Bu Harita Ne Böyle

• Konuyu başlatan DeletedUser62930
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser62930

Ziyaretçi
upload_2017-12-23_16-2-46.png

Gördüğünüz benim 15x15 haritam :D

Ciddi anlamda hayatımda böyle bir dünya görmedim sanırım. 1 gün önce haber verildi hazırlık yapamadık üstüne yüzde 20 ham paketi bombası patladı. PR departmanı gruplara ayırıyor denildi. Hayatında bir kere bile premium satın almayan insanlara yüzde 20 ham paketi gidiyor yüzde 200 pre bonusları gidiyor ben kaç kere aldım kendim saymadım valla bana ne ham paketi geldi nede bugüne kadar bir kere olsun pre bonusu geldi.

Ama hadi dünyanın aceleye gelmesinin sebebi yılbaşı dediniz kabul sizde haklısınız sıkışıklık olmuş programınızda. Hadi yüzde 20 paket içinde hata değil bizimle ilgili değil PR departmanı bakıyor dediniz. Konu yoğun bir haksızlık içeriyor yüzde 20sini kullananlar farkı açtı çünkü ilerde kullanacak olanlar da şuan saklıyor farkı o zaman açacaklar bizlere. :)

Ama bu haritayı gerçekten anlamıyorum barbarlar belli noktalara yığılmış. Kimi arkadaşların dibinde 3-5 tane var. Bir oyuncu gördüm 11x11 haritasında 7 tane barbar var :D Ve benim 15x15 haritamı görüyorsunuz 1 tane bile yok cidden çok anlamsız ve adaletsiz.

Biz Myrmdn klanı olarak C8'de arkadaşlarımızın farklı bir oluşum denemek istemesi sonucu orada oynamadık. 1 yıldan fazla zaman sonra tekrar Myrmdn çatısı altında güzel bir klasik oynayacağız hayaliyle başladık. Ve 3-4 aydır bu dünyayı bekliyoruz ne zaman açılacak ne zaman açılacak diye birbirimize soruyoruz haftalardır. Ve sonrasında karşılaştığımız tablo bu.

1 günde açılan,bazı oyunculara verilip bazı oyunculara verilmeyen yüzde 20 ham paketi ve sonunda dengesiz barbar dağılımı :) Benden daha iyi durumda olan bir arkadaşlımla konuştum 2-3 seviye depo bastım sonra yüzde 20 paketi kullandım haritamda 4 tane barbar var onlardan da 10k yağma çektim dedi. Madenler kaç dedim 15 15 12 dedi ve 80 mızrakçı basmış. Bu konuşmayı dün gece yaptım kim bilir şimdi ne yapmıştır :D Benim o anda madenler 11 11 8'di ve ben asker basmadım ona rağmen :)

Aylarca beklenen bu dünyanın bu haksız rekabetle başlaması cidden çok moral bozucu ve üzücü. İsyan etmenin bir anlamı yok biliyorum hiçbir şey değişmeyecek ama yinede belki C10 açılacak olursa eğer en azından orada bu tarz olaylara dikkat edilmesini ümit ediyorum. Yinede Mayıs Yağmuru'nun eline emeğine sağlık.

Kimseye hesap sormak veya iş öğretmek gibi bir niyetim yok yanlış anlaşılmasın :) Bizimki de haklı bir isyan bence sizlerde empati yapın lütfen.
Eğer yazımızda istemsizce bir saygısızlık yaptıysak affola. Oyunculara iyi oyunlar,modlara iyi çalışmalar dilerim. :)

DeletedUser58862

Ziyaretçi
Yazıyı uzun uzun okumadım hatta hiç okumadım ama haritada barbara isyan ediyor :)
Oyunun sistemsel barbarları attıgı söyleniyor peki bu sistem 3241 oyuncu sayısı oldugu yerde 322 barbar atıyor ise bu sistemi gözden geçirin derim.
C5 den sonra haritalar zaten kücük bir hale geldi ve dünyada barbar sıkıntısı var gerçekten bunu sizi eleştirmek için söylemiyorum ama bunları gözden geçirin bizde rahat rahat oyun oynayalım.

DeletedUser60896

Ziyaretçi
Arkadaşlar bu dünya da belirli görevleri yerine getirdiğinde ödül verme sistemi yok mu ?

DeletedUser62605

Ziyaretçi
Berkay niye bu kadar uzun yazdın haritaya baktım barbar yok yazıyı okuma gereği duymadım. Sadece haritayı atsan yeterdi :D

JrFly

Okçu
"Benim haritamda barbar olmasın zaten , barbar olacakları ben seçerim." Aule.

Nememurualkolbey?

Mızrakçı
Preyle gelişimin olmadığı yerde keşke her şey eşit olsaydı cidden. Ya hiç barbar olmasaydı ya da dengeli olsaydı yine ya kimse de paket olmasaydı ya da herkeste olsaydı. Yine de classic dünya bu küçük farkları ortadan kaldırmaya müsait, normal dünyada 1 günde köyü 10k yapan adamlar var, burda 3-5k fazla maden almaları pek bir şey değiştirmez :)

DeletedUser58862

Ziyaretçi
Preyle gelişimin olmadığı yerde keşke her şey eşit olsaydı cidden. Ya hiç barbar olmasaydı ya da dengeli olsaydı yine ya kimse de paket olmasaydı ya da herkeste olsaydı. Yine de classic dünya bu küçük farkları ortadan kaldırmaya müsait, normal dünyada 1 günde köyü 10k yapan adamlar var, burda 3-5k fazla maden almaları pek bir şey değiştirmez :)
Burada katılıyorum yagma var diye bekleyenler hayal kırıklığı yaşadı :)
Yada c8 gibi yagmayı kapatıp açsalardı daha dengeli olurdu :D

DeletedUser56608

Ziyaretçi
Haklı bir isyan, sonuna kadar katılıyorum. Yüzde yirmi ham paketleri ve barbar dağılımı oyunun ilk aşamasında premium gibi fark yarattı. Barbara yakın ve envanterinde %20 bulunanlar normal dünyalarda pazardan pre çekenler gibi oldu :)

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Birazdan birileri gelir buraya "oynamayabilirsin" , "bırakmak için iyi bir sebep yazar" vs vs.. yazar.
Saygılar, sevgiler onlara!

Onlara benden koskoca bir ağla.

Forumda sizden başka ağlayan yok. En ufak bir şeyde sızlanan küçük çocuklar gibi davranmayı kesin artık. Açıldığı günden beri forumda her şeye başlık açıp yok şurası şöyle, burası böyle demenizden gerçekten sıkıldım. Her yazdığınıza düzgünce cevap vermekten de sıkıldım. Oynuyorsanız düzgünce oynayın. Beğenmiyorsanız da hesabınızı silebilirsiniz. Gidin nerede oynuyorsanız oynayın.

DeletedUser64699

Ziyaretçi
Forumda sizden başka ağlayan yok. En ufak bir şeyde sızlanan küçük çocuklar gibi davranmayı kesin artık. Açıldığı günden beri forumda her şeye başlık açıp yok şurası şöyle, burası böyle demenizden gerçekten sıkıldım. Her yazdığınıza düzgünce cevap vermekten de sıkıldım. Oynuyorsanız düzgünce oynayın. Beğenmiyorsanız da hesabınızı silebilirsiniz. Gidin nerede oynuyorsanız oynayın.

sizin hiç insafınız yok mu ya önceden haritalara oyuncu geldikçe barbar da düşerdi bu world hiç barbar gelmedi :( rüyamda haritama barbar geldiğini görmüştüm bi an geçek sandım bi umut oyunu açtım 5 tane daha oyuncu gelmiş.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.