tabi istanbuldaysan gel yanıma, acizliği de öğretiriz, nasıl oynadığımızı da..

uuu :D düzgün oyun tarih olmuş sanırım clasic acıldıktan sonra :D herkes kendine dürüst bu oyunda :DDDDD

**aNoLifeq**

Yasaklı
uuu :D düzgün oyun tarih olmuş sanırım clasic acıldıktan sonra :D herkes kendine dürüst bu oyunda :DDDDD

Dümenci sen hiç konuşma bence.. Senin ne olduğunu herkes biliyor. Sen git bulunduğun klandakilere mesaj atıp sonra rakibin raidlerinde online mi değil mi bilgi ver ;) utanmadan alıntı yapıyorsun mesajımı...

T0qi

Baltacı
haklısın sana o degeri vermeye gerek yok :D milletin anasına bacısına sövüyonuz sonra biz hileyle oynayınca sucluyorsunuz :D önce saygılı olmayı ögren büyüklerine karsı sonra oyun oynarsın hadi git parkta salıncakta sallan bu oyun sana göre degil

DeletedUser41180

Ziyaretçi
Eskiden biz de herkese laf atar ego kasardık (Biraz da post kasardık). Şimdi bakınca komik geliyor be şu laf atmalar. Yok yerimiz istanbul bekleriz falanlar :D O kadar laf atardım ama bu oyunu 14 yaşımda oynadığım zaman bile bu cümleleri kurmadım.

Edebinizle oyununuzu oynayın, oyunun kurallarında mütlük bozmak günahtır diye bir ibare yok. Küfürleşme olmasaydı WoW klanından birisinin tipini beğenmemek de mütlük bozma sebebi olabilirdi. Ya da klan sorumlumuz canım sıkıldı gençler savaşalım da diyebilirdi. Kim ne diyebilir ve bu tarz bir kararı eleştirebilir ki?

WoW klanından bazı oyuncular gelmişler yok işte sahte müt klan hepinizi yere sericem tarzında yazılar yazmışlar. Başka bir tanesi köyü gitmeden önce mesaj atıyor AKLINI ALICAM SENIN AKLINIII diye. Ne bu hırs :D

**aNoLifeq**

Yasaklı
@togitoo ne olursun değer ver bana, üzüyorsun :D biraz yüzün olsun ;)

@Saeros düzgün bir şekilde yazsın, düzgün bir şekilde cevabını vereyim. Bulunduğunuz klandaki arkadaşlar yazdıklarında da keşke aynı bakış açısıyla yaklaşsaydınız ;)

**Küvet**

Yasaklı
o yaşanan olayı bilen biliyor. aynısı sizin başınıza gelseydi o günden itibaren bas bas bağırırdınız burada. gözümde beş para ediyo olsaydın ciddiye alır gelirdim yanına da yok işte sıfırsın

**aNoLifeq**

Yasaklı
o yaşanan olayı bilen biliyor. aynısı sizin başınıza gelseydi o günden itibaren bas bas bağırırdınız burada. gözümde beş para ediyo olsaydın ciddiye alır gelirdim yanına da yok işte sıfırsın

Haha Velet’e bak sen kimsin onu anlamadım, gözünde değerim yokmuş. Ben sen değilim ağlayacağım, Allah’ını seversen ciddiye alıp gelsene :D

**Küvet**

Yasaklı
asşdkfjaspldggjksdşlfgkmsdşflg hadi işine bak. velet dediğin bi bakarsın elini doldurur yollar evine kalırsın öyle. adam gibi karakterli oyun oynadığın, 'kaypaklık' ile işin olmadığı zaman seni ciddiye alırım

**aNoLifeq**

Yasaklı
Ne yapmışım da böyle karalama kampanyası içerisine girdiniz :) çok mu canınız yandı, son haykırışların mı?

İçinde birazcık erkeklik namına birşeyler kaldıysa o dediğini yap, boş muhabbet yapma ;)

**Küvet**

Yasaklı
neyini karalıyım ben senin sen kimsin? yapılan ortada bilen biliyor. kendine yakıştırıp yapmışsın bana ne? benim derdim her türlü 'kaypaklık' ile iç içe olup, burada gelip geniş geniş yazman. bak işine

DeletedUser67587

Ziyaretçi
Şu opu benim köy gitmeden önce yapsak olmaz mıydı sanki. Gerçi ben bıraktım diye beni fazla iplemediniz gençler :) Benim raporlar niye yok bu savaşı ben başlattım. Benim kestiğim adamlara rahatça op yapmışsınız.

REST klanının oyuncuları bireysel olarak şuan worlddeki en iyi oyuncular fakat organizasyon sıfır. Benim bırakma sebebimde buydu. Batuyu koymuşsunuz yönetime, ne anlar batu yönetmekten. İyi oyuncudur kendisi fakat yanlış tercihti.
Tekel klanları çok organize bir ekip. Kendileriyle sürekli iletişim halindeydim. Gecenin 4-5'inde bile ayaktalar. Fakat sayıca Rest'ten az durumdalar.
Sonuç olarak REST klanı TEKEL klanlarını rahatça geçecektir fakat REST bu dünyayı kapatamaz. Çok kötü organize oluyorlar.
Ayrıca TEKEL ekibini de tebrik ediyorum. Çok arkadaşımızı sildiler klasikten. Tekel küçük ekip 150 kişi 4-5 tekel oyuncusuna girip rapor koymayın buraya. Diğer büyük klanlarla olan savaşınızı görelim bakalım. 30 kişilik klan sınırlaması olan dünyada 10 tane ayrı ayrı klan kurup 1-2 klanlı küçük ekiplere operasyon yapıp zevk mi alıyorsunuz ben anlamıyorum.

DeletedUser67601

Ziyaretçi
Henüz konuşmak için çok erken, Hatta henüz savaş bile yapılmış sayılmaz. En Fazla kesim yapan klanın 200 k kesim yapamadığı, En fazla köyü olan klanın 60 tane köyü olduğu bir zaman düşünülürse Konuşmaların hepsi erken. Baştan sona yorumları okudum da ifadelerde saygısız bir tutum, gereksiz tehditler,can sıkıcı kelimeler dile getirilmiş. sonuç itibari ile herkes kendisine yakışanı yapar. Bakıldığı zaman bir çoğumuz en az 3-4 yıldır benim gibi fosiller de 13 yılı aşkın süredir bu oyunu oynuyoruz. Birçok savaştığım oyuncu ile başka bir serverda aynı ekipte de oynadık veya aynı ekipte oynadığımız isimler ile bir sonraki serverda rakip saflarda da yer aldık. Bu oyunu 16-17 yaşında da oynadık 30 yaşında da oynuyoruz lakin bunun bir oyun olduğunu unutmamak gerektiği bilincinden kopulmaması gerektiğine her zaman inandım. Belki de hayatımızda hiçbir zaman görmeyeceğimiz insanlarla muhattap olup iletişim kurmaya çalışıyoruz veya bazı insanlarla yıllarca süren dostluklarımız olacak ama önemli olan her halükarda saygıyı elden bırakmamak olmalı ki sonrasında yüzümüz kızarmasın. Genel anlamda hereks kendince haklı ve herkes kendince çok ahlaklı lakin bazı hususlar çok da etik ve ahlaklı olmayabiliyor. Kimisi multi açarak oyun oynar, kimisi bot kullanır, öbürü iki kişi bakar hesaba, bir diğeri sürekli bedavadan köy alır, biri saldırı öbürü savunma oynar, Bilmem diğer bir sürü para yatırıp barbar köy toplar, Biri müt olur bir akşamda düşman ekler, öteki arkadaş listesindeki adamı ofline görüp saldırı çıkar veya başkasına söyler, öbürü savaşacağı klana multi sokar sonra ben o klandan köy aldım der vs... Yani karakter bakımında yüzlerce belki de binlerce farklı karakterin bir arada olduğu bir serverda oynuyoruz. En kötü ve gereksiz olanı da oyun içerisinde yaşanan muhabbetlerden sonra olayı reele dökmeye çalışıp da zemini boş tehditler savurmak olur. Sorsalar neden diye? Oyundan tartıştık da demeye insan utanır...

Normal olarak bir klan mevcuttaki orduları ile saldırı yaptı diğer klanda karşıladı. yani atla deve değil, oyunun gerektirdiği gibi savaşılmaya çalışılıyor. asker kesilecek, köyler kaybedilecek ama insanların kendilerini kaybetmemesi temennimiz...

Wow ekibininin tamamını 1 tane kendini bilmez şahsiyetten ötürü tövmet altında bırakmak da yakışık kalmaz... Biri çıkıp küfür etmiştir bu da onun karakteri ile ilgilidir. Ama "bana arkadaşını söyle,sana kim olduğunu söyleyeyim" lafının doğruluğunu da göz ardı etmemek lazım... Herkes kendi türü ile oturup kalkar, yer içer... Rest klanı yaş ortalaması oldukça yüksek bir klan ki bu tarz muhabbetleri tasvip etmiyoruz, ayıplıyoruz sadece. Oyun içerisinde de savaşmak gerekiyordu bu saldırıdan sonra bir de wow klanına savaş açtık ki Alayına rest demişiz bir ekibiz, oyunumuzu oynuyoruz... Hakkıyla oyunu oynayan her klana başarılar diliyorum ben...

Son olarak Restte yönetimi son 10 gündür almış bulunmaktayım, Haliyle elimden geldiğince de diğer arkadaşların da desteğiyle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, Dünyayı kapatma iddiamız tabi ki devam ediyor hem de hiç olmadığı kadar iddialıyız... Yönetim ve organizasyon anlamında da klanlarımızda şu anda kesinlikle sıkıntı bulunmamakta bunu da ilerleyen süreçte bizzat görmüş olacaksınız...

Rest klanı 10-12 klan gelip 2 klana saldırılmaz diyen arakaşa gelince de; yorum bile yapılmaya değmeyecek bir tutum sergilemişsin... Güneybatı da Rest klanı 4 klan olarak bulunuyor karşısında da TEKEL-TEKEL'-NİZAM-ANATOL-KORKU-KEMİK-CELLAT VE son olarak da WOW klanı bulunuyor. savaş hiç adil değil çok kalabalık rakiplerimiz :)

Tekel klanı Restin as kadrosundan 3 kişinin köyünü almıştır bunlardan birisi klanımızda bulunan casus MTG21 di diğer ikisi de Hakkıyla alınan köyler. Harici olarak kaybımız yok ve oyunumuza gümbür gümbür devam ediyoruz.

Her iki tarafa da saygı-sevgi çerçevesinde iyi oyunlar diliyorum...

DeletedUser61632

Ziyaretçi
30 kişilik klan sınırlaması olan dünyada 10 tane ayrı ayrı klan kurup 1-2 klanlı küçük ekiplere operasyon yapıp zevk mi alıyorsunuz ben anlamıyorum.

Ya burda böyle yazıp bi de yukarda benim raporumu koymamışsınız demen, ne diyim komik..

Sen oyunu bırakacağını anlayınca kamini tekele salla sorun yok, klanın organize olarak saldırınca "120 kişi bir klana saldırmayın"

**Küvet**

Yasaklı
unknown.png

dünyanın en ballı raporu ektedir. bundan daha iyisini bulamazsınız. teşekkürlerinizi batu'ya atabilirsiniz :p