Oyuna yeni başlıyorum Köyümü kaybedebilir miyim?

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

k5519569548

Acemi
Merhaba oyuna yeni başlıyorum bireysel takılmayı düşünüyorum.Yeni sezonda oyunu öğrenip sonraki sezonlarda bir şeyler belki yaparım. Köyümü kaybetmemem için neler yapmalıyım?

eMpeaT

Baltacı
Savunma köyü olarak nitelendirdiğimiz, mızrakçı, kılıç ustası okçu ve ağır atlı birimlerini basarak savunmanızı güçlendirebilirsiniz. Böylelikle insanlar size saldırmaya çekinecektir. İkinci olarak köyün sur seviyesini 100 puanken 1, 200 puanken 3, 300 puanken 6, 400 puanken 8, 500 puanken 10 gibi basit oranla puanınıza göre yüksek tutmanız faydalı olacaktır. Çevrenizdeki insanlara saldırmayarak gelişim göstermeniz ve ağırlıklı olarak günün ham getirilerinin yarısını asker basmaya harcamanız yeterli olacaktır.

İleri seviye gerçekçi bilgi istiyorsanız,
Büyük klanlara girip kendinizi güvende hissedebilirsiniz ancak söylenilen her şeyi gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi halde sudan sebeplerle sizin köyünüzü alacaklardır. Büyük klanlar arasında bunun pek istisnasına rastlamadım.
Ayrıca klan üyesine güvenmek yerine kendi askerlerinize güvenmeniz elzem. Aksi halde yarı yolda kalma ihtimaliniz çok yüksek.

k5519569548

Acemi
Bir klan beni hedef alırsa kurtulma imkanım var mıdır köyümü tam olarak nasıl keybederim. Hammaddenin yarısını askere ayırsam ne kadar süreilerliyebilirim.

eMpeaT

Baltacı
Bir klan beni hedef alırsa kurtulma imkanım var mıdır köyümü tam olarak nasıl keybederim. Hammaddenin yarısını askere ayırsam ne kadar süreilerliyebilirim.
Bir klanın spesifik olarak sizi hedeflemesi çok küçük ihtimal olur. Kurtulma imkanınız değişkenlik gösterir. Köyünüze misyoner saldırısı gelir, her başarılı misyoner saldırısında köyünüzün sadakati düşer, 0'a indiğinde köyünüzü kaybedersiniz. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://help.klanlar.org/wiki/Savaş_Sistemi

Hammaddelerinizin yarısını askere ayırırsanız köyü bütünüyle geliştirene kadar ilerleyebilirsiniz. Zaten çiftlik limiti var. Limitiniz yettiğince ve çiftliğinizi geliştirmeye gücünüz yettikçe asker basabilirsiniz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.