Oyun İçi Despotluk

• Konuyu başlatan DeletedUser63828
  • Başlangıç tarihi

Despotluk Sisteminin Sonlandırılmasını İstiyor musunuz?

• Evet

Oylar: 8 61,5%
  • Hayır

Oylar: 5 38,5%

• Toplam oy kullanan
    13
  • Anket kapalı .

DeletedUser63828

Ziyaretçi
Klan dışı desteğin yasak olduğu bir dünyada sayıları 10'u aşacak cinste klanın birlikte hareket ederek 4 veya daha fazla kıtayı kapatması ve yeni başlayanlara bu oyunu oynatmaması sorunsalı..

Küçük klanlar bu klanlara dahil olmak için bir listeyi geçmek istediği klanın yöneticisine veriyor, bu listede genelde küçük klanın yönetim kadrosunun ismi olur..

Bu büyük klanlar bu yönetim kadrosunu kendi klanlarına alırken diğerlerini açıkta bırakarak yem eder, küçük klan yöneticileri de hayatta kalmak adına kendi klanının üyelerini adete yarı yolda bırakır..

Hiç bir şekilde diplomasiye ve iyi niyete sahip değillerdir..

Klan dışı desteğin kapalı olduğu bir dünyada 10-15 klan (alt klan-üst klan-kardeş klan-çorap kardeşliği klanı vs.vs.) misali oluşumlar ile 3-4 kıta kapatmak oyun adına hiç iyi bir şey değil ve bu despotlukta adı geçenler ne iyi bir oyuncu ne de iyi bir klan değillerdir..

Bu tip oluşumlar oyun içi DESPOTLUK belirtileridir..
Bu DESPOTLUK'ların bir an önce sonlandırılmasını diliyorum..

DeletedUser63828

Ziyaretçi
Önerilerim:
1. Klan dışı destek her zaman her dünyada yasak olmalı.
2. Dünya içi belirli bir süre boyunca diplomasi yasağı
3. Diplomaside sınırların getirilmesi...

a) En fazla 3 müttefiklik yapılabilir
b) En fazla 3 SA yapılabilir
c) En fazla 3 düşman olabilir
d) Bir klan en fazla 3 düşman klan ile savaşabilir

DeletedUser38381

Ziyaretçi
müttefiklik ve s.a tamamda düşman ilan etme olayı saçma olmuş bu bir savaş oyunu istersek tüm dünyaya savaş açabilme yetkisi olmalıdır.

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Senin önerin oyunun amacına tamamen aykırı dostum senin dediğin kısaca "dünya kapanmasın herkes kıtasında kalsın".

Ben bunu buraya daha önceki arkadaşlarada yazdım ama sanada yazayım önerine saygım var fakat düşünmediğiniz noktalar var.

Klan desteği kapalı olan dünyada 10 klanı olan oyuncu çıkıp 10 klanıda gezip zaten toplayacağı savunmayı topluyor kendinde yani senin burada 10 klan diye şikayetinde farklı olan sadece destek almak için 10 klan dolaştı oluyor. Yani aslında klan dışı desteğin pek bir önemi yok ama bu olay bu konuda sadece.

Klan dışı destek neden mi olmalı ? Çünkü op yaparken arkasına savunmanı takamıyorsun köy alıyorsun kapalı olduğu için tak veriyorsun bu mantık dünya kapanmasını uzatıyor sadece ama bunun ufak dediğin klanlar için daha kötü olduğunu düşünüyorum çünkü zaten kalabalık klanlar çok fazla köy sayısına ulaşabiliyor oplarda bunu ufak bir klana vurduğunda zaten kalanların geri alabileceği belirli bir sayı kalıyor ellerine ama ufak klanlar zaten az gittiği sayılar kalabalık tarafından çekirden gibi yeniyor düşer düşmez. Aslında istemediğiniz klan dışı destek size daha zararlı tabi nereden baktığına bağlı birazda.

Senin yerinde olsam yani istediğin dünya için sana tavsiyem 39 a girer premi kasarım sonra 40 a girer ana köyümü kasıp basabildiğim kadar limit basar köy toplar sonrada casuale geçerim. Casual dünyada senin isteklerinin çoğunu karşılıyor. Ama oraya girincede bu oyunu cidden oynuyorsan bu istekler doğrusunda kendinde zevk alamıyacağını anlarsın dostum

DeletedUser63757

Ziyaretçi
Senin önerin oyunun amacına tamamen aykırı dostum senin dediğin kısaca "dünya kapanmasın herkes kıtasında kalsın".

Ben bunu buraya daha önceki arkadaşlarada yazdım ama sanada yazayım önerine saygım var fakat düşünmediğiniz noktalar var.

Klan desteği kapalı olan dünyada 10 klanı olan oyuncu çıkıp 10 klanıda gezip zaten toplayacağı savunmayı topluyor kendinde yani senin burada 10 klan diye şikayetinde farklı olan sadece destek almak için 10 klan dolaştı oluyor. Yani aslında klan dışı desteğin pek bir önemi yok ama bu olay bu konuda sadece.

Klan dışı destek neden mi olmalı ? Çünkü op yaparken arkasına savunmanı takamıyorsun köy alıyorsun kapalı olduğu için tak veriyorsun bu mantık dünya kapanmasını uzatıyor sadece ama bunun ufak dediğin klanlar için daha kötü olduğunu düşünüyorum çünkü zaten kalabalık klanlar çok fazla köy sayısına ulaşabiliyor oplarda bunu ufak bir klana vurduğunda zaten kalanların geri alabileceği belirli bir sayı kalıyor ellerine ama ufak klanlar zaten az gittiği sayılar kalabalık tarafından çekirden gibi yeniyor düşer düşmez. Aslında istemediğiniz klan dışı destek size daha zararlı tabi nereden baktığına bağlı birazda.

Senin yerinde olsam yani istediğin dünya için sana tavsiyem 39 a girer premi kasarım sonra 40 a girer ana köyümü kasıp basabildiğim kadar limit basar köy toplar sonrada casuale geçerim. Casual dünyada senin isteklerinin çoğunu karşılıyor. Ama oraya girincede bu oyunu cidden oynuyorsan bu istekler doğrusunda kendinde zevk alamıyacağını anlarsın dostum

yani . taktik maktik yok dan dan dan

DeletedUser63828

Ziyaretçi
Aynen öyle imam efendi...

Benim asıl şikayet ettiğim nokta klan dışı destek değil, bu işin Açlık Oyunları filmindeki olaya dönmesi..
Örnekle açıklıyım:
50 kişi bir yarışmaya sokuluyor ancak 1 kişi hayatta kalacak. Bu bir kişinin 20 kişi ile ittifak kurması, diğer ittifaksız veya zayıf ittifaklara sahip 30 kişinin yarıştan silinmesini kolaylaştırır, bu büyük ittifak için sadece ilk etapta hayatta kalma mücadelesidir, sayı azalınca 20 kişi kendi aralarında bölünerek tekrar mücadeleye başlayacak.

Yani bir dünya açılınca bunun bir yarış olduğunun unutulması ve hayatta kalma iç güdüsü ile kendilerini sağlama alma çabaları sonucu güç dengesinin alt üst edilmesi durumu. (Yeni bir dünyaya haftalar sonra başlayanlar ilk gün başlayanları puan olarak geçebiliyor sebebi ilk başlayan grubun çoklu ittifaklar arasında sıkışıp kalması.)

Benim söylemeye çalıştığım diplomaside sınırlandırmaların getirilmesi ve bu sayede klanlar arası güç dengelerinin sağlanması. Bu senin söylediğinin aksine dünyanın kısalmasına sebep olacak.

DeletedUser47380

Ziyaretçi
@seemee

Demek istediğini anlıyorum başkan fakat matematik yanlış. Dediğin gibi diplomasi ile bir güç dengesi adminlerin elinde olan birşey zaten değil o tasarlanacak birşey değil. Çünkü adı üzerinde bir strateji oyunu oynuyoruz herkes stratejisini kurup öyle ilerliyor onun için kimsenin stratejisini kısıtlayıcı bir durum bu oyun üzerinde gelmedi gelmez diyede düşünüyorum amacı dışına çıkıyor çünkü dediğin gibi bir sistemde.

Dediğin gibi bir sistemden örnek vereyim sana diyorsun ki 50 kişiden 20 si ayrılıp birlik olunca diğerlerini kolay götürür. Bak en yakın tarih olarak örnek vericeğim dünya w36. Dediğin gibi birşey asla işlemiyor dünyalarda sen ufak bir klan olsanda sağlamlığını kanıtladığın sürece istenen ekip zaten oluyorsun örnekleri çok bununda onuda w32 den vereyim 3 klanın birleşiminde kurulmuş klan toplam klan sayısı 20 yi geçmiş bir ekibe karşı 2,5 klan ile mücadele veren ve ciddi anlamda savaşı dengede tutan ekipler vardı.

Yani yine sana tavsiyem casual olur çünkü zaten göze batıcak bir performans sergileseydiniz bir dünyada bireysel veya ekipçe cidden bir ekibe dahil olurdunuz çünkü yeni açılan dünyalarda gerçekten yeni oyunculara çok fazla değer verilip iş olup olmadığının denendiğini görüyorum ben açıkçası bu saatten sonrada aile klanlarının yok edilebileceğine inanmıyorum 10 kişilik klan limidi olsa bile adamlar 10-15 klan giriyor bakınız c6.

DeletedUser63828

Ziyaretçi
@ultrakasap
W32'yi iyi biliyorum bahsettiğin klanı da çok iyi biliyorum hatta kuruluşunu ve nasıl güçlendiğini de biliyorum. Sevmesem de yetenekli klanlardı bahsettiğim sonuca geliyor yine, o klanın çöküşünü de biliyorum. Kazanamayacakları savaşa girmiyorlar klanın ismini değiştiriyorsun düne kadar savaştığın düşmanın ismini alıyorsun. Yetenek önemli değil bu ufak isim değişiklikte 100 kişinin en az 50 tanesi yok oluyor emeğe yazık. W9'dan sonra tekrar puan kasmaya karar verdiğim ilk dünya orasıydı ama yeteneğin bir önemi yok. 10 tane alt klan, 15 tane müttefik yaparsın bu iş bu kadar işte.

Yüce Baatar

Milis
İstediğin sınırlamalar gelse bile değişen bişey olmayacak, 2 telefon ile her şey çözülecek işaretlenmese dahi foruma yazılarak sirküler çekilerek en kötü kafa adamlara telefondan söylenerek bu diplomasiler gene yapılacak