Classic Dünya 6 ve Ayarları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Peki siz bu oyunun gerçekten eskisi gibi olduğunu düşünüyomusunuz comam ? Daha doğrusu şöyle diyim zaten sizin yapmaya çalıştığınız durum yeni ekipler ortaya çıkarmak değil mi ? Eskiden bu öğretici olanlar kendilerine bir ekip yetiştirmek için öğretiyorlardı ama onlar ya ekipleri oluşturdular yada oyunu bıraktılar. Oluşturdukları ekiplerden çıkanlada yeni ekipler oluşturarak devam ediyorlar ama bunları yaparken zaten yine o ekipteki yada değişik ekiplerde olanlarla yapıyorlar yeni katılanların şansı bu şekilde zaten olmuyor oluyorsada kıyıda köşede bizim görmediğimiz klanlarda belki 1-2 vardır. Benim önerim bunun üzerineydi bu problemi bitirmek adına bu sorunu çözebilmek adına bu şekilde bi öneri geldi sadece aklıma daha iyisi gelen varsa önersin ama şuan yapmaya çalıştığınız sistemle bu mümkün değil diye görüyorum ama inşallah yanılan biz oluruz

Açıkçası siz birine oyun öğreteceksiniz diye size Premium verme gibi bir derdimiz yok, bunun için zaten ustalık sistemi var. Çıraklarınızı eğitirseniz bunun karşılığında oyun size zaten ödül verir. Bunun dışında ister öğretirsiniz, ister öğretmezsiniz. Nasıl olsa bir şekilde oyuncu öğrenecek ya da bir öğreteni çıkacaktır. Bunu ticarete dönüştürme niyetiniz gayet kötü.

DeletedUser

Ziyaretçi
Harbiden gayet kötü bi öneri yani :D oynamak isteyen zaten oyunu öğrenir bir dünyada öğrenemese de ikinci dünyada öğrenir.Cogu klan forumunda zaten acemilere oyunu öğretmek amaçlı konu basliklari var,oyununu geliştirmek isteyen oyuncular icinde günümüz sartlarinda oyun detaylarini öğrenmesi zor olmasa gerek.

DeletedUser47380

Ziyaretçi
Açıkçası siz birine oyun öğreteceksiniz diye size Premium verme gibi bir derdimiz yok, bunun için zaten ustalık sistemi var. Çıraklarınızı eğitirseniz bunun karşılığında oyun size zaten ödül verir. Bunun dışında ister öğretirsiniz, ister öğretmezsiniz. Nasıl olsa bir şekilde oyuncu öğrenecek ya da bir öğreteni çıkacaktır. Bunu ticarete dönüştürme niyetiniz gayet kötü.

Ben bunu pre kazanayım diye demedim kendime fazlasıyla yeticek premiumum var zaten bu öneriyi birileri zamanından anca bu şekilde taviz verir diye sundum niyetim değil sadece size göre önerim kötü olabilir bana gayet mantıklı geliyor bulabiliyorsanız zamanından ayırıp öğretim sağlıyacak insanlar buyrun yapın tabikide ustalık sistemi ne kadar yeterli tabiki bunu burada tartışmaya açmanın manası da yok

DeletedUser24418

Ziyaretçi
bence denenmek isteniyorsa classic6 açılsın(normal oynamak isteyenler için) bu sistem için de c1 filan bir isim bulursunuz artık öyle bir yer açılsın.kim nerede oynamak istiyorsa orada oynar.hem adaletli bir ortam yaratılmış olur.şimdi millet kendi ekibini toplamış oynamak istiyor eğer pat diye böyle bir yer açarsanız eminim ki klanlar oyunu da tepki çeker daha da oyuncu kaybetmeye başlar.ama öbür türlü illa denenmek isteniyorsa(gördüğüm kadarı ile de bir kaç bu sistemi istiyor) c1 açılsın mesela.

DeletedUser23230

Ziyaretçi
C6 zaten büyük ihtimal yaza doğru açılacaktı yani o aralık boş kalacaktı.Şimdi herkes ortalığı ayağa kaldırıyorda böyle bir classic istemeyiz diye.Ara boş kalacağına böyle bir classic ile doldurulsun eğer beğenilmezse birdaha açılmaz bu kadar basit...

DeletedUser24418

Ziyaretçi
C6 yaza doğru açılmaz ki?udw classic5 i şuan kapatma aşamasında dünya yaşı dolunca kapanacak..classic 6 mart ortası açılsa bir classic 3 4 ay sürdüğüne göre tahminen temmuz ağustos gibi classic 7 açılır.ama böyle bir sistem olursa classic 6 daha da uzun sürebilir şimdiden belirteyim de :)

DeletedUser24418

Ziyaretçi
ayrıca şunu da belirteyim ekip olarak geleceğiz diyenler var.onlar yine gelsin.ama hepsi ayrı klanlarda olacaklar zaten.mesela senin ekibin 30 kişilik sen girdin 10 kişi a klanında 5 kişi b klanında vs. sen o 10 kişi ile yine operasyon hazırlarsın yada hiç olmadı tanıdığın arkadaşların ile savaşırsın.hem daha zevkli olur oyunculuklarınızı görmüş olursunuz.

DeletedUser38381

Ziyaretçi
bence ilk etapta yün seçimi oyuncular kararı olsun eğer eşitlik olmazsa oyun kendi kendine atmalı

DeletedUser24418

Ziyaretçi
yön seçimi olmasın herkes rast gele atılsın yön seçimi olursa atıyorum benim klanım a klanı millet belli bir bölgede toplanırsa sıkıntı olur

DeletedUser23230

Ziyaretçi
Şimdi ne kararlaştırıldı Sn Strom,Classic 6 nasıl olacak bunun hakkında açıklama yapacakmısınız? Yoksa hala düşünme aşamasındamısınız...

DeletedUser

Ziyaretçi
Sanırım düşünceleri değişmedi :) Uygulamayı düzenleyip o şekilde piyasaya sürecekler :)

DeletedUser23230

Ziyaretçi
Nasıl olacağını bizlerede bildirseler bizde ona göre hareket etsek iyi olurdu :)

DeletedUser23230

Ziyaretçi
Belki bu sistemde oynamak istemiyoruz.Eğer c6 normal olarak açılmayacaksa başka dünyada başlayacağız yani olamazmı. Lütfen oyuncuların sorularına biraz saygı duyarak cevap veriniz....

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Belki bu sistemde oynamak istemiyoruz.Eğer c6 normal olarak açılmayacaksa başka dünyada başlayacağız yani olamazmı. Lütfen oyuncuların sorularına biraz saygı duyarak cevap veriniz....

Her zaman ne şekilde duyuruyorsak aynı şekilde duyuracağız. Bekleyip, beklememek sizin seçimiz. Bundan önce de farklı bir uygulama yapmadık, siz karar vereceksiniz diye de yapmayacağız.
Arzu eder beklersiniz herkes gibi, arzu eder beklemezsiniz.

DeletedUser

Ziyaretçi
Böyle bişey olmaz birçok sorun belirtilmiş herşey ortaya çıkabilir.
1 multi
2-bilgi sızması
3-yönetim sıkıntısı vs vs
benim fikrim sizinkine yakın.
öncelikle herkes istediği klanla baslasın.
bu oyun clasikte 4 kıtayı kapsıyor.
bu sebeble 4 ayrı bayrak alyansı olackak.sarı,mavi yeşil,turuncu.
klanlar oyun başladıktan bu 4 bayrağa rasgele ve eşit sayıdan dağıtılacak.(eşitlikte baz alınacak oyuncu sayısı klan sayısı değil yani a bayrağındaki oyuncu sayısı 100 ise b de ve c de 105-97 gibi olacak klan sayısı farketmez)
sistem bayraklar arası düşmanlık atıcak.
misalen söylüyorum
sarı bayraktaki klanlar yeşil bayraktakilerle düşman olacak.
mavi bayraktakilerde turuncu bayraklara.
bayak içi destek açıkken baraklar arası destek ve saldırı kapalı olacak.(yani sarı bayrak sadece yeşile saldırabilecek.mavi ve turuncuya saldırı yapamıcak zaten kendi bayrağının dışına destekte olamıcak.)
savşata galip gelmeni şartı şu:
savaşta olan 2 bayraktan birinin köy sayısı diğerinin yüzde 10 una kadar düşerse o savaşı kaybedecek.
misalen sarı bayrak ile yeşil savaşırken sarı bayrağın 1000 köyü varken yeşilin 100 köyü kalmış ise yeşil yenilecek klan ve oyuncular silinecek.
sarı bayrak savaşı kazandıktan sonra istatistiklere köre o bayrakta bulunan klanlar puan alacak
istatistiklere şunlar
savaşı ilk kazanan bayrakta olmak ... puan
en çok köy alan klan ... puan
en çok savunma kesen kan ... puan
savunma kesen klan
mis kesen
en çok bayrak arası destek atan klan ...
vs /burdaki puan sistemini düşünürsünüz.
sonra o sarı bayraktaki takımlar mavi ile turuncu bayrak arasındaki savaşı dengelicek sayıda rasgele dağtılacaklar yine 2 bayrağa.mavi ve turuncu bayrak arasındaki savaş bittiğinde misalen mavi turuncuyu yendiğinde mavi klanda en çok puanı biriktirmiş olan klan 1. olacak.

DeletedUser57121

Ziyaretçi
Sayın Storm düşünceleriniz takdir edilemek türden fakat bir önerim olacak size. Benim gibi oyuncular haritasına hakim oyunculardır. 30x40 haritayı kendimiz kontrol ederiz. Eğer ki siz aktif olmayan oyuncuların hesaplarını hemen silmezseniz ve benimde etrafımda böyle oyuncular olursa ben onları temizlemek isterim. Şimdi asıl mesele şu: Siz bu tür bir uygulamayı titizlikle yürütebilecek misiniz ? Benim önerim ise bu uygulamada gecikmeler yaşanacağindan klan içi saldırılar ceza sebebi olmasın. Teşekkürler.

DeletedUser57121

Ziyaretçi
Mesajı düzenle kısmını bulamadım. Telefondan hep yanlış yazmışım kusura bakmayın. Neyse Priestess Of The MooN olarak yeni sistem eski sistem farketmez klasik teki yerimi ayırın. Görüşmek üzere

DeletedUser

Ziyaretçi
Dünyanın ortasında değişik özellikleri olan köyler güzel olabilir ama bu tr sunucusu her şeyden önce hile hurda düşümülüyor bu yüzden zbu sistem açık verebilir

Durum
Konu yanıtlara kapalı.