Gözetleme Kulesi Hakkındaki Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser57831
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser57831

Ziyaretçi
yenilik iyidir fakat bu oyunda yeniliklerin suyu çıktı.. bu oyunu ilk 2004 yılında oynadım o zamandan bu zamana farklı nicklerle farklı dünyalarda bulundum ve 12 yıldaki değişimle oyun nerdeyse tamamen farklı bi hale geldi.. artık oyundan keyif almamaya başladım ben. gözetleme kulesi de nedir? ben boşuna mı gecenin bi körü kalkıp misyonerleri sokuyorum fakelerin arasına yakalama ihtimali zor olsun diye? adam istediği gibi görecek istediği gibi destek çekecek oldu paşam.. bu oyun uyku bölerek, gafil avlayarak, ilgi göstererek oynanır ama gece bonusuydu, gözetleme kulesiydi, mobil bildirimlerdi derken oyun özünden çok uzaklaşmış durumda.. klasik dünya'yı da son açılanla "sözde" klasik haline getirdiniz, klan dışı desteği kapadınız, altın sistemini soktunuz, araştırma sistemini değiştirdiniz, bari klasik dünyaya dokunmasaydınız, "eskiyi özleyenler için" diye açtığınız dünyanın bile eskiyle alakası kalmadı..

Bir gün şu yazdığım özelliklerde bi dünya açın, klanlarda tüm dünyalar arasında en çok üyenin katıldığı dünyalardan biri olmazsa 12 yılda oyundan da oyunculardan da hiç bişey öğrenmemişim demektir..

Oyun ve Birim Hızı: 1.5
Binayı yık: Aktif
Moral: Aktif (zaman bazlı değil)
Çiftlik Kuralı: Aktif değil
Temel savunma: 20
Milisaniye: Aktif (100ms)
Fake Limiti: aktif değil
Araştırma Sistemi: 3 kademeli araştırma
Tapınak: aktif değil
Gözetleme Kulesi: aktif değil
Ödüller: Aktif
Kendi kendini geliştiren barbar köyleri: 2000 puana kadar
Bonus köyleri: Geliştirilmiş Bonus Köyleri
İptal edilen saldırılar için zaman çizelgesi: 10 Dakika
İptal edilen ticaretler için zaman çizelgesi: 5 Dakika
Gece Bonusu: aktif değil
Yeni başlayanlar için saldırı koruması: 4 gün
Saldırganların maks. oranı: savunmacılar: İlk 60 gün için 20 : 1
Bayraklar: Aktif

Şövalye: Aktif değil
Casus Sistemi: Casus; eğer araştırılmışsa düşman birlikleri, binaları ve hammaddeleri gözleyebilir.
Okçular:Aktif değil
Milis: Aktif değil

Artan misyoner fiyatları: Altın para
Azami misyoner menzili: 400 Tarla
Misyoner saldırısı başına sadakat kaybı: 20-35
Saat başına destek artışı: 2

Klan başına üye limiti: 50
Yendiğin rakip sıralaması: Aktifken puanlara göre düzenlenir
Hesap bakıcılığı: Aktif
Hesap bakıcılığı-süre kısıtlaması: Son 30 gün gün içerisinde 15 gün günden fazla hesap bakıcılığı yapıldığı için bakıcılık engellendi
Serbest ticaret: Aktifken her bir oyuncu başlangıcı bazında süre kısıtlaması
Yön seçimi: Aktif
Kazanma koşulları: 180 gün sonra, bir klan köylerin %80 oranını elinde tutmalıdır.

Yağma limiti: Aktif değil
Klan dışına destek: aktif
Destek atmak için bekleme süresi: Yok
Klan sıralamasını belirleyen üye sayısı: 35