MANCINIK ve ŞAHMERDAN

DarkMagic

Acemi
Oyundaki mantık hatasını sadece ben mi görüyorum:) Hiçbir gerçek savaşta mancınık varken önce şahmerdan gidip duvara vurmaz. Surlar mancınıkla dövülür ardından şahmerdanla kapı yıkılır. Oyun içinde bu düzeltilebir bir şey mi acaba?

Tibelda

Emekli Görevli
Oyundaki mantık hatasını sadece ben mi görüyorum:) Hiçbir gerçek savaşta mancınık varken önce şahmerdan gidip duvara vurmaz. Surlar mancınıkla dövülür ardından şahmerdanla kapı yıkılır. Oyun içinde bu düzeltilebir bir şey mi acaba?

Bu oyun yazılımcılarının tüm birimlerle ilgili uyguladığı formül nedeni ile böyle. Gerçeklik kavramı var, yok bu ayrı bir durum. Ancak şirket ve oyunu oluşturan kişiler mantık olarak şahmerdanın önce savaşa gireceği şekilde tasarlamış. Eğer bu konu ile ilgili öneriniz varsa daha detaylı anlatmanız faydalı olacaktır. :)

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Mancınık uzaktan fırlatır şahmerdan dibinden vurur.

Şahmerdan dibine gidene kadar mancınığın uzaktan atması ile yıkılması lazım geri kalan suru zaten şahmerdan yakından yıkabilir yani şöyle biri uzaktan vuruyor biri yakından şah gidene kadar zaten mancınığın attığı şeyler çoktan gitmiş olur yani mantık hatası olmuş olur. @Tibelda

DarkMagic

Acemi
Zaten sorun oyun kurgusunda. Bu oyunda önce şahmerdan surlara vuruyor, sonra mancınık surları dövüyor. Şahmerdanın yıkamadığı suru mancınık yıkmaya çalışıyor. Problem burada,
Şahmerdan sur yıkmaz, kapı yıkar. Surları mancınık yıkar
Yazılımcılar ya hiç savaş görmedi veya savaş filmi izlemedi ya da bu hata ile başlayan oyun bir şekilde tutuldu diye oyun formatına dokunmadılar.

Biz oyunu zaten bu şekliyle oynuyoruz fakat her raporda aklıma geliyor bu mantık hatası

Oyun formatında tapınak, gözetleme kulesi, klan kalesi, üniversite, rünler gibi birçok değişiklik yapabilen oyun yazılımcılarına bu basit hatayı belki burdan ulaştırabiliriz diye açmıştım konuyu.

İnşallah müşteri hizmetlerine saatlerse anlatıp da bir sonuç alamayan eylemlere dönüşmez :)

Deleted User - 5540442

Ziyaretçi
Bence şahmerdan kapıyı yıksa
Mancinik duvarı vursa ama daha etkili olmaz o zaman köyü zor yıkarsin :)

Cyroburn*

Ağır Atlı
Eski köye yeni adet yapmayın beyler ona bakarsanız kimse savaşa 6 bin piyade yanında 300 tane şah ile gitmez :D