İyi Olan Kazansın

Nando54

Acemi
Öncelikle herkese iyi geceler.Bir veda mesajı olacak ve uzunca bir yazı olacak.Başınızı ağrıtırsam affola.Önce dünyaya kendimi tanıtayım ve dünyaya başlarken ki hedeflerimi söyleyeyim.Klan savaşlarından sonra ara ara bazı dünyalarda oynadığım bu oyunda pandemi sürecinde son durağım 59. dünya oldu.Dünyaya açıkçası hedefsiz başladım sonrasında 'CİN' klanının oynayış tarzı ve politikasından etkilenerek hedefimi açıkça belirterek bu klana dahil oldum.Dünyada daha önce birbiriyle savaşmış çok kaliteli klanlar ve oyuncular vardı bunların arasında olmak ve kaliteli savaşlar vermek gerçekten heyecanlandırıyordu beni.Oyunda belli aşamaya kadar yaklaşık 75k olana kadar 1 pre bile harcamadım.Full yağma vs ile bu açığı kapadım ki bulunduğum klan başka türlü bulunabılceğim bir klan değildi.Klanıma çok güvendim sahiplendim ve bir an önce ilk hedefimiz olan eibo sınırına doğru yol aldım ve sınıra yerleştim.Tüm hazırlığı oraya yaparken birden 'NG' savaşı çıktı ve bu sefer soluğu o sınırda aldım.çünkü hedefim rahat bölgede barbar büyütmek değil savaşmaktı.Tüm sınırlara köy taşıdım.Elimden geldiğince savaştım ve aşağıdaki sayacağım maddelerden dolayı bir müddet sonra salıp köy kayıpları yaşadım.Artık hesap sil modunda.Bir Cin klanı oyuncusu değilim ve asla ihanet ederek te gitmeyeceğim.

CİN KLANINA ELEŞTİRİM

1-Oyuncularını eibo cephesine yerleştirmeye çalışırken ve yerleştiklerinde eiboya oplara başladığımızda ne diye diplomasini bozup ikinci bir cephe açarsın kendine.Hedef değiştirip eibonun inanılmaz destek almasına ve sınır köylerini fullemesine sebep olduk.Yetmedi barzonun inanılmaz desteklediği ng köylerinde sayısız saldırı ordusu kaybettik.Tam ng nin fişi çekilcekken bu sefer eibonun fullediği köylere seri oplar başladı bu sefer tekrar ng küllerinden doğdu.

2-Klan kesinlikle bünyesine yeni katan oyunculara güvenmiyor.Sınırda yanyana olduğumuz adam 4 5 aydır arkadaşlık isteğimi kabul etmiyor ve mesajlarımı okumuyor.Sınır oyuncularında böyle bir iletişimsizlik mümkün mü ? yani kendini dışlanmış hissediyorsun kısacası

3-Zirvede olan bazı arkadaşlar oyun başında inanılmaz bir şekilde barbar vs alıp süre kısaltarak çok hızlı bir şekilde milyon puanlara çıkarken savaş durumlarında morale takılacağını nasıl düşünemez.Klanda bazı arkadaşların sınır köyleri 40 ar k dan başlıyor yani klan birbirine çalışıyor.Sınırdaki diğer cin e yeni katılmış oyuncular baksınlar çaresine aman bir köy kaybederseler hemen sınır köyü takası gündemde.

GENEL ELEŞTİRİM

Açıkçası bu kadar kaliteli oyuncu ve klanların bulunduğu dünyada sadece iki paktın bulunması dünyayı çok sıkıcı hale getırıyor.Gönül isterdi ki 3 4 5 ayrı cephe olsun ayrı ayrı savaşlar kaliteli oplar olsun.Cin klanının op yapacağı her sınır köyü minimum 40 50 şer k savunma ile başlıyor.Bu sebeple bireysel atışlar yapamıyosun op ta düşen köyler ise peşleme ile anında toplanabılıyor.Bu tüm klanlar için aynı.Saatlerini verdiğin op planına rakip sadece peşleme yaparak karşılık verebiliyor.Dünya özeli genel olarak savunan tarafı korumaya yönelik

EİBO YORUMUM

Gerçekten çok kaliteli oyunculara sahipler özellikle Hard efe ve mevlutün birbiri ile olan uyumları çok harika.Klan olarak savunmayı çok üst düzey yapıyolar.Dışa olan bağımlılıklarını azaltsalar daha güzel ve eğlenceli savaşlar verebilirdik ama maalesef kudret ve barzodan inanılmaz destek alıyorlar ve oyunu çıkmaza sokuyor.Yine de onların stratejisi saygı duyarım.

BARZO YORUMUM

Oyun başında ciddiye almadığım bir rakipti ve gerçekten beni yanılttılar.Çok sağlam ilerliyorar ve sanırım kapatacaklar.Jog diablo gibi güzel klanları saf dışı bıraktılar.Kendi ayaklarının üzerlerinde durdukları gibi müttefiklerini de güzel bir şekilde koruyolar tebrik ediyorum

KUDRET YORUMUM

Oyun başında CİN e rakip gördüğüm tek klandı ama o konudada yanıldığımı gördüm.Oyun başında pre kasmak için gelen bir klan harici kazandıkları savaş yok ve bünyesine kattıkları klanlar ile güçlenen bir ekip olduğunu düşünüyorum yine de diplomatlarını kutluyorum iyi işler yaptılar.

CİN YORUMUM

Oyun başından beri bünyesinde bulunduğum klan neredeyse her oyuncusu harika klan olarakta bir bütünler ve çok organizeler.1e 1 savaşlarda kendilerine rakip olacak klan yok bunu yaşayarak söylüyorum.Yakup abinin aktif olduğu zamanlarda harika oplar düzenleniyordu.Ama sanırım başlarını yakacak olan 3 şey 'Ego-Aşırı Özgüven-Kibir'. Sen ne kadar harika bir klan olursan ol rakiplerin de çok güçlü ve çok güzel diplomasiler yapmış.

Yazdıklarımın hepsi benim görüşümdü.Kalbini kırdığım veya yanlış söz söylediğim bir oyuncu varsa özür diliyorum.Hesabım sil modunda kimseye köy bırakmıyorum isteyen boşaltarak alsın.Zaten yeterince beleş köy toplanıyor dünyada :) Bu vedamda oyunun başından beri bulunduğum Cin klanına kesinlikle ihanet etmeden ayrılmanın rahatlığı var.Köylerimi onlara bırakmadan ayrılmamı ihanet görürseler saygı duyarım.Beni aralarına kattıkları için teşekkür ederim maalesef aradığımı bulamadım sağlık olsun.Cin klanlarında tanıdığım güzel insanlardan Ömer kardeşime tüm desteği için teşekkür ediyorum.Bende hatrı olan Buğra abi ve Mesut ada keza teşekkür ederim.Rakiplerimden özellikle mevlut ve hardwarrior tebrik ederim güzel organize olan iyi oyuncularsınız.

Bu saatten sonra bu dünyaya ayıracağım her dakika özel hayatıma saygısızlık olacağını düşünerek dünyayı bırakıyorum.İyi olan kazansın inşallah.Ne olursa olsun saygıyla savaşın arkadaşlar bol şans :) Allah'a emanet olun.

Deleted User - 848896760

Ziyaretçi
Arada kaçak Göçek yazıyorum işte napayım.

Garibanlik basa bela

Artesta

Yasaklı
Öncelikle herkese iyi geceler.Bir veda mesajı olacak ve uzunca bir yazı olacak.Başınızı ağrıtırsam affola.Önce dünyaya kendimi tanıtayım ve dünyaya başlarken ki hedeflerimi söyleyeyim.Klan savaşlarından sonra ara ara bazı dünyalarda oynadığım bu oyunda pandemi sürecinde son durağım 59. dünya oldu.Dünyaya açıkçası hedefsiz başladım sonrasında 'CİN' klanının oynayış tarzı ve politikasından etkilenerek hedefimi açıkça belirterek bu klana dahil oldum.Dünyada daha önce birbiriyle savaşmış çok kaliteli klanlar ve oyuncular vardı bunların arasında olmak ve kaliteli savaşlar vermek gerçekten heyecanlandırıyordu beni.Oyunda belli aşamaya kadar yaklaşık 75k olana kadar 1 pre bile harcamadım.Full yağma vs ile bu açığı kapadım ki bulunduğum klan başka türlü bulunabılceğim bir klan değildi.Klanıma çok güvendim sahiplendim ve bir an önce ilk hedefimiz olan eibo sınırına doğru yol aldım ve sınıra yerleştim.Tüm hazırlığı oraya yaparken birden 'NG' savaşı çıktı ve bu sefer soluğu o sınırda aldım.çünkü hedefim rahat bölgede barbar büyütmek değil savaşmaktı.Tüm sınırlara köy taşıdım.Elimden geldiğince savaştım ve aşağıdaki sayacağım maddelerden dolayı bir müddet sonra salıp köy kayıpları yaşadım.Artık hesap sil modunda.Bir Cin klanı oyuncusu değilim ve asla ihanet ederek te gitmeyeceğim.

CİN KLANINA ELEŞTİRİM

1-Oyuncularını eibo cephesine yerleştirmeye çalışırken ve yerleştiklerinde eiboya oplara başladığımızda ne diye diplomasini bozup ikinci bir cephe açarsın kendine.Hedef değiştirip eibonun inanılmaz destek almasına ve sınır köylerini fullemesine sebep olduk.Yetmedi barzonun inanılmaz desteklediği ng köylerinde sayısız saldırı ordusu kaybettik.Tam ng nin fişi çekilcekken bu sefer eibonun fullediği köylere seri oplar başladı bu sefer tekrar ng küllerinden doğdu.

2-Klan kesinlikle bünyesine yeni katan oyunculara güvenmiyor.Sınırda yanyana olduğumuz adam 4 5 aydır arkadaşlık isteğimi kabul etmiyor ve mesajlarımı okumuyor.Sınır oyuncularında böyle bir iletişimsizlik mümkün mü ? yani kendini dışlanmış hissediyorsun kısacası

3-Zirvede olan bazı arkadaşlar oyun başında inanılmaz bir şekilde barbar vs alıp süre kısaltarak çok hızlı bir şekilde milyon puanlara çıkarken savaş durumlarında morale takılacağını nasıl düşünemez.Klanda bazı arkadaşların sınır köyleri 40 ar k dan başlıyor yani klan birbirine çalışıyor.Sınırdaki diğer cin e yeni katılmış oyuncular baksınlar çaresine aman bir köy kaybederseler hemen sınır köyü takası gündemde.

GENEL ELEŞTİRİM

Açıkçası bu kadar kaliteli oyuncu ve klanların bulunduğu dünyada sadece iki paktın bulunması dünyayı çok sıkıcı hale getırıyor.Gönül isterdi ki 3 4 5 ayrı cephe olsun ayrı ayrı savaşlar kaliteli oplar olsun.Cin klanının op yapacağı her sınır köyü minimum 40 50 şer k savunma ile başlıyor.Bu sebeple bireysel atışlar yapamıyosun op ta düşen köyler ise peşleme ile anında toplanabılıyor.Bu tüm klanlar için aynı.Saatlerini verdiğin op planına rakip sadece peşleme yaparak karşılık verebiliyor.Dünya özeli genel olarak savunan tarafı korumaya yönelik

EİBO YORUMUM

Gerçekten çok kaliteli oyunculara sahipler özellikle Hard efe ve mevlutün birbiri ile olan uyumları çok harika.Klan olarak savunmayı çok üst düzey yapıyolar.Dışa olan bağımlılıklarını azaltsalar daha güzel ve eğlenceli savaşlar verebilirdik ama maalesef kudret ve barzodan inanılmaz destek alıyorlar ve oyunu çıkmaza sokuyor.Yine de onların stratejisi saygı duyarım.

BARZO YORUMUM

Oyun başında ciddiye almadığım bir rakipti ve gerçekten beni yanılttılar.Çok sağlam ilerliyorar ve sanırım kapatacaklar.Jog diablo gibi güzel klanları saf dışı bıraktılar.Kendi ayaklarının üzerlerinde durdukları gibi müttefiklerini de güzel bir şekilde koruyolar tebrik ediyorum

KUDRET YORUMUM

Oyun başında CİN e rakip gördüğüm tek klandı ama o konudada yanıldığımı gördüm.Oyun başında pre kasmak için gelen bir klan harici kazandıkları savaş yok ve bünyesine kattıkları klanlar ile güçlenen bir ekip olduğunu düşünüyorum yine de diplomatlarını kutluyorum iyi işler yaptılar.

CİN YORUMUM

Oyun başından beri bünyesinde bulunduğum klan neredeyse her oyuncusu harika klan olarakta bir bütünler ve çok organizeler.1e 1 savaşlarda kendilerine rakip olacak klan yok bunu yaşayarak söylüyorum.Yakup abinin aktif olduğu zamanlarda harika oplar düzenleniyordu.Ama sanırım başlarını yakacak olan 3 şey 'Ego-Aşırı Özgüven-Kibir'. Sen ne kadar harika bir klan olursan ol rakiplerin de çok güçlü ve çok güzel diplomasiler yapmış.

Yazdıklarımın hepsi benim görüşümdü.Kalbini kırdığım veya yanlış söz söylediğim bir oyuncu varsa özür diliyorum.Hesabım sil modunda kimseye köy bırakmıyorum isteyen boşaltarak alsın.Zaten yeterince beleş köy toplanıyor dünyada :) Bu vedamda oyunun başından beri bulunduğum Cin klanına kesinlikle ihanet etmeden ayrılmanın rahatlığı var.Köylerimi onlara bırakmadan ayrılmamı ihanet görürseler saygı duyarım.Beni aralarına kattıkları için teşekkür ederim maalesef aradığımı bulamadım sağlık olsun.Cin klanlarında tanıdığım güzel insanlardan Ömer kardeşime tüm desteği için teşekkür ediyorum.Bende hatrı olan Buğra abi ve Mesut ada keza teşekkür ederim.Rakiplerimden özellikle mevlut ve hardwarrior tebrik ederim güzel organize olan iyi oyuncularsınız.

Bu saatten sonra bu dünyaya ayıracağım her dakika özel hayatıma saygısızlık olacağını düşünerek dünyayı bırakıyorum.İyi olan kazansın inşallah.Ne olursa olsun saygıyla savaşın arkadaşlar bol şans :) Allah'a emanet olun.

sana da iki uc sey soleyip bu baslikta daha yazmayacagim.

diplomasiler hakkinda bi fikrin olmadigi gibi oyun hakkinda da cok bi bilgin yok. Sen sınirda oynayabilecek bir adam degilsin , guzel oynamiyorsun koy veriyorsun, sen her koy verdiginde sana yaziyorum bu sefer neden diye ? yok bana kami attilar, yok 3 koyume geldiler vs vs. sınırda koy vermenin izahi yoktur. koy veriyorsan sınır koylerini klana birakacaksin bu kadar basit. sonra burda 3 cilt yazi yazar ceker gidersin worldden. Acik ve net soyluyorum, kötü oynadigini kabullenemeyip, sınır koylerini almak istedim diye bu kadar icerledin. Genel forumdan hesap sil ilani verip koyleri satmadim demende ayri bir ironi olmus, neyse artik koy verdiginde yazmama gerek yok en azindan neden verdigin bu sefer belli. sanada bol şans canim

Deleted User - 848890894

Ziyaretçi
şu kadar az oyuncuyla iletişim bozukluğu yaşanması acaip hakketen ha bilmediğimiz şeyler de vardır muhtemelen ama egolar devreye girmiş gözüküyor. barzo'da yaşanacağını düşündüğüm olay cin'de yaşandı, cin'in en büyük avantajıydı oyuncu sayısı bu avantajı bile koruyamamışlar bu raddede.

barzo klanını tebrik ederim, finito cokare resultante importante.

mortingenschtrauze*

Kılıç Ustası
sana da iki uc sey soleyip bu baslikta daha yazmayacagim.

diplomasiler hakkinda bi fikrin olmadigi gibi oyun hakkinda da cok bi bilgin yok. Sen sınirda oynayabilecek bir adam degilsin , guzel oynamiyorsun koy veriyorsun, sen her koy verdiginde sana yaziyorum bu sefer neden diye ? yok bana kami attilar, yok 3 koyume geldiler vs vs. sınırda koy vermenin izahi yoktur. koy veriyorsan sınır koylerini klana birakacaksin bu kadar basit. sonra burda 3 cilt yazi yazar ceker gidersin worldden. Acik ve net soyluyorum, kötü oynadigini kabullenemeyip, sınır koylerini almak istedim diye bu kadar icerledin. Genel forumdan hesap sil ilani verip koyleri satmadim demende ayri bir ironi olmus, neyse artik koy verdiginde yazmama gerek yok en azindan neden verdigin bu sefer belli. sanada bol şans canim
Tekne su alıyor kaptan batıyorsunuz, can simitlerinizi alıp gemiyi terkedin ;)

ronaldo03

Mızrakçı

CİN KLANINA ELEŞTİRİM

GENEL ELEŞTİRİM

EİBO YORUMUM

BARZO YORUMUM

KUDRET YORUMUM

CİN YORUMUM

Sadece üzüldüğüm tek şey geceleri kendi köyüm gibi koruduğum senin köyler emeğime yazık ..
Sınırda sana elimizden geleni yaptık ama nankörsün !!

TERAZİ

Acemi
@Nando54 ; kardeşim haklı bir yorumda bulunmuşsun ama hatayı kendinde aramalısın. Ne yazarak başlamışsın yazına? - 'CİN' klanının oynayış tarzı ve politikasından etkilenerek hedefimi açıkça belirterek bu klana dahil oldum. Senin girdiğin klan bu tarz bir klan ve bunu görerek bilerek istemişsin.
Bu tarz klanlarda 10 adet yıldız oyuncu olur, iyi yağlayıp ballarlar, diğer herkes de onların kuyruğu destekçisi olur. Preyle yardırırlar, sende oyuncu ve klan sanarsın bu arkadaşları, girdiğinde de sana destekçi, yancı muamelesi yaparlar ve güvenmezler, zaten kullanılacak adamsın, arkandan çevirmeyecekleri dümen de kalmaz. Stratejimi bu? Yok, klan gücünü yarı yarıya azaltıcak bir formül, tek faydası kendi üyelerinin eksilmesine ve hızlı dünya kapanışına. (Başka klanlarla beraber tabi, onlardan olmana rağmen, sen çoktan başka klanlara satılmış oldun)
Gel OSMANLI klanına; bizde yıldız olmak yasaktır, oyunu bir kaç kişinin üstüne yüklemek, puan sıralamasında tavşan gibi ilerleyip klan listesinde komik görüntülere sebep olmak yoktur. Klan ayarlarını açtırmayız, insanlara yalancı muamelesi yapmayız. Herşeyi ekibce yaparız, herkese bir oyun zevki vermeyi klan politikası haline getirmişizdir. Hem o tavşanları görüp o klana özeniyorsun, sonra tavşanın yancısı yapılmaktan dert yanıyorsun. Bu sendeki çelişki.
Oyundan zevk almak istiyorsan yeri OSMANLI'dır. Sahtekarla, hep banacılarla, eski yeni ayrımı yapanlarla karıştırılmasın. Bizde üyeler klan için değil, klan üyeler içindir. Herkes eşittir. Bir ayrımımız söz konusu ise, en çok en zayıfımızı besleriz. Kimseye haksızlığımız olmaz, isterse yapan 10 yıllık dostumuz olsun, cezasız kalmaz. Bir üyemiz için tüm dünyayı kırmızı ederiz gerekirse... Kendini alis harikalar diyarında gibi hissedeceksin:)))

X-Rois.

Ağır Atlı
** Hesap Sil Modunda **

Şimdi soruyorum sizlere Bu kadar emek harcandıktan sonra oyun neden bırakılır.

1. Herkesin bir yan hesabı var. Zamanı gelince topluyorlar. Sorduğun zaman arkadaşımın, kardeşimin vb...

2. Öyle bir oyun ki herkes 3-5 oyuncu için oynuyor sanki. O kadar yan hesapları olmasına rağmen savunma askeri basmaya tenezzül bile etmiyorlar. Neymiş savunma askeri basmak uzun sürüyormuş.

3. SUB343'ün davetiyle oyuna başlamam onun düşüncesiyle yan hesabı olmuşum.
İlla sadece beni destekle. XenaDobhe** ve SanJi**yan hesabları var. Onlardan desteklerini çek faruk2829 ve beni destekle dedi. Foruma yaz. Ben arkanda dururum dedi. Arkamda durmadı o insanları bana düşman yaptı. Daha sonra faruk2829 ın savunma askeri senden benden fazla çek hepsini bana yolla dedi. Sınıra gidecem savaşacam şöyle böyle dedi. 1 ay oldu sadece barbar ve beleş köy topladı. XenaDobhe** ve SanJi** ve faruk2829 sanıyorlar ki askerleri ben çektim. Ben çekmedim askerleri. SUB343 ün istekleri doğrultusunda hareket ettim. Kendi dediğine göre Arkadaşın klan içinde bir itibarı varmış. İlk üçe girmesi lazımmış.

4. SUB343 son zamanlarda tutturdu benim köyleri toplamaya. Arkadaş bende oynayacam. Sen hastasın ileri ki zamanlarda çok saldırı gelince başa çıkamazsın. Uykusuz kalamazsın demeye. Yeterince askerim var Hatta bu dünyada savunma askeri en çok olan benim.

5. Oyun başından beri barbar aldım ve geliştirdim. Beleş köy almadım. Kimseden ham almadım. Kimseden asker desteği almadım. Hiç askerime acımadın her isteyene yolladım. Ama rahat bırakmadı beni. bende zevkle oynayayım.

6. SUB343 için hep şöyle düşündüm. bir oyun için dostluğum bozulmasın. Lakin saldırı altında olanlardan destekleri çektirmesi ve Kendine attırması Açıklama olarak foruma ben yazarım demesi ve yazmaması beni zor durumda bıraktı. Hatta savaşacam deyip beleş ve barbar köy toplaması arkadaşlara karşı beni zor duruma bıraktı.

son olarak SUB343 istekleri doğrultusunda hareket ettiğim için XenaDobhe** ve SanJi** ve faruk2829sizlerden özür diliyorum. köyleri kimseye bırakmıyorum. köylerde asker mevcut. Beleş köy almaya alışık olanlara duyurulur. biraz askerinizi kullanın.

@Artesta buna da cevabin varmı emrecim

X-Rois.

Ağır Atlı
199 köylük bir hesap neden oyun birakir :) malesef ki kendinizi oyle yüksek gördüğünüz gibi değilsiniz her klanda olduğu gibi bencil hesap ve oyuncularınız mevcut klanınız 3-5 oyuncu ekseninde döndürülmeye çalışılıyor malesef bu her klanda var 2-3 hesabın sürekli multi toplaması diğer kalanların barbara talim olmasi :) akademi arkadaşıma basarilar diliyorum hayatında güzel hakaret içermeyen kendini gayet güzel kaleme almış boyle oyun iştahı olan birini oyundan soğutan hep benci ama pasif almasa destek olmasa oyunculuktan oyundan uğraş ve çabadan zerre haberi olmayan herseyi para pre basıp ilk 25 de yer almak olan bunun icin bütün illegal yolları deneyip hesap alma ve sınırsız pasif toplama yetmezmiş gibi koskoca hesaplara sen bırak bile deniyorsa kimse şeffaflıktan söz etmez umarım artık doyumsuz aç gözlü olan bedava koy pesinde koşan ve kendini ben oynuyorum diye nitelendiren herkese yazık :D

Despi*

Casus
Kendi imkanları ile oynayan biri benim gözümde kendisi tebrik ediyorum sub un da tw sini atmak isterdim ama prestij i varmış klanda prestij gereği cin topluyor valla yazık oldu
Mis süren yetiyorsa sen de akademiden al köy :d ng sizi geçmiş dedi emre inanamadım ilk :d