Speed Ligi Görüşler

• Konuyu başlatan DeletedUser36909
  • Başlangıç tarihi

Sempaty

Mızrakçı
hrb0 olmasın :) hrb 3 olsun bari 500 puan 0 olunca savaşlar kısa sürüyor eğlencesi kalmıyor.

Katılıyorum. Oyun özellikleri dikkatle belirlenmeli bence. Speedlerde hbr0 ve normal hammadde üretiminde 3- 3,5 saatlik bir oyunda son 1 saat köy alımı oluyor ancak o da savaş şeklinde gerçekleşmiyor pek. Bir çok kişinin katılacağını ve belli seviyenin üstünde fazla oyuncu olacağı için barbar sayısı da önem kazanıyor. Sömürme işlemi bir yerden sonra sıkıntıya girecektir. Bu da speed adının tam tersine oyunu yavaşlatacaktır. Ayrıca böyle bir lig yapılırsa, siz yöneticilerin aktif olması gerekiyor bu süreçte diye düşünüyorum. Hbr0 düşğndüğünüzü söylediniz. Multileriyle klan kurup oradan hammadde çekecek oyuncular da olacaktır ya da oradan saldırı çıkacaklar başka amaçlar için kullanacaklar. Multi hesaplar, scriptler ve başka bu tarz kural dışı ne varsa titizlikle incelenmeli.

DeletedUser68234

Ziyaretçi
Bence script olmasın kapalı olsun
Çiftlik asistanı daha ii ben hep öyle yaptım.
Ama puan olarak 500 puan maddenler
10 10 10 olsa yeter ana bina 10 . Vs

Daha eğlenceli olur bence
Takım oyunu olduğu için her takım katılabiliyor demi dünyaya biranda:))

DeletedUser67841

Ziyaretçi
Hrb0, 4 saatlik bi süreç bana göre uygun, zaten 5v5 olacağı için savaşların son 1 saatte geçecek olması pek sorun yaratmaz gibi.

Tanımsız

Okçu
Katılıyorum. Oyun özellikleri dikkatle belirlenmeli bence. Speedlerde hbr0 ve normal hammadde üretiminde 3- 3,5 saatlik bir oyunda son 1 saat köy alımı oluyor ancak o da savaş şeklinde gerçekleşmiyor pek. Bir çok kişinin katılacağını ve belli seviyenin üstünde fazla oyuncu olacağı için barbar sayısı da önem kazanıyor. Sömürme işlemi bir yerden sonra sıkıntıya girecektir. Bu da speed adının tam tersine oyunu yavaşlatacaktır. Ayrıca böyle bir lig yapılırsa, siz yöneticilerin aktif olması gerekiyor bu süreçte diye düşünüyorum. Hbr0 düşğndüğünüzü söylediniz. Multileriyle klan kurup oradan hammadde çekecek oyuncular da olacaktır ya da oradan saldırı çıkacaklar başka amaçlar için kullanacaklar. Multi hesaplar, scriptler ve başka bu tarz kural dışı ne varsa titizlikle incelenmeli.

Oyunun illaki son 1 saatte bitmesi gerekmiyor ki :D Yada köy alınması :D 5 vs 5 olacağı için oyunda multi vs olmayacak :D

Sempaty

Mızrakçı
Oyunun illaki son 1 saatte bitmesi gerekmiyor ki :D Yada köy alınması :D 5 vs 5 olacağı için oyunda multi vs olmayacak :D

Hadi köy almak olmasın eyvallah yıkım cart curt olsun sadece ama köy almaktan kastım o seviyeye anca o zaman geliniyor ordunu kaybedersen tekrardan yapmaya zamanın olmuyor. İkincisi 5v5 ten kastınız tam olarak ne? Bir sürü speed açlacak ve her speed serverda sadece 2 takım mı savaşacak? Yoksa bir dünyada tüm takımlar mı?

DeletedUser69663

Ziyaretçi
Bence hrb0 (normal altın ücreti ) turnuva için en ideal raund normal speedlerde ortalama raund süresi 2 saat oldugu için arkadaşında belirttigi gibi zaman yetersiz kalıyor fakat turnuvada bu süre 3 veya 4 saat olacagı için bir sorun teşkil edecegini düşünmüyorum.

Hrb0 2x hız da düşünülebilir tabi.

Sempaty

Mızrakçı
Bence hrb0 (normal altın ücreti ) turnuva için en ideal raund normal speedlerde ortalama raund süresi 2 saat oldugu için arkadaşında belirttigi gibi zaman yetersiz kalıyor fakat turnuvada bu süre 3 veya 4 saat olacagı için bir sorun teşkil edecegini düşünmüyorum.

Hrb0 2x hız da düşünülebilir tabi.

Ben uygulamayı yanlış anlamışım. Sadece iki takımın olacağı bir server için ideal özellikler.

DeletedUser69663

Ziyaretçi
Sadece iki takımın olacagı kesin degil turnuvaya katılacak ekiplerin sayısına gore belirleneck

DeletedUser67841

Ziyaretçi
Ya takımlardan birer lig kurulacak işte fikstür gibi herkes bir biri ile oynar, illa ki gruplarda olacaktır, gruplardan çıkanlar da birbiri ile oynar vsvs baya güzel düşünülmüş bence ve hrb0 olması da iyi açıkçası ben de hrb0 ı çok oynamayı bilmesem de asıl turnuva maçları hrb0 oluyor

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi
Turnuva olacağından dolayı 0 olması daha mantıklı geliyor.0dan başlanırsa oyun bilgisi ve taktikleri iyi olan takım tam anlamıyla ortaya çıkacaktır.

Tanımsız

Okçu
Mayısın yazısında gruplardan ve sonrasında upper ve lower bracketten bahsetmiş. Yani 2 takım birbiriyle mücadele edecek. Aksi takdirde dplomasi vs komik olurdu. Katılım az olursa muhtemelen gruplar dahi olmaz zaten. 4 saat hrb0 ideal. Takımlar arasında fark olursa 2. saat dolmadan bittiğini bile görebiliriz.

Öncelikle çok iyi düşünülmüş bir etkinlik olmuş:)
Sonra şunu söylemek isterimki çok güldüm yorumlara her fırsatta sözde zekasını ön plana çıkarıp karşısındakine üstten yaklaşmaya çalışanların zekasını görmüş olduk birazda :p:D:p
Ayrıca normal speed raundlarda neler döndüğüde bu başlık altında gözler önüne serilmiş zira speedlerde oynadıkları arkadaşlarının neler yaptıklarını bilenler durumdan rahatsızmış fakat raund sonlarını görme adına ses çıkarmıyomuş karşı çıkamıyormuş kanısına vardım burda:)

neyse konuyu daha fazla bulandırmadan bende bi iki fikrimi söylüyeyim
modum uzun bir etkinlik olucaksa ne saatler nede raundların hrb si sabit olmamalı bence çünkü belli bi strateji üzerinden oynamaktansa farklı stratejiler geliştirilmesi daha güzel olur diye düşünüyorum
saat konusundada girecek ekipler arasında bir anket düzenlenmeside yararlı olabilir:)

Tanımsız

Okçu
Öncelikle çok iyi düşünülmüş bir etkinlik olmuş:)
Sonra şunu söylemek isterimki çok güldüm yorumlara her fırsatta sözde zekasını ön plana çıkarıp karşısındakine üstten yaklaşmaya çalışanların zekasını görmüş olduk birazda :p:D:p
Ayrıca normal speed raundlarda neler döndüğüde bu başlık altında gözler önüne serilmiş zira speedlerde oynadıkları arkadaşlarının neler yaptıklarını bilenler durumdan rahatsızmış fakat raund sonlarını görme adına ses çıkarmıyomuş karşı çıkamıyormuş kanısına vardım burda:)

neyse konuyu daha fazla bulandırmadan bende bi iki fikrimi söylüyeyim
modum uzun bir etkinlik olucaksa ne saatler nede raundların hrb si sabit olmamalı bence çünkü belli bi strateji üzerinden oynamaktansa farklı stratejiler geliştirilmesi daha güzel olur diye düşünüyorum
saat konusundada girecek ekipler arasında bir anket düzenlenmeside yararlı olabilir:)

Aynen başlangıç hrb3'te olabilir roun

Tanımsız

Okçu
Yanlışlıkla yanıtlaya bastım :D Hrb 3 olabilir. ama Hrb5-8 saçma olur 1 saat sürmeden biten oyun çok mantıklı gelmedi açıkçası :D
Hrb3 ne kadar sürer o bile muamma gerçi :D