Altin basma

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DREAM44

Mızrakçı
Malum katlama bayragi olup altinlari ucuza basabildigimiz bir envanter sistem geldi...ama tum hammaddeleri 1 koye cekiyoruz ve basinda depo tasmamasi icin saatlerce ayrilmadan bekliyoruz...oyuna şöyle bir ozellik eklenirse cok guzel olur.1 koyde gelen hammaddeyi direk altin paraya cevir secenegi eklenirse...oyunculari makro programlara vs durumlara yoneltmemis olursunuz ve bizim gibi altin bas bas basinda beklemekten yorulan insanlara da fayda saglamis olursunuz.cok basit birsey

Freaky

Casus
Bence güzel bir öneri geliştirilip,uygulanabilir.
Önceden oyun için çok vakit ayırabiliyorduk ama şuan ki hayat şartları eskisi gibi müsade etmiyor ve böle basit işler insanı zorluyor.
Bu şekilde kolaylıklar sağlayıp oyuncuların vakitini en azından değerlendirmeleri ve oyunu basitleştiricek önerilerin uygulanması çok önemli bence.

Tibelda

Emekli Görevli
Katlama bayrağının tek işlevi altın bayrağı olmadığı için daha önceki konularda da söylediğim gibi bayrağı - altın para ile eşleştirmek gibi bir durum oluyor. Oysa bu bayrağı saldırı da savunmada her yerde kullanan var. Bir diğer durum ise aşiret/aile klanının daha fazla suistimal edecek olması. Eh birde altınını katlayan zamanını harcar. Unutmayın; orta çağda geçen bir savaş oyunu oynuyorsunuz. Her şey otomatik olamaz. :)

Freaky

Casus
Katlama bayrağının tek işlevi altın bayrağı olmadığı için daha önceki konularda da söylediğim gibi bayrağı - altın para ile eşleştirmek gibi bir durum oluyor. Oysa bu bayrağı saldırı da savunmada her yerde kullanan var. Bir diğer durum ise aşiret/aile klanının daha fazla suistimal edecek olması. Eh birde altınını katlayan zamanını harcar. Unutmayın; orta çağda geçen bir savaş oyunu oynuyorsunuz. Her şey otomatik olamaz. :)

Ortaçağda yaşamıyoruz yav oynunu oynuyoruz.
Birçok ortacağ oyununda oyunu oynayan kişiler için kolaylıklar sağlanıyor.
Ve şuan burda siyaset konusu gibi konuşmak isgemiyorum ama insanlar eskisi gibi değil zamanla mücadele ediyor.
Sistem bu şekilde bizlerde sizden bu vakitleri düzenleme amacıyla birkaç talepte bulunuyoruz.
Katlamada altınparaya özel bir sistemde uygulanabilir, ilk postta dediğim gibi geliştirilebilir bir başlık.

Tibelda

Emekli Görevli
Ortaçağda yaşamıyoruz yav oynunu oynuyoruz.
Birçok ortacağ oyununda oyunu oynayan kişiler için kolaylıklar sağlanıyor.
Ve şuan burda siyaset konusu gibi konuşmak isgemiyorum ama insanlar eskisi gibi değil zamanla mücadele ediyor.
Sistem bu şekilde bizlerde sizden bu vakitleri düzenleme amacıyla birkaç talepte bulunuyoruz.
Katlamada altınparaya özel bir sistemde uygulanabilir, ilk postta dediğim gibi geliştirilebilir bir başlık.

Zamanınıza, vaktinize göre katlama kullanabilirsiniz. 48 saat sürenin 48 saatini etkin bir biçimde kullanmak zorunda değilsiniz. Derler ya belki de bu ürün sizin için değildir diye öyle düşünün. Bu önerinin genel olarak uygun olduğunu düşünmüyorum. Bu tabi benim kendi düşüncemdir. Konu tartışmaya açık kalacaktır.

Freaky

Casus
Zamanınıza, vaktinize göre katlama kullanabilirsiniz. 48 saat sürenin 48 saatini etkin bir biçimde kullanmak zorunda değilsiniz. Derler ya belki de bu ürün sizin için değildir diye öyle düşünün. Bu önerinin genel olarak uygun olduğunu düşünmüyorum. Bu tabi benim kendi düşüncemdir. Konu tartışmaya açık kalacaktır.

Şu şekilde bireysel olarak sadece kendi elimdekini kullandığımda ayarlıyabiliyorum.
Ama klandan destek aldığımızda her saate yayılıyor ve 48 saat boyunca uykusuz kaldığımıda biliyorum.
Altınpara basma konusunda bir buton gibi birşey oluşturulabilir mesela hammadde limiti koyulup 30bin gibi üstüne çıktığında bas denilebilir.
Toplu altın basmadaki gibi azami limit elle belirlenip otomatik basılsa güzel olurdu.

Tibelda

Emekli Görevli
Şu şekilde bireysel olarak sadece kendi elimdekini kullandığımda ayarlıyabiliyorum.
Ama klandan destek aldığımızda her saate yayılıyor ve 48 saat boyunca uykusuz kaldığımıda biliyorum.
Altınpara basma konusunda bir buton gibi birşey oluşturulabilir mesela hammadde limiti koyulup 30bin gibi üstüne çıktığında bas denilebilir.
Toplu altın basmadaki gibi azami limit elle belirlenip otomatik basılsa güzel olurdu.

Bence kontrol edilemez hale getiren 200-300 kişilik bir klanın atması olur. Normal klan limitlerinde bölgeselliği hesaba katacak olursanız böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Ek olarak aile&aşiret klanları oyuncuların bir stratejisidir. Oyun, şirket ve klanlar destek ekibi bu stratejiye göre geliştirme yapmaz. Körü körüne fikrinize muhalif olmak için yazmıyorum. Genel açıdan bir kolaylık sağlayacağını kabul ediyorum ama daha çok suistimal yaratacağını düşündüğüm için olumlu bulmuyorum.

Freaky

Casus
Bence kontrol edilemez hale getiren 200-300 kişilik bir klanın atması olur. Normal klan limitlerinde bölgeselliği hesaba katacak olursanız böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Ek olarak aile&aşiret klanları oyuncuların bir stratejisidir. Oyun, şirket ve klanlar destek ekibi bu stratejiye göre geliştirme yapmaz. Körü körüne fikrinize muhalif olmak için yazmıyorum. Genel açıdan bir kolaylık sağlayacağını kabul ediyorum ama daha çok suistimal yaratacağını düşündüğüm için olumlu bulmuyorum.
O aşirete benide dahile eder misiniz katlama açtım 6 kişi ham attı moralim bozuk :)
Suistimal edilmesi için sistemde bir açık olması lazım gibi diğer türlü script ve makro kullanımı yapıyor herkes zaten yani etmek isteyen herşekilde ediyor.
Ben oyunun oyun içi geliştirilip bazı konularda daha basit olmasından yanayım.
Oyunu biraz daha geliştirebileceğimize inanıyorum :)

ByRevolution

Yasaklı
Oyunda bot kullanmayan insan sayısı çok az kaldı. Benim gibi bot programı ismini dahi bilmeyen nice oyuncular botlardan dolayı oyundan soğuyor.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Gittikçe zorlanılan her alanda işlemlerin otomatikleştirilmesini talep eden istekler ve öneriler Geliştirme Ekibi tarafından sıcak bakılan konular değildir. Bu bir strateji ve savaş oyunudur. Dolayısı ile oyuna direkt olarak etki edecek unsurların manuel olarak yönetilmesi planlanmaktadır. - bazı premium özellikler hariç - Bu yüzden ne yazık ki öneriniz etki ve fayda açısından uygunsuzdur.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.