W46 Gelecek Klanlar ?

• Konuyu başlatan DeletedUser63773
  • Başlangıç tarihi

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi
Gelecek ekiplere,tek başına oynayacak kişilere şimdiden başarılar dilyorum.Güzel bir dünya zorluk seviyesi olarak.Oynanılabilecek bir dünya :)

DeletedUser60347

Ziyaretçi
klanların tanıtım başlıklarında hiç yönetim şablonlarını yazmadıklarını fark ettim... klanın kimin önderliğinde idare edildiği konusu tamamen muallakta, spontane gelişiyor gibi ya da belirledikleri klan sözcüsünün (görevlerin dağıtıldığını gösterir, istisnai durumlar olabilir tabii) klan tanıtımında "biz de geldik!" içeriğine sahip başlığıyla forum sakinlerinden gizleniyor.

zamanınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz oyuna pek kıymet vermiyorsunuz gibi geliyor bana (smeagol gibi hem yüzükten nefret ediyor hem de onsuz yapamıyor. nefret edilen kısım olarak klan tanıtımını özensiz yapmanız gibi gibi...) ya da sizlerin doyurucu bir klan tanıtımını gerçekleştirmenizi sağlayacak heyecan ve isteğinizi besleyemiyorlar.

daha da yazmadan kendimi tutuyorum, okumuyorsunuz sonra...

her neyse, uyum sağlayan klanın kazanacağı bir dünya olsun. :p

DiOny SoS

Hafif Atlı
@alparslan.erguven

Bakalım bir başka dünyada yine karşı karşıya geliriz bakarsın bu sefer tam ekibinle :)

Hayır en çok güldüğüm o kadar dünyayı beğenemedin bu özelliklerde ki dünyaya kaldın en son be alparslan :D

DeletedUser50138

Ziyaretçi
@alparslan.erguven

Bakalım bir başka dünyada yine karşı karşıya geliriz bakarsın bu sefer tam ekibinle :)

Hayır en çok güldüğüm o kadar dünyayı beğenemedin bu özelliklerde ki dünyaya kaldın en son be alparslan :D

Mutlaka haber verin yeni dünyaya başlarken savaş kadar güzel dostluklarda oldu bakma sen bazen olan gerginliklere oyundaki amacımız muhabbet :)

Aslında mecbur kaldık diyelim dostlarımız bekleyemediler birde planlama uzun süre önce yaptık geri dönüşü olmadı :)

DeletedUser50138

Ziyaretçi
klanların tanıtım başlıklarında hiç yönetim şablonlarını yazmadıklarını fark ettim... klanın kimin önderliğinde idare edildiği konusu tamamen muallakta, spontane gelişiyor gibi ya da belirledikleri klan sözcüsünün (görevlerin dağıtıldığını gösterir, istisnai durumlar olabilir tabii) klan tanıtımında "biz de geldik!" içeriğine sahip başlığıyla forum sakinlerinden gizleniyor.

zamanınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz oyuna pek kıymet vermiyorsunuz gibi geliyor bana (smeagol gibi hem yüzükten nefret ediyor hem de onsuz yapamıyor. nefret edilen kısım olarak klan tanıtımını özensiz yapmanız gibi gibi...) ya da sizlerin doyurucu bir klan tanıtımını gerçekleştirmenizi sağlayacak heyecan ve isteğinizi besleyemiyorlar.

daha da yazmadan kendimi tutuyorum, okumuyorsunuz sonra...

her neyse, uyum sağlayan klanın kazanacağı bir dünya olsun. :p

Merhaba dostum herhangi bir isim veya klan söylemediğinin tabiki de ama haklısın. Ayrıca genelde başlıkları açanlar ya klan kurucusu oluyor ya da klan sözcüsü oluyor bence muhabbet edilen bir ortamda bu kadar bilgi yeterli olur daha fazla bilgi edinmek isteyen dünya başladığında klan profilinden diğer bilgileri alabilirler.

DeletedUser55030

Ziyaretçi
Herkesin eğlenebileceği güzel bir dünya olsunda tamamdır.Güzel olaylar olacak

DeletedUser60347

Ziyaretçi
Merhaba dostum herhangi bir isim veya klan söylemediğinin tabiki de ama haklısın. Ayrıca genelde başlıkları açanlar ya klan kurucusu oluyor ya da klan sözcüsü oluyor bence muhabbet edilen bir ortamda bu kadar bilgi yeterli olur daha fazla bilgi edinmek isteyen dünya başladığında klan profilinden diğer bilgileri alabilirler.

bahsettiğim de "yeterli" olarak addedilen klan takımının aslında yetersiz olduğu. çünkü 65 bin üyeye sahip bir forumda klanın tanıtımı yapılıyor: klan bilgilerini barındıracağı, yönetimin işleyişini ve vizyonunu konu alan doyurucu bir tanıtım gerekiyor. dünyada oynamayan oyuncu bile takip etme isteğinde olmalı. bu anlayışın oyuncular üzerinde kuracağı aidiyet hissiyatı bile mevcut anlayış üzerinde etkisi olur. forumun dinamiklerini sonuna kadar kullanmakta fayda var diyorum.

alternatif cevap: bahsettiğim de "yeterli" olarak addedilen klan takımının aslında yetersiz olduğu. keskin konuşmaktan kaçınarak yetersiz demekten ziyade, dostlarla hasbihal etmek için yapılan formaliteden tanıtım demek daha doğru olur sanki. :)

DeletedUser50138

Ziyaretçi
bahsettiğim de "yeterli" olarak addedilen klan takımının aslında yetersiz olduğu. çünkü 65 bin üyeye sahip bir forumda klanın tanıtımı yapılıyor: klan bilgilerini barındıracağı, yönetimin işleyişini ve vizyonunu konu alan doyurucu bir tanıtım gerekiyor. dünyada oynamayan oyuncu bile takip etme isteğinde olmalı. bu anlayışın oyuncular üzerinde kuracağı aidiyet hissiyatı bile mevcut anlayış üzerinde etkisi olur. forumun dinamiklerini sonuna kadar kullanmakta fayda var diyorum.

alternatif cevap: bahsettiğim de "yeterli" olarak addedilen klan takımının aslında yetersiz olduğu. keskin konuşmaktan kaçınarak yetersiz demekten ziyade, dostlarla hasbihal etmek için yapılan formaliteden tanıtım demek daha doğru olur sanki. :)

Dediklerinde haklısın ama bu konuyu sadece klan tanıtımlarından yola çıkarak yapmak bence yetersiz ve geç olmuş. Çünkü 65.000 üyesi olan forumda kaç tane aktif üye var ve bunların sayısı gün geçtikçe eksiliyor . Herkesin farkettiği (sadece klanlar yönetiminin farketmediği ) gibi klanlar oyununu oynayan kişi sayısı giderek azalıyor. Örnek olarak bakarsan klanlar Facebook sayfası biraz incele 12-13 yaşındaki bir çocuğun bile daha aktif ve daha güzel paylaşımlar yapabileceğini görebilirsin.

Bilal'e anlatır gibi anlatacak olursam ;
Klanlar yönetimi yüzünden forumdaki aktif ve oyundaki aktif oyuncular azalıyor bunun sebeplerini bulmaları ve bazı hatalarını düzeltmeleri gerekiyor.
Tanıtım olarak şahsım adına bu kadar az kişinin takip ettiği forumda senin gibi kişilerle konuşup muhabbet etmeyi ; klanın özelliklerini ve bilgilerini oyuna saklamaya ve sadece o dünyada oynayacak kişilerin görmesini yeğlerim.

Dipnot : yazdıklarımın bazılarını üstüne alınmazsan sevinirim .

DeletedUser60347

Ziyaretçi
skalayı o kadar daralttınız ki cevap vermem için ya oyun yönetiminde olmam gerekiyor ya da klanınızı baz alarak konuşmam gerekiyor. özellikle bilal'e anlatır gibi anlattığınız için teşekkür ediyor ve haklı görüldüğüm kısımla beraber esenlikler diliyorum. :)

DeletedUser362

Ziyaretçi
Formu kullanan aktif oyuncu sayısından zaten oyuna olan ilginin düştüğü görülebilir.Tanıdığım,oyunun hakkını veren oyuncuların %80 i oyunu bıraktı.Bunun en önemli sebeblerinden birisi ne yazık ki premium etkeni.Bir dünya açılıyor yarısı premium harcıyor yarısı premium kasıyor.Yani dünyanın yarısı kafadan oyundan düşüyor.Bazı arkadaşlar aksini idda edebilir ama kendi çevremin oyunu bırakma sebebi premiumdur.Bırakanların çoğunluğunun da oyuna yıllarını vermiş yaş seviyesi yüksek oyuncuların olması oyunun kalitesinin düştüğünü gösteriyor. .Artı browser oyunlar ilk çıktıkları zamanlar da çok değerliydi şu dönem iyi bir reklam yapılmadığı sürece çok fazla ilgi görmek mümkün değil.

DeletedUser64688

Ziyaretçi
bu ne kadar kötü world.Daha kötüsü açılmaz heralde?

DeletedUser46849

Ziyaretçi
kim geliyomuş büyük klanlardan var mı kimseler

DeletedUser53807

Ziyaretçi
Formu kullanan aktif oyuncu sayısından zaten oyuna olan ilginin düştüğü görülebilir.Tanıdığım,oyunun hakkını veren oyuncuların %80 i oyunu bıraktı.Bunun en önemli sebeblerinden birisi ne yazık ki premium etkeni.Bir dünya açılıyor yarısı premium harcıyor yarısı premium kasıyor.Yani dünyanın yarısı kafadan oyundan düşüyor.Bazı arkadaşlar aksini idda edebilir ama kendi çevremin oyunu bırakma sebebi premiumdur.Bırakanların çoğunluğunun da oyuna yıllarını vermiş yaş seviyesi yüksek oyuncuların olması oyunun kalitesinin düştüğünü gösteriyor. .Artı browser oyunlar ilk çıktıkları zamanlar da çok değerliydi şu dönem iyi bir reklam yapılmadığı sürece çok fazla ilgi görmek mümkün değil.

tamamen katılmakla birlikte classic dünyaların özensizlikten ne kadar zevksiz olduğunu da görüyoruz. duyurusu bile yapılmadan pat diye açtılar kimse vaktini harcamasın presiz dünyada diye. insanların hırslarını paraya dönüştürmekten başka bir şey yapmıyorlar. oyun gerçekten çok eğlenceli bir oyun ama gittikçe küçülüyor ve umurlarında da değil bence. birsürü başka oyun yaptıkları için sallamıyorlar.

DeletedUser362

Ziyaretçi
tamamen katılmakla birlikte classic dünyaların özensizlikten ne kadar zevksiz olduğunu da görüyoruz. duyurusu bile yapılmadan pat diye açtılar kimse vaktini harcamasın presiz dünyada diye. insanların hırslarını paraya dönüştürmekten başka bir şey yapmıyorlar. oyun gerçekten çok eğlenceli bir oyun ama gittikçe küçülüyor ve umurlarında da değil bence. birsürü başka oyun yaptıkları için sallamıyorlar.

Aynen dostum classic'in varlığı ve yokluğu pek belli olmadığından o konuya deyinmeyi unutmuşum :)

DeletedUser58862

Ziyaretçi
ilk defa köklü bir klanın girmediği bir dünya oldu bakalım nasıl sonuçlanacak :)

DeletedUser66489

Ziyaretçi
bu dünya 5 yıla kapanmaz hem 30 kişi hem yüzde 85 hakimiyet hem de tapınağın olduğu bir dünya w36 bu özellikten çok çekti sabırla dünya sonunu bekleyen klan kazanır.