Pusula

• Konuyu başlatan DieYoung
  • Başlangıç tarihi

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Postu yazdıktan sonra ceza alabileceğinizi bildiğiniz halde "konuşmaktan başka bir şey yapmadım" diyorsunuz. Bazen gerçekten postları düşünmeden yazdığınızı hissediyorum. Sonra sonuçları sizin için sıkıntı yaratıyor. Şakanın bir üslubu ve şekli vardır. Her konu hakkında şaka yapamazsınız. Bu her ortamda, her platformda, bulunduğunuz her çevrede net sınırlarla bellidir. Ailenize, öğretmeninize, arkadaşınıza, sevgilinize yapacağınız ve yapamayacağınız şakalar vardır. Bunu anlamak da çok zor değildir.

Şaka yaparken dozunu kaçırırsanız bu şaka olmaktan çıkar ve sonucu farklı olur. Benim tavsiyem şaka yaparken forum kurallarına uygun olarak davranmanızdır.

DeletedUser25775

Ziyaretçi
Ben de sizin okuyup yanlis yorumladigiza kapiliyorum orada 'tanidik insanlar ile konuşmaktan' yaziyor yani özel mesaj yolu ile burasi anlasilmistir umarim
İkincisi ise dozu kacirdigim ve hak ettiğimi varsayiyorum bir kullaniciyi banlamak kadar 'banlanma sebebi' ni De belirtmek de bir o kadar kolay olmali.banlanma sebebini yazarsiniz 'hakaret' vb gibi şeyleri gereksiz paranoyalara da maal birakmazsiniz

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Ben de sizin okuyup yanlis yorumladigiza kapiliyorum orada 'tanidik insanlar ile konuşmaktan' yaziyor yani özel mesaj yolu ile burasi anlasilmistir umarim
İkincisi ise dozu kacirdigim ve hak ettiğimi varsayiyorum bir kullaniciyi banlamak kadar 'banlanma sebebi' ni De belirtmek de bir o kadar kolay olmali.banlanma sebebini yazarsiniz 'hakaret' vb gibi şeyleri gereksiz paranoyalara da maal birakmazsiniz

Bence her insan hangi hatayı yaptığını kendisi gayet iyi bilir. Ama psikoloji ve bastırma içgüdüsü ile kendine paranoya yaratır. O post yazıldığında daha hemen arkasından post hakkında ceza alabileceğiniz zaten belirtildi ve siz bence bunu gayet net anladınız ve biliyordunuz. Bu yüzden paranoya mahal verecek hiçbir durum ortada yoktur.

Tüm bunların dışında esas konuyu es geçmemenizi öneririm. Şakalarınızda seçici ve dikkatli olmalısınız.

DeletedUser25775

Ziyaretçi
Oradaki biliyordunuz yerine "muhtemelen biliyordunuz" u tercih ederim üst alt ilişkisini gayet net "biliyorum" ve buna saygım sonsuz fakat burayı devlet dairesine dönüştürmek ne denli sağlıklı tartışılır.İtirazım verilen cezanın ağır olduğu kanatii ve ceza sebebime "yersiz şaka" yazılmamasındandır.
Teşekkür ederim ilginiz için Coma

DeletedUser52861

Ziyaretçi
Çok başarılı bir parça olmuş. Pusula klanı namını her yere duyuruyor tebrikler.