Köy adları için "Varsayılan"

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

harbystar

Mızrakçı
Gün geçmiyor ki fikirler gelmesin :D

Köy isimlerine biliyorsunuz ki aldığımız köyün ismi atanıyor. Bunun yerine ayarlarda köy isimleri için varsayılan ayar eklenmesini talep ediyorum.

Faydası ;
Köylerin sıralaması, isimlerine göre oluyor. Otomatik bir isim atama sıralamada kolaylık sağlayacaktır.

Varsayılan Örneği ;

- Sabit isim atama : "Belirlenen köy ismini yazınız."
- Ardışık isim atama : "Belirnen isim" + 1
- Koordinat isim atama : Köyün koordinatı köy ismi olarak atanacaktır.

Tibelda

Emekli Görevli
Bu durum kolaylık sağlayabileceği gibi karmaşa da yaratabilir. Alınan köy adının, hedeflendiği anda ki gibi olması birden fazla fetih yapıldığında ayrıştırılmasını da sağlamaktadır. Fetih sonrası köy adını değiştirmek de aslında bir zorluktan ziyade keyifli bir andır diye düşünüyorum. :)

ByRevolution

Yasaklı
Mantıklı öneri üstüne mantıklı öneri :)
Bence köy isimlendirmesi ayarlar kısmından otomatik yapılabilir. Script falan uğraştırmayın bizi :)

harbystar

Mızrakçı
Gün geçmiyor ki fikirler gelmesin :D

Köy isimlerine biliyorsunuz ki aldığımız köyün ismi atanıyor. Bunun yerine ayarlarda köy isimleri için varsayılan ayar eklenmesini talep ediyorum.

Faydası ;
Köylerin sıralaması, isimlerine göre oluyor. Otomatik bir isim atama sıralamada kolaylık sağlayacaktır.

Varsayılan Örneği ;

- Sabit isim atama : "Belirlenen köy ismini yazınız."
- Ardışık isim atama : "Belirnen isim" + 1
- Koordinat isim atama : Köyün koordinatı köy ismi olarak atanacaktır.
"Bunun yerine" kısmı yanlış olmuş, "Buna ilave olarak" demeliydim. Şuan ki sistem kaldırılsın anlamında söylemedim. Ek olarak eklene bilir bir özellik. :)

RBarut33

Yasaklı
Yatın kalkın dua edin ben olsam köyün alıştığı ismi asla değiştirtmezdim. Yeni oluşan1 köy 1 hafta yada 2 hafta içerisinde sahibi tarafından değiştirilebilir yapardım(oda yazım hataları ve son kararınmı nitteliğinde). Daha sonraki fetihlerde aynı isimle kalıcı bırakırdım. Çünkü ne kadar kapatılırsa kapatılsın bilenler aynı ismi kullanacaktır. Eğer ismi çok değiştirmek isterlerse masraf edip köy taşıma gibi isim değiştirme ödemesi yapması gerekmelidir. Sonuçta Türkiye'nin ismi artık şu olsun diyince olmuyor anca opnu resmiyete dökecek masraflarla gerçeğe döndürebilir ki oda gerçekte kolay kolay tutmaz ama oyun bu hemen olmuş gibi varsayılabilir. :)

harbystar

Mızrakçı
Yatın kalkın dua edin ben olsam köyün alıştığı ismi asla değiştirtmezdim. Yeni oluşan1 köy 1 hafta yada 2 hafta içerisinde sahibi tarafından değiştirilebilir yapardım(oda yazım hataları ve son kararınmı nitteliğinde). Daha sonraki fetihlerde aynı isimle kalıcı bırakırdım. Çünkü ne kadar kapatılırsa kapatılsın bilenler aynı ismi kullanacaktır. Eğer ismi çok değiştirmek isterlerse masraf edip köy taşıma gibi isim değiştirme ödemesi yapması gerekmelidir. Sonuçta Türkiye'nin ismi artık şu olsun diyince olmuyor anca opnu resmiyete dökecek masraflarla gerçeğe döndürebilir ki oda gerçekte kolay kolay tutmaz ama oyun bu hemen olmuş gibi varsayılabilir. :)

Çok boş yapıyorsun, hemde çok çook boş. Kendi önerine gelince saçma sapan teoriler yürütüyorsun, diyorsun ki 2 bina basma seviyesi az geliyor. Çok olsun ama ücret almayın.

Başkalarının önerilerine gelip diyorsun ki köy isminin değişikliğine bile ücret alınsın.

2 öneride de demişsin ki "Yatın, kalkın dua edin". Bu ne saçma bir konuşma şekli. Lütfen forumdan uzak durur musun.

Alpha CLaW

Mızrakçı
en azından köy sıralaması olabilir ama yani alfabetik değilde sıralamayı bizim belirlememiz profilimize bakanlarda sıralamayı alfabetik görsün ama biz kendi oyunun içinde yukarı veya aşağı taşıma olsun

RBarut33

Yasaklı
Çok boş yapıyorsun, hemde çok çook boş. Kendi önerine gelince saçma sapan teoriler yürütüyorsun, diyorsun ki 2 bina basma seviyesi az geliyor. Çok olsun ama ücret almayın.

Başkalarının önerilerine gelip diyorsun ki köy isminin değişikliğine bile ücret alınsın.

2 öneride de demişsin ki "Yatın, kalkın dua edin". Bu ne saçma bir konuşma şekli. Lütfen forumdan uzak durur musun.
Birincisi başka konuları buraya taşıma. ikincisi O söylediğini ekran görüntüsü alarak söylediğimi kanıtlar mısın? Bakalım senin söylediğin gibi saçma bir şekilde mi söylemişim yoksa sen mi başka bir yerlerinden bu şekilde anlamışsın herkes görsün ki eğer söylemedim anlaşılırsa kendinin bu platformun en kötü üyesi olduğunu kabul etmiş sayılacaksın. Okuduklarını anlamayan okuma yazmayı bilmeyen biri burada öneri sunuyor. kuralları oku ondan sonra gel buraya bana laf et.s ok kavga çıkar boş adamsın asıl sen okumayı anlamayı yazmayı bilmiyorsun salça oluyorsun seni adam yerine koyup cevap vermemiz bile hata. Ben mi dedim gerçekçi oyun yapın diye Ben mi size dedim gerçekçi oyun oynayın diye tarihi oyun oynayın diye beğenip buraya kadar gelmişsiniz Bir de buna laf yapıyorsunuz.

RBarut33

Yasaklı
@harbystar sanarsın bir tek öneriyi siz sunabiliyorsunuz. ben de bu şekilde istiyorum ki "ben olsam böyle yapardım" diyorum. bana kalsaydı "bu şekilde olmalı" diyorum keyfimin kahyası mısınız? benim önerim de bu konu açılmışken buraya söylüyorum. niye gideyim yeni bir konu açayım? aynı konu hakkında tekrar tekrar farklı yazılar yazayım. kurallara okusaydınız buraya yazma hakkım var eleştiri yapmaya hakkım var bütün üyelerin düşünce özgürlüğü var burada gelmişsin kavga çıkartıyorsun hakaret ediyorsun ne bekliyorsun bunun yanında ödül falan mı? Sen daha kendi söylediklerini söylemeyi beceremiyorsun.. Sen önce kendini düzelt sonra beni düzeltmeye çalış.

LOFA Cumape

Kılıç Ustası
İlk olarak yorum yapan arkadaş sana hakaret etmemiş seninde dediğin gibi ‘boş yapıyorsun’ diyerek kendi düşüncesini belirtmiş kavga çıkarma gibi bi durumda söz konusu değil kendince yükselmişsin yorumlar seni incitmiş olabilir herkes kendince yorum yapıyor fazla anlam yüklemişsin

RBarut33

Yasaklı
@Cumapedeğişen birşey yok anlamadığı konular hakkında boş yorumlar yapmasını biliyor. biz yapınca neden eleştrimize ve şahsımızı küçük gösterecek, küçümsüyecek, kendisini yüksekte gösterecek cümleler kurarak tartışma veya kavga çıkarmaya yönelik yanıtlar veriyor? Ki hayat müşterek bazen düşünmesi gerek başkasının önerisine böyle kötü eleştri yaparsa o kişide kendi önerilerine yazacağını düşünebiliyor olması gerekiyor. Söylediği benim düşüncemde hakaret içeriğidir. "Boş adamsın" dediğini varsayılır.

ZeRo54

Ağır Atlı
@Cumapedeğişen birşey yok anlamadığı konular hakkında boş yorumlar yapmasını biliyor. biz yapınca neden eleştrimize ve şahsımızı küçük gösterecek, küçümsüyecek, kendisini yüksekte gösterecek cümleler kurarak tartışma veya kavga çıkarmaya yönelik yanıtlar veriyor? Ki hayat müşterek bazen düşünmesi gerek başkasının önerisine böyle kötü eleştri yaparsa o kişide kendi önerilerine yazacağını düşünebiliyor olması gerekiyor. Söylediği benim düşüncemde hakaret içeriğidir. "Boş adamsın" dediğini varsayılır.
Bir adam her yerde aynı olurmu :)

ZeRo54

Ağır Atlı

Katılıyorum

RBarut33

Yasaklı
Birincisi başka konuları buraya taşıma. ikincisi O söylediğini ekran görüntüsü alarak söylediğimi kanıtlar mısın? Bakalım senin söylediğin gibi saçma bir şekilde mi söylemişim yoksa sen mi başka bir yerlerinden bu şekilde anlamışsın herkes görsün ki eğer söylemedim anlaşılırsa kendinin bu platformun en kötü üyesi olduğunu kabul etmiş sayılacaksın. Okuduklarını anlamayan okuma yazmayı bilmeyen biri burada öneri sunuyor. kuralları oku ondan sonra gel buraya bana laf et.s ok kavga çıkar boş adamsın asıl sen okumayı anlamayı yazmayı bilmiyorsun salça oluyorsun seni adam yerine koyup cevap vermemiz bile hata. Ben mi dedim gerçekçi oyun yapın diye Ben mi size dedim gerçekçi oyun oynayın diye tarihi oyun oynayın diye beğenip buraya kadar gelmişsiniz Bir de buna laf yapıyorsunuz.
benim söylediğimi bana söylüyor ALLAH AKIL FİKİR VERSİN

Durum
Konu yanıtlara kapalı.